Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel)

İnternetin Sonsuz Gücünden Yararlanın!

Arama motorlarında ilk sıralarda yer almak, sosyal medyada fenomen bir fotoğrafçı olmak, kampanyalarınızla binlerce kişiye ulaşmak istiyorsanız Fotoğrafçılara Özel Dijital Pazarlama Kursu tam size göre!

Daha çok müşteriye ulaşarak hizmet sunmak, Instagram, Facebook ve Youtube gibi sosyal mecralarda beğenilen paylaşımlar yapmak, kar getiren reklam kampanyaları hazırlamak isteyen fotoğrafçılara özel hazırladığımız Dijital Pazarlama Eğitimi 12 hafta 30 saattir ve sektörün başarılı uzmanları tarafından işin inceliklerinin anlatıldığı bir eğitimdir. Dijital Pazarlama Kursu, amatör ya da profesyonel fotoğrafçılık yapan ve markasını geniş kitlelere duyurmak isteyen fotoğrafçıların katılabileceği, web sitesi optimizasyonundan arama motorlarında ilk sıraya çıkma stratejilerine, sosyal medya paylaşımlarından doğru hashtag kullanımına, Adwords kampanyaları hazırlamaktan gelir arttırma yollarına kadar dijital pazarlamanın A’dan Z’ye tüm detaylarını öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Kendi SEO çalışmalarınızı yapmak, sosyal medyada fenomen olmak, başarılı kampanyalara imza atarak gelirlerinizi arttırmak için Dijital pazarlama Kursu’nu kaçırmayın!

Dijital Pazarlama Egitimi 2

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Fotografcilar Icin Dijital Pazarlama Egitimi

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 1. Hafta

Dijital pazarlamanın ilk adımı olan SEO ile başlıyor, SEO nedir ve nasıl yapılır anlatıyoruz!

Fotoğrafçılar İçin Dijital Pazarlama Kursu 1.haftasında; İnternetin dünyadaki gelişimi nasıl olmuştur? Türkiye’de internet kullanım istatistikleri neler? Dijital istatistikler bize ne anlatır? Online kişiler ne yapıyor? Dijital pazarlama stratejimiz var mı? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? Arama motorları nasıl çalışır? SEO nedir? Neden gereklidir? Site içi ve dışı SEO ne demek? SEO hedefleri nasıl belirlenir? Black SEO nedir? Teknikleri nelerdir? Kimler kullanır? White SEO nedir? Doğal SEO dedikleri bu mu? Grey SEO ne zaman ortaya çıktı? SEO Analizi Nasıl Yapılır? Teknik, Tasarım, Görsel, İçerik, Rakip analizi nasıl yapılır? Strateji nasıl belirlenir? Hedef kitle nasıl belirlenir? Yerel SEO stratejisi nasıl belirlenir? Uluslararası SEO stratejisi nasıl belirlenir? Arama motoru nedir? Arama robotu nedir, nasıl çalışır? Index nedir, neden önemli? Arama sorgusu nasıl yapılır? Arama motoru algoritması nedir? Nasıl çalışır? Google algoritmasını neden günceller? Pagerank Trustrank, Panda, Penguin, Hummingbird, Pigeon nedir? Google botları nasıl çalışır? Deepbot, Fresh bot nedir? Yandex botları nasıl çalışır? Yandex araçları nelerdir? Yandex SEO nasıl yapılır? Bing botları nelerdir? Bing SEO nasıl yapılır? Bing SEO hangi arama motorlarında etki eder? konularını işliyoruz.

1.haftanın sonunda; web sitelerinizi arama motorlarında üst sıralara çıkaracak SEO kriterlerini öğrenmiş, teknik, tasarım ve içerik optimizasyonu yapabilmek için gerekli teorik bilgiyi edinmiş olacaksınız.

Alanında Uzman Eğitmenler

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 2. Hafta

Teknik optimizasyonla işe başlıyoruz! Arama motorlarına uyumlu web sitesinin altyapı kriterlerini öğreniyoruz!

