Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Girişimcilik Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel)

“Hayallerinizden Korkmayın, Kendi Gerçeğinizi Yaratın.” Orhan Gürbüz

Stüdyonuzu açmak, reklam ve tanıtım firmanızı kurmak ya da kendi markanızı oluşturmak mı istiyorsunuz? Fotoğrafçılara özel Girişimcilik Kursu tam size göre!

Sanatınızdan para kazanmak, daha çok kişiye ulaşarak hizmetlerinizi ve kendinizi tanıtmak, müşteri potansiyelinizi arttırmak, adınızı Türkiye’nin en iyi fotoğrafçıları arasına yazdırarak tercih edilen bir fotoğraf sanatçısı olmak istiyorsanız bu özel atölyeyi kaçırmayın! Fotoğrafçılara özel Girişimcilik Eğitimi süresi 16 hafta 96 saattir ve başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere sektörün başarılı girişimcileri tarafından işin inceliklerinin anlatıldığı bir atölyedir. Girişimcilik Eğitimi, amatör ya da profesyonel fotoğrafçılık yapan ve kendi stüdyosunu ya da markasını oluşturmak isteyen fotoğrafçıların katılabileceği marka oluşturmadan müşteri bulmaya, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine kadar girişimciliğin A’dan Z’ye tüm detaylarını öğrenebilecekleri özel bir atölyedir.

Başarılı bir girişime imza atmak, sağlam adımlarla sektöre girmek istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın…

Girisimcilik Egitimi 1

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Fotografcilar Icin Girisimcilik Egitimi

Girişimcilik Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 1. – 2. Hafta

Başarılı girişimcilerin özelliklerini ve girişim planlarının nasıl oluşturulacağını öğrenerek eğitime başlıyoruz!

Girişimcilik eğitimi programında öncelikle; Girişimcilik nedir? Girişimcilikle ilgili kavramlar neler? Esnaf, tacir, patron, yönetici ve lider nedir? Fotoğrafçı hangi kategoriye giriyor? Türkiye’de girişimcilik nerede? Fotoğrafçılar için girişimcilik kavramı neyi ifade ediyor? İnovasyon nedir? Siz de İnovasyon yaratabilir misiniz? 21. yüzyılda iş dünyasında başarılı olmanın yolları nedir? Siz girişimci misiniz? Kariyerinizin ivmesi inişli çıkışlı mı? Kendinizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz? Tam olarak sizi mutlu edecek kariyer planınızda hangi adımlar var? Uzman olduğunuzu düşündüğünüz alanlarda eğitim aldınız mı? Girişimciliğe ilk adımı ne ile atacaksınız? Planınız var mı? Parası olan herkes girişimci midir? Gerçek girişimci olmak için hangi özellikler gerek? Başarılı girişimcilerin özellikleri neler? Başarılı fotoğrafçılar markalarını nasıl oluşturdu? Ünlü fotoğrafçıların ortak özellikleri, alışkanlıkları ve hikayeleri ne? Markalarını kurarken hangi zorluklarla karşılaştılar? Girişimciliğin riskleri neler? Risk türleri ve bunlardan korunma metotları ne? Girişimcilikte başarısızlık nedenleri neler? konularını işleyerek girişimciliğin temel kavramlarını öğreniyoruz.

Hobimden para kazanır mıyım, üniversiteden yeni mezunum hayallerimin peşinden koşmalıyım, fotoğrafçılık sektörüne nasıl adım atarım diyorsanız girişimcilik eğitimlerimiz tam size göre!

Alanında Uzman Eğitmenler

Girişimcilik Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 3. – 4. Hafta

İşinizi kurarken sağlam adımlar atmanızı sağlayacak, markanızı kitlelere duyurmanın püf noktalarını öğreneceğiniz bir eğitim sizi bekliyor!

