Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraflarda Modeller Gibi Uzun Çıkmanın Yolları

Fotoğraflarda Modeller Gibi Uzun Görünmek İçin Yapmanız Gerekenler

Fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak ve alımlı görünmeyi kim istemez ki? Özellikle kısa boylu isek fotoğraflarda uzun boylu çıkmak için çeşitli yollar deneriz. Sonuçlardan memnun kalmadığımızda ise fotoğraf çektirmeye küsebiliriz.

Vücudumuzun hatalarını örterek fotoğraflarda iyi görünebileceğimiz yöntemler var elbette. Birkaç küçük ayrıntıya dikkat ettiğimizde ve moda fotoğrafçılığı hakkında bilgi edindiğimizde hem daha uzun hem de daha güzel fotoğraflar elde edebiliriz. Fotoğraflarda uzun görünmek sanıldığı kadar zor olmaz. İşte o yöntemler:

1.Kendinize güvenin.

Fotoğraflarda uzun görünmek için iyi bir duruşa, iyi bir duruş için de kendinize güvenmeye ihtiyacınız var. Fotoğraflarda bakışlarınızın ve konunun anlamlanması için kendinize güvenen bir duruş sergilemelisiniz. Dik durarak daha özgüvenli görünebilirsiniz. Kendinize güvendiğinizi fotoğrafçınıza da yansıttığınızda hem etkileyici kareler elde etmiş hem de fotoğrafta uzun görünmek sorununu aşmış olursunuz.

2.Giyinmeyi bilin.

Dilediğiniz kadar uzun olun kötü giyindiğinizde bile kısa görünürsünüz. Fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak için iyi giyinmek de gerekir. Enine çizgili kıyafetleri tercih etmeyerek uzun görünmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarda uzun çıkmak için tek renk ve uzun kıyafetler seçmek boyunuzu daha uzun gösterebilir. Bu nedenle fotoğraflarda uzun görünmek için vücut yapınıza uygun kıyafetleri tercih ederek fotoğraflarda uzun çıkmam mümkündür.

3.Fotoğrafçınızın iyi olduğundan emin olun.

Fotoğrafçınız iyi olmazsa; bırakın uzun görünmeyi güzel görünmeyi bile rüyanızda görürsünüz. Fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak için iyi bir fotoğrafçıya da ihtiyacınız olabilir. Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışırsanız fotoğraflarda nasıl uzun görünürüm sorunuza doğru yanıtı alırsınız. Fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin önerileriyle poz verme yeteneğinizi de geliştirebilirsiniz.

4.Yan dönün.

Fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak için kilonuzu saklamakla işe başlayabilirsiniz. Bunu da hafif yan dönerek yapabilirsiniz. Fotoğraflarda uzun görünmek için poz verirken vücudunuzu hafif bir açıyla sağa ya da sola döndürerek görünüşünüzü tamamen değiştirebilirsiniz. Fotoğraflarda uzun çıkmak ve kilonuzu saklamak için bu yolu deneyebilirsiniz.

5.Arka planı ayarlayın.

Fotoğraflarda uzun çıkmak için boyunuzun kısa görüneceği arka plan veya objelerden uzak durmalısınız. Kameranın göz hizanızdan daha aşağı bir yere odaklanması son derece faydalı olabilir. Fotoğraflarda uzun görünmek için kamera faktörünü de unutmamalısınız. Kameranın açısın ve hizası fotoğraflarda uzun görünmek için dikkat edilmesi gereken önemli noktalardandır.

6.Selfie çekerken dikkat.

Son yılların modası selfie çekerken uzun görünmek için kolunuzu bel hizanıza getirerek çekim yapmalısınız. Ayrıca kafanızı hafif yan çevirerek, omuz hizasından sağa ya da sola dönerek hem ince hem de uzun görünebilirsiniz. Fotoğraflarda uzun çıkmak için toplu selfie çekimlerinde ise kameraya en yakın kişi olmamaya özen göstermelisiniz. Yoksa kısa görünmekten kurtulamazsınız. Fotoğrafta uzun görünmek için selfie çubuğu da kullanabilirsiniz.

7.Yüzünüzü uzatın.

Fotoğraflarda uzun görünmek için poz verme sırasında yüzünüzü hafifçe öne uzatmalısınız. Böylece yüzünüz daha ince görünür ve gıdınız ortaya çıkmaz. Fotoğraflar da modeller gibi uzun çıkmak için yüz hatlarınızı belirginleştirin. Bunu uygulayacağınız makyaj ile yapabilirsiniz. Yaptığınız makyajla kemikli bir yüz yapısına sahip olursunuz. Bununla beraber fotoğrafta yüzünüzü öne doğru uzatırsanız fotoğraflarda nasıl uzun görünürüm sorusunu yanıtlamış olursunuz.

8.Çapraz ayak bilekleri taktiğini kullanın.

Fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak için ayak bileklerinizi ister hafifçe isterseniz de daha geniş açıyla çapraz hale getirin. Poz verirken bir elinizi kalçanıza koyun. Böylece fotoğraflarda uzun görünmek zor olmayacak. Ayaklar ve bacaklar uzun görünmemizi sağlayan en önemli parçalarımız özellikle de uzun görünmemize yardımcı olan bacaklara yoğunlaşmalısınız. Fotoğraflarda uzun görünmenin yolları arasında yer alan çapraz ayak bilekleri taktiği oldukça etkilidir.

9.Tavuskuşu pozunu deneyin.

Fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak için kalçalarımıza yön vermek oldukça etkili olacaktır. Kalçanın hafifçe geriye doğru çıkarıldığı bu poz ile hem uzun görünür hem de kıvrımlarınızı ortaya çıkarırsınız. Fotoğraflarda uzun görünmek için uygulanan bu yöntem ile bacak boyumuz uzun görünür. Ve fotoğraflarda uzun görünmenin yolları arasında yer alan bu yöntem estetik açıdan güzel bir fotoğraf ortaya çıkarır.

Fotoğraflarda uzun görünmek için anlattığımız önerilerimizi denediğinizde fotoğraflarda modeller gibi uzun çıkmak hayal olmayacak. Her biriniz modeller ve mankenlerin kullandığı bu ipuçları ile daha güzel fotoğraflara sahip olacaksınız. Ve fotoğraflarda uzun çıkmak artık çok kolay olacak.

[widget-26]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30