Dijital Pazarlama Eğitimi 2.haftamızda; Optimizasyon nasıl yapılır? Site içi optimizasyonun aşamaları neler? Optimizasyonda kullanılan araçlar neler? Teknik optimizasyonda neler düzeltilir? Sağlıklı kod nasıl olur? Site haritası ve url’lerin düzenlenmesi nasıl olur? SEO uyumlu url nasıl oluşturulur? Hangi url uzantıları daha çok seviliyor? Robot.txt dosyalarının optimizasyonu nasıl yapılır? Html tuzakları nelerdir? Site mobil uyumlu mu? Site hızı yapılandırılması nasıl olur? Tasarım optimizasyonunda neler yapılır? Sitenin hız sorunları nasıl çözülür? Menü yapısı nasıl düzeltilir? 404 sayfasının SEO’ya katkısı nedir? 404 sayfası SEO’ya uygun olarak nasıl oluşturulur? Görsel optimizasyonda dikkat edilmesi gerekenler neler? Resim nasıl etiketlenir? Resim (görsel) optimizasyonunda en etkili yöntemler ne? Videolar için nasıl SEO yapılır? Domain kayıt tarihi, site yaşı, whois bilgileri, tescil bitişi nedir? Style dosyası sayısı, javascript dosyası sayısı, dışarıdan çağırılan dosyalar, site içi stil ve javascript kodları, sitedeki tüm sorgu sayısı nedir? Alt etiketi olmayan görseller, height ve width etiketi olmayan görseller, table etiketi, iframe etiketi, target etiketi, canonical etiketi ne etki yapar? SEO’ya uygun domain seçimi ve hosting nasıl olmalı? Domain taşıma nasıl yapılır ve SEO’ya etkisi nedir? Site map nasıl hazırlanır? konularını işleyeceğiz.

2.hafta ile birlikte web sitelerinizi SEO mantığıyla düzenleyecek, tasarımınızı en yeni kriterlere göre yapabilecek, görsellerinizin Google’da ilk sıralarda çıkmasını sağlayacaksınız!

Uluslararası Eğitim Standardı
Dijital Pazarlama Egitimleri
Dijital Pazarlama Kursu

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 3. Hafta

Şimdi de içeriklerimizi düzenleyelim! İçeriklerimiz için SEO nasıl yaparız, SEO bazlı içerik nasıl yazılır ve nelere dikkat edilir öğreniyoruz…

Dijital Pazarlama Eğitim programımızda; İçerik optimizasyonunda dikkat edilmesi gerekenler neler? Kopya içeriğin zararları nedir? Hedef kitle nasıl seçilir? Kime hangi dille hitap edeceksiniz? Yararlı ve orijinal içerik nasıl oluşturulur? Meta etiketleri nedir? Meta etiketlerinde en çok yapılan hatalar neler? Title, description, keyword yazarken dikkat edilmesi gerekenler neler? H etiketleri ( h1, h2, h3, h4, h5, h6) nedir ve asıl olmalıdır? H etiketlerinde sık karşılaşılan hatalar neler? Anahtar kelime nasıl belirlenir? Anahtar kelime analiz araçları neler? Anahtar kelime rakip araştırması nasıl yapılır? İçerikte anahtar kelime yoğunluğu ne olmalı? Uzun kuyruklu kelimeler SEO için daha avantajlı mı? Hedef kelime nerede duracak? Kompozisyonun önemi nedir? SEO dostu makale uzunluğu ne kadardır? Yazım ve noktalama kurallarının önemi nedir? Doğallık, fayda, kalıcılık, ilginçlik, özgünlük ve yaratıcılık nasıl sağlanır? Hedef kitle, konu ve anlatım yaklaşımları nasıl belirlenir? Blog başlıkları nasıl olmalı? Blog içerikleri nasıl oluşturulur? İçerik takvimi nasıl oluşturulur? İçerik performansları nasıl ölçülür? Menü kategorizesi SEO açısından neden önemli? Paravan blogların SEO için önemi nedir? İçerik pazarlaması nedir? Nasıl yapılır? Site içi linkleme nasıl yapılır? Sayfayı oluşturan içerik bileşenlerinin optimizasyonu nasıl yapılır? konularını işliyoruz.