Fotoğrafçılara Özel Girişimcilik Kursu 3. ve 4. haftasında; Fotoğrafçılıkta bir girişimcinin temel işlevleri neler? Fotoğraf stüdyonuzu nasıl açacaksınız? Hangi belgelere ihtiyacınız var? Kişi işletmeleri nasıl açılır? Adi şirket, Kollektif şirket, Komandit şirket ne demek? Girişimcinin fon kaynakları nelerdir? Hangi bankalardan destek alabilirsiniz? Fotoğraf, reklam ve tanıtım firmalarının pazara giriş stratejileri neler? İşletmelerin amaçları nedir? Hedef tanımınızı nasıl yaparsınız? Faaliyet planınızın taslağını nasıl hazırlarsınız? Stüdyonuzun ya da reklam ajansınızın genel ve özel amaçları nedir? Yatırıma nasıl hazırlık yaparsınız? Müşteri kitlesi nasıl tanınır? İşletme, müşteri beklentileri ve hizmet kalitesi arasındaki ilişkiyi nasıl anlarsınız? Fizibilite araştırması nasıl yapılır? Fizibilite ön projesi nasıl hazırlanır? Değerlendirme ve yatırım kararı nasıl verilir? Stüdyo ve ajansınızın kesin projesini nasıl belirlersiniz? Hizmet vermeye geçiş aşaması nasıldır? Hizmetlerinizi nasıl belgelersiniz? İş fikri geliştirme ve yaratıcılık nasıl olur? konularını işleyerek işletmenizi hayata geçirmenin püf noktalarını aktarıyoruz.

4.haftanın sonunda fotoğraf stüdyonuzu açmak için ihtiyacınız olan belgelerden işletme modellerine, hizmet belirlemeden yatırım kararına kadar başarılı bir girişim için temellerinizi oluşturmuş olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Girisimcilik Egitimleri
Girisimcilik Kursu

Girişimcilik Eğitimi 5. – 6. Hafta

Sıra geldi hizmetlerimizi belirlemeye! Ne kadar çok hizmet o kadar iyi bir fotoğrafçı mı sizce? Gelin, bu sorunun yanıtını birlikte bulalım…

Fotoğrafçılar İçin Girişimcilik Eğitimi programımızda; Fotoğraf ve reklam işletmelerinde hizmet yelpazesi nasıl belirlenir? Hangi hizmetlerle başlamalısınız? Hizmet alanınızı neden daraltmalısınız? Düğün, doğum, moda, ürün fotoğrafçılığı branşlarından en gözde olanlar hangileri? Fotoğrafçı sadece fotoğraf mı çeker? Hizmet verebileceğiniz diğer branşlar nelerdir? Fotoğrafçılıkta kalitenin önemi nedir? Hizmette kalite kontrolü nasıl yapılır? Hizmet maliyeti nasıl hesaplanır? Stüdyonuzu nasıl kuracaksınız? Stüdyo ya da reklam ajansınızın büyüklüğü ne kadar olmalı? Stüdyo ve reklam ajansı için gerekli makine ve ekipman ihtiyaçları neler? Nerelerden almalısınız? Stüdyonuzu açarken nasıl ekonomik olursunuz? Stüdyonuzu nerede açmalısınız? Lokasyon ne kadar önemli? Dekorasyon ve görselliğe dikkat etmeli misiniz? konularını işleyerek hangi hizmetleri vermeniz gerektiği hakkında sizi bilgilendiriyor, stüdyonuzu açarken alacağınız ekipmanlar hakkında danışmanlık yapıyoruz.

6.haftanın sonunda; fotoğraf ya da reklam stüdyonuzu açtıktan sonra vereceğiniz hizmetleri belirlemiş olacak, stüdyonuzu az maliyetle kaliteli bir şekilde donatacak püf noktalarını öğreneceksiniz.

Öğrenme Garantisi
Girisimcilik Kursu Fiyatlari

Girişimcilik Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Girisimcilik Kurslari

Girişimcilik Eğitimi 7. – 8. Hafta

İş ve organizasyon planı nasıl hazırlanır, personellerinizi nasıl seçersiniz ve iyi bir ekip oluşturmak için neleri bilmelisiniz, bu soruların yanıtlarını veriyoruz!

