Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Gözlük ve Takı Çekimlerinde Poz Çeşitleri

En Karizmatik Gözlük ve Takı Fotoğrafları

Kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olan, vazgeçilmez aksesuarlarımız gözlük ve takılarımızdır. Yaz – kış güneşli havalarda kullandığımız gözlükler, kıyafetlerimizin rengine uygun saatler, kolyeler, küpe ve bileklikler, farklı markalar tarafından, her sene birbirinden güzel modellerle karşımıza çıkıyor.

Yüzlerce gözlük ve takı modeli arasından seçim yapmamızı sağlayan en büyük etkense markaların reklam ve pazarlama mecralarında paylaştıkları ürün fotoğrafları oluyor. Armani’nin ya da Boss’un birbirinden cool ve seksi gözlük çekimi konseptleri, Tiffany ya da Bvlgari’nin romantik ve modern takı fotoğrafları ihtiyacımız olmasa dahi “Bunu almalıyım!” hissi uyandırıyor.

Peki markalar bunu nasıl başarıyor? Yetenekli ve yaratıcı bir moda fotoğrafçısıyla elbette. Ufukları geniş moda fotoğrafçıları oluşturdukları kompozisyonlarla bizleri satın almaya teşvik ediyorlar haliyle. Siz de gözlük ya da takı firmasına sahipseniz ya da moda fotoğrafçılığına yeni başladıysanız sayfamızdaki gözlük ve takı fotoğraflarından ilham alabilirsiniz. İlgi çekici bu pozlar, çok hoşunuza gidecek!

1.Portre çekimleri

Gözlük ve takı çekimlerinde en çok kullanılan çekim tekniği portredir. Modelin yüzünü tam karşıdan alan ya da kameraya hafif bir şekilde yan dönmüş halde verilen pozlar, ürünü en iyi anlatan fotoğrafları elde etmeyi sağlar. Güzel ve yakışıklı bir model, keskin bakışlar ve karizmatik bir duruşla satın almayı tetikleyecek fotoğraflar elde edilir.

2.Sokak fotoğrafları

Gözlük çekimlerinde kullanılan bir diğer tarz da sokak fotoğrafçılığıdır. Yine güzel ve yakışıklı çiftler tercih edilir. Sokakta yürürken, alışveriş yaparken, bir kafe ya da restoranda otururken en doğal pozlar yakalanmaya çalışılır. Ayrıca açık havada konsept gözlük ve takı çekimlerinde de yine farklı kompozisyonlar oluşturularak çekim yapılır.

 

3.Uyumlu makyaj

Takı fotoğrafçılığında makyaj çok önemlidir. Yakın plan portre çekimleri yapılacağı için modelin çok güzel ve çekici olması, makyajının kusursuz bir şekilde yapılması gerekir. Makyajın tonları takının renkleriyle kontrast oluşturmalı ya da uyumlu olmalıdır. Kataloglarda ve dergilerde yer alan takı fotoğraflarının en ilgi çekici özelliği budur.

4.Yaratıcılık

Gözlük ve takı çekimlerinde bahsettiğimiz standart pozlar dışında moda fotoğrafçısının yaratıcılığına bağlı olarak farklı konseptlerde de çekimler yapılabilir. Birbirine tutkuyla bakan çiftlerin dışında seyahat eden kalabalık arkadaş grupları, ünlü tarihi mekanlarda çekimler, doğada macera fotoğrafları ilham kaynağı olabilir.

5.Sınırları zorlamak

Gözlük ve takı fotoğrafçılığında son yıllarda fotoğraf sanatının sınırları zorlanır oldu. Gece yapılan gözlük çekimleri, stüdyoda ışık oyunlarıyla konseptler, insanlar dışında takıların farklı objelerde ve hayvanlar üzerinde tanıtılması gibi daha önce denenmemiş çekimler yapılmaya başlandı. Hizmet verdiğiniz markalar için bu tarz sınırların dışında çekimler yapabilirsiniz.

6.Duygu yaratmak

Gözlük ve takı çekimlerinde potansiyel müşterilerin duygularına hitap edecek fotoğraflar da çekebilirsiniz. Gözlük çekimleri için aşk ve tutku gibi duyguları kullanabilirsiniz. Takı fotoğrafları içinse romantizm ya da sevgi ve bağlılık gibi mesajlar verecek çekimler yapabilirsiniz.

Bu önerilerimize ek olarak ünlü fotoğrafçıların gözlük ve takı çekimlerini inceleyerek markanızın tanıtımını ya da mesleğinizi yaparken yararlanabileceğiniz öneriler alabilirsiniz. Ama öncelikle moda fotoğrafçılığı eğitimi almayı unutmayın!

[widget-26]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30