3.haftamızın sonunda web sitelerinizi SEO kriterlerine göre hazırlayabilecek, dikkat çekici ve paylaşılır içerikler yazmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.

Öğrenme Garantisi

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 4. Hafta

SEO uyumlu masaüstü ve mobil tasarımın yararlarından bahsediyoruz! SEO araçlarını kullanarak hatalarımızı görüyoruz!

Dijital Pazarlama Kursu 4.haftada; SEO uyumlu web tasarımı nasıl olur? Sitenin şeffaflık ve güvenilirliğinin SEO’ya etkisi nedir? Kullanılabilirlik, Ön hazırlık (analiz), Tasarım (yapı belirleme), Kodlama, Dizayn (test), Optimizasyon, Yayına alma, Geliştirme ve güncelleme aşamalarında nelere dikkat edilir? Göz hareket takibi nedir, neden kullanılır? Görsel dikkat nasıl sağlanır? Etkileşimli tasarım nedir? Amaçları nelerdir? Tasarım ilkeleri (visibility, feedback, constraints, consistency, affordance) nelerdir? Kullanıcı beklentileri (hız, sadelik, kullanışlılık, içerik, uyumluluk) nedir? Arayüz tasarımı nasıl yapılır? Yerleşim, Renkler ve kontrast, Netlik ve kaos nasıl oluşturulur? SEO uyumlu mobil tasarım nasıl yapılır? Mobil siteleriniz Google’a nasıl bildirilir? Mobil cihaz kullanıcılarına doğru bir şekilde rehberlik nasıl olmalı? Mobil sitelerde sıkça yapılan SEO hataları neler? Apple store optimizasyonu nasıl yapılır? Google app store optimizasyonu nasıl yapılır? En popüler SEO araçları nelerdir? Majestic, Moz, Woorank, Ahrefs, Semrush nasıl kullanılır? SEO site checkup nedir, özellikleri nelerdir? Alexa, Deepcrawl, SEO quake nedir? Ne işe yarar? Rank signals nedir? Ne amaçla kullanılır? konularını işliyoruz.

4.haftanın sonunda fotoğrafçılık sektöründe yer edinebilmek için sadece SEO yapmanın önemli olmadığını kavrayacak, yerinizi sağlamlaştırmak için ihtiyacınız olan teknik araçları öğreneceksiniz.

İş İmkanı
Dijital Pazarlama Kurslari
Dijital Pazarlama Kursu Fiyatlari 1

Dijital Pazarlama Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Dijital Pazarlama Dersi

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 5. Hafta

Web sitemizi üst sıralara çıkaracak backlink stratejileri üzerine konuşuyor, sosyal medyada SEO çalışmaları yapıyoruz!

Dijital Pazarlama Eğitimi 5.haftasında; Kırık link analizi nasıl yapılır? İlk 3 anahtar kelimede 30 rakip analizi nedir? Backlink nedir? İç ve dış backlink seçiminin SEO’ya katkısı nasıl olur? Google’dan en kolay şekilde link alma yolları neler? Linklerin değerini ne azaltır? İçeriksel link inşası nasıl yapılır? Sosyal medya hesapları, video siteleri, forum tanıtım, fotoğraf paylaşımı, bloglar, makale sitelerinden nasıl link alınır? Offline tanıtım nasıl yapılır? sorularıyla birlikte uygulama eğitimi yaptıktan sonra Google’dan ceza almamak için neler yapmalısınız? Google cezalarının nedenleri nelerdir? Domain ban, Sandbox, Bomb, -30 ve -60, -950, Kopya içerik cezası nedir? Nasıl kurtulunur? SEO için sosyal medyayı nasıl kullanırız? Facebook SEO nasıl yapılır? Twitter SEO nasıl yapılır? Instagram SEO nasıl yapılır? Beğeni ve takipçi sayısı nasıl artırılır? Sosyal medya planlaması nasıl oluşturulur? Sosyal medya hesapları nasıl markalaştırılır? sorularını yanıtlayarak genel bir tekrar yapıyor; ilk sayfada çıkmanın kriterleri ve orada kalmanın ipuçlarını tartışıyoruz.