Fotoğrafçılar İçin Girişimcilik Eğitimi 7. ve 8.haftamızda; İş planı nedir? İş planı nasıl hazırlanır? Organizasyon planı ve finansal plan nasıl hazırlanır? İş planı rehberi nasıl hazırlanır? Fotoğrafçılıkta iş analizini nasıl yaparsınız? Fotoğrafçı olarak bir şirketi nasıl yöneteceksiniz? Yönetim aşamaları neler? İşe alma süreçleri nasıldır? Personel bulma ve seçme yöntemleri nedir? İyi bir ekip nasıl kurulur? İyi bir ekipte olması gereken kişiler kimlerdir? Personel eğitimi nasıl olur? İş dağılımı nasıl yapılır? İş güvenliği nasıl sağlanır? Ücret nasıl belirlenir? Performans yönetimi nasıl olur? Ekip başarısını nasıl arttırırsınız? Ekibinizin yeteneklerini nasıl geliştirirsiniz? Performans değerlendirmeyi nasıl yapmalısınız? Gerçek bir girişimci olarak insanlara nasıl “ilham verir” ve yetenekleri projenize nasıl çekersiniz? İyi bir yönetici olmak için ne yapmalısınız? Stüdyo ve ekip yönetmek nasıl bir süreçtir? konularını işleyerek başarılı bir girişimin temellerinden olan yönetim ve ekip koordinasyonu hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

8.haftanın sonunda müşterileriniz için iş planı hazırlamayı ve yürütmeyi öğrenirken ekibinizin başarısını arttırma tekniklerine de hakim olacaksınız.

İş İmkanı

Girişimcilik Eğitimi 9. – 10. Hafta

Müşterilerinize nasıl ulaşacağınızı ve girişiminizi nasıl ayakta tutacağınızı öğretiyoruz! Müşteri memnuniyeti yüksek bir fotoğrafçı olacaksınız!

Fotoğrafçılar İçin Girişimcilik Eğitimi programımızda; Hizmet geliştirme nedir? Yeni hizmet üretmek nasıl olur? Verilen hizmetin kalitesini yükseltmek nedir? İş planlama, girdi sağlamak, kar etmek nedir? Fiyatlandırma yönetimini nasıl yaparsınız? Hizmet fiyatlandırma stratejisi nedir? Hizmetlerinizi hangi kanallarla duyurursunuz? Hizmet nasıl tutundurulur? Reklam, özendirme, ekip seçme, ekibi denetleme ve değerlendirme nasıl olur? Sektör araştırması nasıl yapılır? Müşteri piyasası nasıl incelenir? Hedef kitle nasıl seçilir? Fotoğrafçılıkta müşteri ilişkileri nasıl olur? Müşteriler ile nasıl yakınlaşırsınız? Müşterilerinize nasıl ulaşırsınız? Müşteri ile nasıl konuşulur, nasıl konuşulmaz? Müşteri kazanma stratejileri nelerdir? Zor müşterilerle nasıl başa çıkarsınız? Müşteri memnuniyeti nasıl yaratırsınız? konularını işleyerek hizmetlerinizi müşterilerinize nasıl ulaştıracağınızı anlatacağız.

10.haftanın sonunda hizmetlerinizi hangi kriterlere göre fiyatlandıracağınızı öğrenmiş olacak, müşterileri ile sağlıklı ilişkiler kuran bir fotoğrafçı haline geleceksiniz…

Kişisel Gelişim Eğitimleri
Girisimcilik Dersi
Uygulamali Girisimcilik Programi

Girişimcilik Eğitimi 11. – 12. Hafta

Gelir – gider dengenizi kuruyoruz! Girişimi hayata geçirmenin dışında yaptığınız işten kar sağlamak için bilmeniz gerekenleri anlatıyoruz…

