Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Video Çekim Ekipmanları – Makineler ve Yardımcı Araçlar

Video Çekmek İçin Hangi Ekipmanlara İhtiyaç Duyulur?

İster fotoğrafçı olun ister youtuber, video çekmek için eğitim alan ve video çekmeye başlamak isteyen herkesin video çekim ekipmanları konusunda bilgi sahibi olması önemlidir. 

Video paylaşmak için en uygun platformlarda dilediğiniz tarzda video üretebilir, yaratıcılığınızı istediğiniz gibi kullanabilir ve çektiğiniz videolar üzerinden para kazanabilirsiniz. Adınızı ya da markanızı ön plana çıkarabilir, daha çok müşteri kazanarak işlerinizin duyulmasını sağlayabilirsiniz.

Çektiğiniz videolar ile adınızı duyurmak ve başarılı videolar çekmek için video çekim ekipmanları nelerdir konusuna hakim olmalısınız. Yazımızın devamını inceleyerek video çekim ekipmanları ve video çekmek için makine seçmek gibi konular hakkında bilgi edinebilir siz de çektiğiniz videolar ile adınızı ve işlerinizi duyurabilirsiniz.

Video Çekim Ekipmanları İle Harika Videolar Çekin! 

Video çekim ekipmanları video çekmek için olmazsa olmaz malzemelerdir. Profesyonel şekilde video çekenler anı yakalamak için bu yardımcı güçlerden destek almaktadırlar. İşte mükemmel videoyu oluşturan ekipmanlar:

Kamera 

Video çekim ekipmanları arasında olmazsa olmaz makinelerden olan kamera ile görüntülerin filme alınması sağlanmaktadır. 

Tripod 

Video çekim malzemeleri arasında en önemli yardımcı ekipman tripoddur. Tripod, fotoğraf makinesini yere sabitleyen, profesyonel fotoğrafçıların vazgeçilmezi olan bir araçtır. Bir fotoğrafçının yanında bulunması gerekenler arasında ilk sırada yerini almaktadır.

Flaş 

Video çekim ekipmanları denince akla ilk gelenlerden biri de flaştır. Kompakt ya da D SLR Makinelerin hepsinin üstünde kendi dahili flaşları bulunur. Yeterli olmayan ve video için az kalan ışıkta çekim yaparken başvurulan en önemli silah olan flaşlar, harici olarak da kullanılabilir. Ters ışık geldiği noktada tepe flaşla konumuzda oluşacak gölgeleri engellemek mümkündür. 

Mikrofon

Mikrofonlar video çekim ekipmanları arasında özellikle vlog çekimleri için oldukça önemlidir.  Yaka mikrofonlar ve shotgun mikrofonlar olarak ikiye ayrılır. Yaka mikrofonlarda kablo sistemi bulunmaz ve ses verileri kablosuz vericiler üzerinden alıcılara ulaşır. Shotgun mikrofonlarda ise kameranın üzerine yerleştirilerek kullanılır.

Filtreler/ Efektler 

Video çekim ekipmanları içinde olmazsa olmaz malzemelerden biri filtredir. Silindir şeklinde camdan yapılan filtreler, ışık ve renk dengeleme, koruyucu ve efekt filtreleri olarak farklı işlevlere sahiptir. Her objektif için farklı filtreler bulunur ve fotoğrafçının makinesine uygun filtre ile çekim yapması gerekir. En çok kullanılan filtreler arasında UV ve skylight filtreler, polarize filtreler, yoğunluk (ND) filtreleri, yumuşatıcı filtreler ve ısıtıcı filtreler yer almaktadır. Fotoğrafçılık malzemeleri arasında uzmanlaştıkça en çok ihtiyaç duyulanlardır.

Video Çekim Ekipmanlarınız İle Harikalar Yaratmak İçin İyi Bir Eğitim Alın! 

Video çekim ekipmanları konusunda bilgi sahibi olduktan sonra beklentileriniz doğrultusunda kaliteli ve insanların beğenisini kazanacak bir video çekebilmek için kaliteli eğitimler almalısınız! 

Avrupa standartlarında uygulamalı eğitimler, keyifli geziler ve unutulmaz dostluklarla dolu bir serüven için, Türkiye’nin en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu Foto life Akademi ile tanışın!

[widget-36]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30