Dijital Pazarlama Kursu ile başarılı bir fotoğrafçı olarak sektörde kendinize yer edinirken internetin gücünden nasıl yararlanacağınızı öğrenmiş olacaksınız. Arama motorlarında üst sıralara çıkacak ve adınızı duyuracaksınız!

Kişisel Gelişim Eğitimleri

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 6. Hafta

Bir fotoğrafçının adını duyurması için en önemli platform sosyal medya! Türkiye’de sosyal medya nasıl kullanılıyor ve kendinizi dijital dünyada nasıl konumlandıracaksınız bir bakalım…

Dijital Pazarlama Eğitimi ile; Sosyal medya nedir? Sosyal medya nasıl ortaya çıktı? Sosyal medya araçları nelerdir? Sosyal medyanın topluma etkileri nelerdir? Geleneksel iletişim ve dijital iletişim arasındaki farklar neler? Sosyal medyanın pazarlamaya etkisi nedir? Fotoğrafçıların dijital dönüşümü nasıl gerçekleşir? Dijital kimlik nasıl oluşturulur? Sosyal medyada mecra nasıl seçilir? Mecra yönetiminde başarılı kriterler nelerdir? Sosyal medya marka entegrasyonu nasıl sağlanır? Sosyal medyada marka duruşu nasıl geliştirilir? Online itibar nasıl oluşturulur? Marka ve fotoğrafçı imajı nasıl sağlamlaştırılır? Bir fotoğraf stüdyosunun ve fotoğrafçının bilinirliği nasıl arttırılır? Markayı dijitale taşıma süreci nasıl planlanır? Online itibarın korunması için stratejiler neler? Online itibar yönetimi araçları nelerdir? Sosyal medya krizleri nasıl çözüme kavuşturulur? Krizlerin fotoğrafçının prestijine etkileri neler? Krizlerin yaşanmaması için alınacak önlemler neler? konularını işleyerek sosyal medyada var olmak için gerekli online itibarınızı oluşturmanızı sağlıyoruz.

6.hafta ile birlikte sosyal medya hesaplarınızı nasıl kurumsallaştıracağınızı ve kişiselleştireceğinizi öğrenecek, doğru paylaşımlardan önce iyi bir itibar oluşturmanın önemini fark edeceksiniz.

Mesleki Gelişim Kursları
Uygulamali Dijital Pazarlama Kursu
Dijital Pazarlama Kursu 1

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 7. Hafta

Paylaşımlarımız için doğru içerikleri ve reklam spotlarını hazırlıyoruz! Çektiğiniz en güzel fotoğrafları daha çok kişiye ulaştırmanın yollarını öğretiyoruz…

Fotoğrafçılar İçin Dijital Pazarlama programımızda; Fotoğrafçılıkta hedef kitle nasıl belirlenir? Hizmeti alacak kitle nasıl araştırılır? Sosyal medya kanalları nasıl seçilir? Sosyal medya sayfalarının ve paylaşımların tasarımı ve optimizasyonu nasıl yapılmalı? Fotoğrafçılar hangi sosyal medya kanallarını kullanmalı? Sosyal medya profil, kapak ve paylaşım görsellerinin ölçüleri neler? Profil ve paylaşım görselleri nasıl hazırlanır? Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube, Twitter, Google Plus paylaşımları için dil nasıl belirlenir? Sosyal medyada nasıl hitap edilir? İçeriğin gücü ve etkisi nedir? Etkisi yüksek sosyal medya kampanyaları için içerik nasıl yaratılır? Fotoğrafçı için kişisel ve kurumsal içerik yönetimi nasıl olur? Reklam spotları nasıl hazırlanır? Sosyal medya içerikleri nasıl oluşturulur? Paylaşılır içerik nasıl yazılır? İçerik hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sosyal medyada tanıtım yöntemleri nasıl belirlenir? Satın almaya ikna etme nasıl olur? Fotoğrafçıya ve markasına nasıl güven duyulur? Marka imajı ve bilinirlik nasıl arttırılır? konularını işleyerek başarılı bir sosyal medya çalışması için görsellerin ve içeriklerin gücünü kullanıyoruz.