Fotoğrafçılara Özel Girişimcilik Eğitimi programımızda; Fotoğrafçılık sektöründe pazar payınızı nasıl arttırırsınız? Stüdyonuzu işletirken finansal yönetimi nasıl yaparsınız? Finansal yönetimde temel ilkeler neler? Ekonomiklik, verimlilik, karlılık nasıl olur? Bilanço ve gelir yönetimi nasıl yapılır? Bir fotoğraf stüdyosu ve reklam ajansı için temel harcamalar nelerdir? Gelir-gider dengesi nasıl kurulur? Harcamalarınızı nasıl belirlersiniz? Gereksiz harcama yapmamanın yolları nedir? Yapılan işten kar sağlamanın yolları nelerdir? Fotoğrafçılıktan ne kadar para kazanırsınız? Girişiminizin başarısız olma ihtimali nedir ve nelere bağlıdır? Başarısız bir girişimden sonra ne yapmalısınız? konularını işleyerek finansal dengenizi nasıl sağlayacağınızdan bahsediyoruz.

12.haftanın sonunda fotoğrafçılık sektöründen payınıza düşeni alabilmeniz için finansal yönetiminizi nasıl yapmanız gerektiğini öğrenmiş olacak, kazancınızı arttırmanın yolları hakkında fikir edineceksiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimleri

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Girişimcilik Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Girisimcilik Programi

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Mesleki Gelisim Kurslari

Girişimcilik Eğitimi 13. – 14. Hafta

Geleneksel ve dijital pazarlamayla girişiminizi nasıl ayakta tutacağınızı anlatıyoruz!

Önümüzdeki 2 hafta; Fotoğrafçılıkta pazar nedir? Pazar araştırmanızı nasıl yapacaksınız? Pazar planınızı nasıl oluşturacaksınız? Pazarlama anlayışında aşamalar neler? Çağdaş pazarlama yaklaşımı nedir? Hizmetleriniz için pazarlama planı nasıl hazırlayacaksınız? Geleneksel pazarlama nedir? Basılı reklam araçlarından gazeteler, dergiler, el ilanları ve broşürlerle pazarlama yapmalı mısınız? TV, radyo, billboard, totem, dış cephe uygulamaları size müşteri getirir mi? Neden web sitesi yaptırmalısınız? SEO ve sosyal medya reklamları ile kendinizi nasıl tanıtırsınız? Online olmak pazarlama stratejimize ne katar? E-mail marketing ve mobil reklam nedir? Neden web sitesi yaptırmalıyız? Sosyal medya kanallarını nasıl kullanmalıyız? Sosyal medya hesaplarınızda fark yaratacak profili nasıl oluşturmalıyız? Instagram ve Facebook algoritması nedir ve nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınızın istatistiğini nasıl korursunuz? Kendi altın gün ve saatlerinizi nasıl keşfedersiniz? Reklam, tanıtım ve sponsorlu yayın çalışmalarınızı kimlerle, nasıl yapmalısınız? Post ve story için sponsorlu yayın oluşturmanın sırları neler? En fazla ve en doğru kitleye ulaştıracak reklam modelleri neler? Marka imajı ve konumlandırma nedir? konularını işliyoruz.

14.haftanın sonunda fotoğrafçılık sektöründe çağdaş pazarlama yöntemlerinin girişiminizi nasıl ayakta tutacağının farkına varacak, markanızı konumlandırmayı öğreneceksiniz.

Kurumsal Eğitimler

Girişimcilik Eğitimi 15. – 16.Hafta

Başarılı bir girişim için başarılı bir lider olmak şart! Fotoğrafçılıktan para kazanmak ve adınızı duyurmak için rakiplerinizden nasıl sıyrılacağınızı anlatıyoruz!

