Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Moda Çekim Videoları Nasıl Düzenlenir?

Ücretsiz Video Düzenleme Programları Nelerdir?

Moda çekim videoları pek çok fotoğrafçılık branşına göre çekilmesi çok daha emek isteyen bir branştır. Uzun saatler süren çekimler, stüdyo ve dış mekanda konsept oluşturma, modelle iletişim, set ekibini yönetme derken moda fotoğrafçılarının iş yükü biraz daha ağır ve yoğundur.  Bu sebeple moda video çekimi yapmak tam olarak heveslilerinin ve tutkunlarının yapabileceği bir alandır demek yanlış olmayacaktır. 

Moda çekimi sonrası çekilen videoları en iyi hale getirmek isteyen ve moda çekim videoları nasıl düzenlenir diye soranlara moda çekimi yapan bir şirketle anlaşıp yapabileceklerini söylemek en kolay yol olacaktır. Fakat eğer kendiniz moda çekim videosu çekmek ve düzenlemek istiyorsanız moda çekimi ile ilgili birkaç programların nasıl kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Eğer siz de moda çekim videoları nasıl düzenlenir diye soruyor ve moda çekim videosu düzenlemek istiyorsanız yazımızın devamını okuyarak moda çekim videoları nasıl düzenlenir konusu hakkında bilgi edinebilir ve hangi video programlarından yararlanmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Moda Çekim Videoları Düzenleme Programları

Moda çekim videolarınıza kendi imzanızı atmak ve yaptığınız çalışmaları özgün bir şekilde oluşturmak istiyorsanız bunun için moda çekim videoları nasıl düzenlenir hangi programlar kullanılır bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle moda çekim videolarını düzenleyebilmeniz için bir programa ihtiyacınız vardır. İşte o programlar:

  • DaVinci Resolve

Ücretsiz video düzenleme programları arasında yer alan DaVinci resolve programı proje için kullanılan edit programlar arasında sayılmaktadır. Bu uygulama ile oldukça profesyonel video düzenleyebilirsiniz. DaVinci resolve programı geliştiricinin internet sitesinde ki yer alan formu doldurarak ücretsiz bir şekilde indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. 

  • Hitfilm Express

Moda çekim videolarını düzenlemek için kullanacağınız uygulamalardan biri de Hitfilm Express’tir. Hitfilm Express programı ile videonuz ne kadar uzun olursa olsun videoları program ara yüzünde düzenleyebilirsiniz. Ayrıca tüm video formatlarını da desteklemekte ve işinizi kolaylaştırmaktadır.

  • Blender

Video düzenleme programı denildiğinde akla ilk gelenlerden biri Blender’dir. Ücretsiz video düzenleme programı olan Blender, oldukça sade tasarımı ile tüm isteklerinizi karşılayacaktır. Moda çekim videolarını düzenlemek için kullanabileceğiniz sade bir programdır. 

  • VSC Video Editor

Moda çekim videoları nasıl düzenlenir derseniz en iyi ve en çok tercih edilen programların başında Video Editor gelir. İyi bir video düzenleme programı olan Video Editor,  efektli bir şekilde ses eklemenizi, videoları kesmenizi veya video aralarına başka video eklemenizi sağlamaktadır. 

  • Lightworks

Moda çekim videoları nasıl düzenlenir diyor ve ücretsiz bir program arıyorsanız ücretsiz video düzenleme programı olan Lightworks programı içerisinde katman efektleri yer almaktadır. Bu da videolarınızı düzenlemek için profesyonel efektlere sahip olmanızı sağlar. Moda çekimlerinize özel efektler kullanarak hareket katabilir, videonuzu daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 

  • Videopad

Ücretsiz video düzenleme uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan biri de Videopad’dır. Videopad programı ile birlikte birden fazla sesi video içine aktararak kapsamlı bir edit deneyimi yaşayabilirsiniz. Moda çekim videoları nasıl düzenlenir sorusuna cevap veren en ideal uygulamalardan biridir. Çünkü program içerisinde video düzenleme dersleri de yer almaktadır.

Moda Çekim Videolarınızı İstediğiniz Şekilde Düzenleyebilirsiniz!

Yazımızda sizin için moda çekim videoları nasıl düzenlenir sorusuna yanıt verdik ve kullanabileceğiniz uygulamalardan bahsettik. Bahsettiğimiz ücretsiz video düzenleme programları video kalitesinden ödün vermeden videonuzu güzel bir şekilde düzenlemenize yardım eder. Siz de moda çekim videolarını düzenleme işlemi yaparken bu programlar ile dilediğiniz şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Moda çekim videoları hem kendinizin kullanacağı programlar ile rahatlıkla düzenlenebilir hem de bir şirket ile anlaşıp düzenlenebilir. Sizler için hazırladığımız ücretsiz video düzenleme programları ile videolarınızı hazırlayabilirsiniz ve çektiğiniz videolar ile yaptığınız işleri paylaşabilirsiniz.

[widget-36]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30