Mükemmel fotoğraf çekmek yetmez! Bu fotoğrafları doğru içeriklerle paylaşmalısınız… 7.haftamızda sosyal medyada reklam dilinizi oluşturmayı öğreneceksiniz.

Fotoğrafçılık Eğitimleri

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 8. Hafta

Hangi fotoğraf ne zaman beğeni alır, sponsorlu paylaşımlarınıza ne kadar bütçe ayırmalısınız? Doğal takipçi ve beğeni nasıl arttırılır? Sorularınızın cevabı bu haftada…

Dijital Pazarlama Kursu 8.haftasında; Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube, Twitter, Google Plus tanıtım zamanlamasının nasıl belirlenir? Fotoğrafçı için sosyal medya içerik takvimi nasıl oluşturulur? Sosyal medya post ve story paylaşımı için en iyi saatler ve günler neler? Tanıtım bütçesi nasıl belirlenir? Tüm hesaplarda reklam verilmeli mi? Sosyal medya hesaplarında hangi reklam modelini kullanmalı? Özel kampanya kurgusu nasıl geliştirilir? Fotoğrafçılar için sosyal medya platformlarında takipçi, beğeni ve paylaşım sayısını artıracak çözümler neler? Topluluk yönetimi nasıl yapılır? Etkileşimi arttıran faktörler ne? Topluluk yaratma nedir? Kimler topluluk yaratabilir ve yönetebilir? Kullanıcılarda aidiyet hissi yaratma metodları nelerdir? Doğal takipçi ve beğeni kazanma yöntemleri neler? Tanıtım sonuçları nasıl ölçülür ve değerlendirilir? Geri dönüşlerin takibi nasıl yapılır? Beğeni, yorum ve paylaşım sayılarının analizi nasıl yapılır? Ayın hedeflerini optimize etme nedir? Dijital medya takibi nasıl yapılır? Neden raporluyoruz? Neyi raporlamalıyız? Sosyal medya takibi ne için kullanılır? konularını işleyerek binlerce kişiye ulaşmanızı sağlıyoruz.

8. haftada sosyal medyada doğal takipçi ve beğeni kazanmanın yöntemlerine hakim olacak, fotoğraflarınızı daha geniş kitlelere ulaştırabileceksiniz!

Ders Telafi İmkanı
Dijital Pazarlama Programi

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Dijital Pazarlama Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Dijital Pazarlama Egitimi 1

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Dijital Pazarlama Egitim

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 9. Hafta

Sosyal medyada nasıl reklam vereceğinizi uygulamalı olarak öğreneceğiniz bir eğitim başlıyor!

Dijital Pazarlama Eğitimimizin uygulama bölümünde 4 ayrı yaş ve demografik özelliklerde reklam grubu oluşturarak ve A/B testi yapıyor, Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin için marka ve yerel bilinirlik, erişim, trafik, etkileşim, uygulama yüklemeleri, video görüntülemeleri, potansiyel müşteri bulma, dönüşüm konularını işliyoruz. Youtube reklam biçimleriyle açık arttırma video reklamları, görüntü başı maliyet, gün başına maliyet, etkileşim başına maliyet, gösterim başına maliyet konularını uygulamalı görüyoruz. Etkinlik öncesi - Nerede olacağım? Orada ne yapacağız? Lokasyon bazlı iletişim nasıl olur? Anlık iletişim - Ne yapıyorum? Görsel iletişim - Nasıl yapıyorum? Etkinlik sonrası iletişim - Biz orada ne yaptık? Etkinlik grupları nasıl oluşturulur? Hizmet ve markanızla ilgili konuşanları hedef kelimeler üzerinden nasıl takip edersiniz? Krize dönüşebilecek durumları nasıl engellersiniz? konularını da işleyerek fotoğrafçı olarak nasıl etkinlik planlayacağınızı ve yöneteceğinizi öğretiyoruz.

