Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Emlak Fotoğrafçılarının Tercih Edeceği Fotoğraf Makineleri

Kaliteli Fotoğraflar Emlak Sektörünü Hareketlendiriyor!

İyi çekilen fotoğraflar birçok sektörde olduğu gibi emlakçılık sektöründe de çok önemlidir. Emlakçılık son zamanlarda yükselen meslek dallarından biridir. Yeni bir ev alırken veya kiralarken ilk başta fotoğrafları incelenir. Görseller ne kadar ilgi çekici ve doğru çekilmiş ise güven duygusu daha yüksek olur ve bununla beraber satış rakamlarının da daha iyi olduğu görülür. Emlak fotoğraflarının iyi çekilmiş olmasında kullanılan makinelerin önemi büyüktür. Emlak fotoğrafı çeken kişilerin kullandığı makineler diğer fotoğraf makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Kaliteli ve dikkat çekici emlak fotoğrafları için hem makinenin iyi olması hem de fotoğrafı çeken kişinin deneyim ve bilgi sahibi olması gerekir.

   

[widget-8]

Emlak Fotoğrafı Çekmek İsteyenler Bu Makinelerden Yararlanmalı!

Profesyonel emlak fotoğrafçıları ekipmanlarını ve fotoğraf makinelerini seçerken seçimlerini profesyonel makinelerden yana kullanmaktadır. Profesyonel emlak fotoğrafçıları makine olarak DSLR veya aynasız fotoğraf makinesi tercih etmektedir. Emlak için fotoğraf makinesi seçimi yaparken göz önünde bulunduracağınız en önemli konu makinenin ayarlarının manuel olarak yapılmasıdır. Fotoğraf makinesi tercihleriniz arsında RAW formatı bulunan ve manuel ayarlanan makineler olmalıdır. Emlakçılar için fotoğrafçılık ekipman bakımından çok esnektir. Çok çeşitli lensler kullanmayı gerektirmez. Belirli lensler emlak fotoğrafçılığı için yeterli olacaktır. Siz de satış rakamlarınızı yükseltmek istiyorsanız emlakçılar için fotoğraf makinesi tavsiyelerimizden yararlanabilirsiniz.

  • Emlakçılar için fotoğraf makinelerinde geniş açılı lensler işinizi oldukça iyi bir şekilde görecektir. Emlak fotoğraflarında 10-18 mm lens canon DSLR için iyi bir seçimdir.
  • Emlak fotoğraflarında geniş açı önemli olduğu için ful frame kullanmak avantajlıdır.
  • Casio Exilim EX-ZR 500 fotoğraf makinesi 19 mm geniş açılı objektifi ile emlakçılar için fotoğraf makinesi için iyi bir seçenek olacaktır. 2017’de çıkan bu model yaklaşık $390 satılmaktadır.
  • Olympus Stylus Tough TG-870 bu model 21mm ultra geniş açılı olması sebebiyle emlakçılar için fotoğraf makineleri arasında yerini alabilir. Bu model fotoğraf makinesi ile konutlar ürünler gibi çekmek istediğimiz alanları daha geniş açılı kadrajlama imkânını yakalayacaksınız. 2016 yılında çıkan olimpus Stylus Tough TG-870 yaklaşık $280’dır.
  • Bir emlakçı için Sony A6000 ve Beraberinde gelen 16-50mm veya Canon Eos M3 ve Adaptörle 10-18mm lens yeterli bir makine olacaktır. Emlakçılar için fotoğraf makinesi seçenekleriniz arasında bu makineyi de bulundurmanızda yarar var.

Emlak için fotoğraf makinesi seçimi yapmak isteyen bireyler yukarıda da belirttiğimiz makinelerden yararlana bilirler. Fakat yalnız makineyi almak mükemmel fotoğraflar çekeceğiniz anlamına gelmez. İyi bir şekilde Emlak fotoğrafı çekmek için makinenize hâkim olmanız ve çekim teknikleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekir.

Doğru Açıyı Ve Işığı Yakalayın!

Emlakçılar için fotoğraf makinesi alırken dikkat edilecek en önemli şey görüş açısıdır çünkü emlak fotoğrafları genellikle iç mekân fotoğraflarıdır. Ne kadar geniş açılı lens olursa o kadar iyi denilebilir. Alacağınız makinenin sensör, zoom gibi ayrıntılı özelliklerine elbette dikkat edin ancak emlak çekimlerinde çok da işinize yaramayacağını bilin. Satın alacağınız fotoğraf makineleri hatta iyi kameraya sahip telefonlar bile emlak fotoğrafı çekmenizde sizin için yeterli olacaktır. Burada önemi olan doğru açıdan ve doğru ışıkla fotoğrafı çekmektir. Emlakçılar için fotoğraf makinesini aldıktan sonra yapmanız gereken ilk şey doğru ışık ve açıyı nasıl ayarlayacağınızı öğrenmek olmalıdır. Bunun için bir fotoğrafçılık kursundan yardım almanızda yarar var. Unutmayın ki satışlarınızı tetikleyen en önemli şeylerden biri görsellerdir!

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30