Fotoğrafçılar İçin Girişimcilik Eğitiminde; Nasıl lider olursunuz? Lider kimdir? Liderlik ne değildir? Liderlerin sahip olması gereken özellikler neler? Liderlik ve yöneticilik karşılaştırması yapmalı mısınız? Liderin bilinç düzeyi nasıldır? Liderlikte hatalar ve önlemleri nedir? Lider olmanın zorlukları nedir? İyi bir lider olmak için nelere ihtiyacınız var? Özgüven ve özgüven geliştirmek nasıl olur? Başarılı bir lider neleri iyi yapar? Çatışma yönetimi nasıl yapılır? Etkili takım yönetimi nasıl yapılır? Çevrenizle ilişkilerinizi nasıl etkin şekilde yönetir, insanlarda iz bırakır ve nasıl güçlü bağlantılar kurabilirsiniz? İşinizi strateji oluşturmadan, operasyonel kurguya, pazarlama faaliyetlerinden, sıcak satışa kadar nasıl etkin şekilde kurgularsınız? Girişimcilikte olayları 360 derecelik bir perspektif ile nasıl yorumlarsınız? Egonuzu nasıl kontrol altında tutar ve bilge bir kişiliğe dönüşme yolunda nasıl başarıyla ilerlersiniz? konularını işleyerek sadece bir fotoğrafçı olmamanızı sağlıyoruz.

16 haftalık Girişimcilik Eğitimi sonunda stüdyonuzu açmak için gerekli bilgi ve deneyime sahip olacak, hizmet belirlemeden finans yönetimine, pazarlama stratejilerinden müşteri ilişkilerine kadar her şeyi öğreneceksiniz!

Workshoplar
Meslek Edindirme Kurslari 4

Girişimcilik Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Girişimcilik Eğitimi alan ve kendini geliştirerek mesleğini daha iyi yapmak isteyen öğrencilerimiz Marka Yaratma ve Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Adwords ve Web Tasarımı gibi eğitimlerden de yararlanıyorlar. İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye, öğrenmeye ve bakış açınızı değiştirmeye devam edin!

Girisimcilik Egitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Girişimcilik eğitimlerinde uzman, eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi mesleki gelişim eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı girişimcilik eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, mesleki gelişim uygulamalarında başarılı çalışmalara imza atmış, Türkiye’nin ünlü eğitmenleri ile profesyonel kariyerinize katkı sağlayacak en iyi mesleki gelişim eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Girişimcilik eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Girişimcilik eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Profesyonel Fotografcilar 3
Egitim Sonrasi Destek 3

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Foto Life Akademi olarak Hobi Fotoğrafçılık Kursları, Mesleki Kurslar, Fotoğraf ve Video İşleme Eğitimleri, Workshop Atölyeler, Destekleyici Eğitimler, Kişisel Gelişim Kursları ve Özel Derslerimizin tamamında Kurum Onaylı Sertifika vermekteyiz. MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikası almak isteyen öğrencilerimizin, MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursumuza katılmaları gerekir. MEB Onaylı Sertifika almaya hak kazanmak için kurs sonunda yapılacak olan bitirme sınavından geçer not almaları ve %10 devamsızlık haklarını doldurmamaları gerekmektedir.

Verdiğimiz sertifika, bu işin eğitimini aldığınıza dair bir belgedir ve sertifikalarla işyeri açılmaz. Aldığınız sertifika; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Girişimcilik eğitimi eğitmen kadromuz, alanında uzman, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimleri veren, kitap ve makaleleriyle kişisel gelişim alanında meraklılarına faydalı bilgiler sunan, kariyer günlerinin ve organizasyonların tercih edilen konuşmacıları arasında yer alan, girişimleri ile ülkemize değer katan, sektöründe lider isimlerden oluşmaktadır.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Evet. Yurt içi ya da İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen veya tamamen profesyonel kariyerine katkı sağlayarak müşteri portföyünü arttırma amacı olan öğrencilerimize özel olarak Portfolyo Hazırlık danışmanlığı yapıyoruz. Firma ve müşteri sunumlarında kullanmanız, kişisel serginizde ziyaretçilerinize ulaştırmanız amacıyla en iyi çalışmalarınızı da bir araya getiriyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30