9.haftanın sonunda sosyal medyada etkili kampanyalara imza atacak, sosyal medya verilerini takip etme ve yorumlama becerisi kazanarak işinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Kurumsal Eğitimler

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 10. Hafta

Viral reklam nasıl yapılır merak ettiniz mi hiç? Fotoğraflarınızda gizli mesajlar vermeyi ve takipçilerinizin algılarıyla oynamayı bu eğitimde öğreneceksiniz!

Dijital Pazarlama Kursu 10.haftasında; Viral reklam nedir ve nasıl hazırlanır? Viral pazarlama nedir? Nasıl yapılır? Viral kampanya süreçleri nelerdir? Viral pazarlamanın sosyal medyaya katkısı nedir? Viral pazarlamanın avantajları nedir? Viral reklam oluşturma sürecinde nelere dikkat edilmeli? Nöropazarlama nedir? Neden gereklidir? Tüketici nasıl karar alır? Kullanıcı davranışlarını ve algıyı etkileyen faktörler nelerdir? Web ve sosyal medyada pazarlama psikolojisi nedir? Online ihtiyaçlar hiyerarşisi nedir? Görsel iletişim unsurları ve renklerin bilinçaltında yarattığı etkiler ne? Online ortamda kullanıcıları nasıl ikna edersiniz? Duygusal pazarlama nasıl yapılır? İçeriğinizi ya da kampanyanızı nasıl virale dönüştürürsünüz? Sosyal medyada takipçi ve müşteri yönetimi nedir? CRM nasıl kullanılır? Veriler nasıl analiz edilir? Sosyal medyada marka bir fotoğrafçı nasıl olursunuz? Rakiplerinizi nasıl egale edersiniz? konularını işleyeceğiz.

10.haftanın sonunda fotoğraflarınızı nasıl paylaşmanız gerektiğine dair tüm teknik ve pratik detayları öğrenerek daha fazla takipçiye ulaşabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaksınız. Fenomen bir fotoğrafçı haline gelecek, paylaşımlarınızla konuşulacaksınız!

Workshoplar
Dijital Pazarlama Kurs
Dijital Pazarlama Kurslari 1

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 11. Hafta

Hizmetlerinizi daha çok kişiye ulaştırmanız için Adwords kullanmayı öğrenmeniz şart! Eğitimizin ilk bölümünde Adwords’ün çalışma mantığını inceliyor, kampanya vermeyi öğreniyoruz.

Bu hafta; Google AdWords nedir? Fotoğrafçı neden Google Adwords reklamlarını kullanmalıdır? Adwords araçları nelerdir? Adwords hesabı nasıl oluşturulur? Hesap düzeyinde hangi ayarlar yapılır? Para birimi ve saat dilimi nasıl ayarlanır? Fatura bilgileri nasıl oluşturulur? Adwords reklam modelleri ve kampanya türleri nelerdir? Arama ağı kampanyası nedir? Kampanya hedefleme nasıl yapılır? Reklam verme seçimi nasıl yapılır? Konum, site bağlantıları ve telefon metni gibi reklam uzantıları nasıl eklenir? Açıklama metni uzantıları nasıl eklenir? Daha önce oluşturulmuş bir kampanyadaki ayarları kopyalama ve kullanma nasıl olur? Adwords teklif verme stratejileri nedir? Nasıl teklif verilir? Günlük bütçe nasıl belirlenir? Bütçe nasıl yönetilir? Anahtar kelime hedefleme nasıl yapılır? Anahtar kelime planlayıcı nasıl kullanılır? Kelimeler reklam gruplarına nasıl eklenir? Negatif anahtar kelimeler nasıl belirlenir? Reklam metni yazarken dikkat edilmesi gerekenler neler? Görüntülü Reklam Ağı (GDN) nedir? Görüntülü reklam ağı nasıl çalışır? Görüntülü reklam ağı kampanya kurgusu nasıl oluşturulur? konularını işliyoruz.

Fotoğrafçılıkta Adwords kullanmanın önemini kavrayacak, kampanyalarınız için bütçe belirlemede ve içerik hazırlamada uzmanlaşacaksınız…

Uygulamalı Eğitim Programları

Dijital Pazarlama Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 12. Hafta

Youtube reklam kampanyaları oluşturuyor, tüm reklamlarımızın kime ne şekilde ulaştığını görüntülüyor, hatalarımızı ve eksiklerimizi gideriyoruz!

Fotoğrafçılar İçin Dijital Pazarlama Eğitimi programımızda; Youtube reklam ağı kampanyası nasıl oluşturulur? Youtube reklam türleri nelerdir? Hedef kitle analizi, Anahtar kelime analizi nasıl yapılır? Demografi hedeflemeleri, İlgi alanı hedeflemeleri, Konu hedeflemeleri nasıl yapılır? Dönüşüm (conversation) izleme nedir? Google, dönüşüm verilerini nasıl kullanır? Dönüşüm nasıl izlenir, veriler nasıl anlaşılır? Dönüşüm (conversation) kodu nasıl oluşturulur? Adwords reklam optimizasyonu nasıl yapılır? Google Adwords rapor merkezi nasıl çalışır? Google Analytics üzerinde yer alan Adwords raporları nelerdir? Google Adwords segmentleri nasıl oluşturulur? Performans ve dönüşümler nasıl yorumlanır? Maliyetler ve faturalandırma nasıl yapılır? Tıklamalar, Gösterimler, Demografik veriler nasıl yorumlanır? Reklamlara ilişkin raporların hangi sıklıkta, hangi metriklerle, hangi mail adreslerine otomatik gönderileceğinin ayarlanması nasıl yapılır? Otomatik raporlar nasıl kurgulanır? Reklam performansı nasıl optimize edilir? Alışveriş reklamcılığı nedir? Merchant Center hesabı nasıl kullanılır? konularını işleyerek reklamlarımıza dair veriler elde ediyoruz.

Adwords Eğitimi ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı daha fazla kişiye ulaştırmanın yollarını öğrenirken, müşteri potansiyelinizi görecek, başarılı reklam spotları hazırlayacak, kendinizi daha iyi anlatabileceksiniz!

Mesleki Fotoğrafçılık Eğitimleri
Mesleki Gelisim Kurslari 4

Dijital Pazarlama Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Dijital Pazarlama Eğitimi alan ve kendini geliştirerek mesleğini daha iyi yapmak isteyen öğrencilerimiz Marka Yaratma ve Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Adwords, SEO, Girişimcilik, Sosyal Medya ve Web Tasarımı gibi eğitimlerden de yararlanıyorlar. İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye, öğrenmeye ve bakış açınızı değiştirmeye devam edin!

Dijital Pazarlama Egitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Dijital pazarlama eğitimlerinde uzman, eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi mesleki gelişim eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı dijital pazarlama eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, alanında başarılı çalışmalara imza atmış, Türkiye’nin ünlü eğitmenleri ile profesyonel kariyerinize katkı sağlayacak en iyi mesleki gelişim eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Dijital pazarlama eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Dijital pazarlama eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Profesyonel Fotografcilar 6
Egitim Sonrasi Destek 7

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel SEO, dijital pazarlama, dijital pazarlama eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler, Kişisel Gelişim Kursları ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Sertifika vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

Verdiğimiz sertifika, bu işin eğitimini aldığınıza dair bir belgedir ve sertifikalarla işyeri açılmaz. Aldığınız sertifika; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Dijital Pazarlama Kursu eğitmen kadromuz, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimleri veren, kitap ve makaleleriyle kişisel gelişim alanında meraklılarına faydalı bilgiler sunan, kariyer günlerinin ve organizasyonların tercih edilen konuşmacıları arasında yer alan, girişimleri ile ülkemize değer katan, sosyal medya fenomenleri arasında olan, sektöründe lider isimlerden oluşmaktadır.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Evet. Yurt içi ya da İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen veya tamamen profesyonel kariyerine katkı sağlayarak müşteri portföyünü arttırma amacı olan öğrencilerimize özel olarak Portfolyo Hazırlık danışmanlığı yapıyoruz. Firma ve müşteri sunumlarında kullanmanız, kişisel serginizde ziyaretçilerinize ulaştırmanız amacıyla en iyi çalışmalarınızı da bir araya getiriyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 3
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30