Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

Fotoğraf Tutkunlarının Bayıldığı Makineler! – Son 10 Yılın En Çok Satan Fotoğraf Makineleri

Son 10 yılda fotoğraf dünyasının çarpıcı bir şekilde değiştiğini söylemek oldukça doğru! On yıl önce, mobil fotoğrafçılık diye bir fotoğraf branşı yoktu, influencer’lar yalnızca kişisel gelişim uzmanlarıydı ve dronlar sadece ordunun sahip olduğu ekipmanlardı! Fotoğraf makinesi kameraları ve ilgili teknolojiler uzun bir yol kat etti ve ortaya çıkan çok sayıda yenilikçi ve etkileyici donanıma bakınca gelecekte de böyle devam edeceğini düşünmek zor değil...

Yine de son 10 yılın en çok satılan fotoğraf makineleri hakkında kısa bir liste yapmak; son dönemde ortaya çıkan teknolojilerin kullanıcılarda ne kadar yanıt bulduğunu görmek için iyi bir fikir olabilir. Biz de bu nedenle çeşitli istatistikleri inceleyerek kullanıcıların en çok tercih ettiği fotoğraf makinelerine göz attık! İşte en çok satan fotoğraf makineleri:

Fotoğrafçılar Bu Makinelerden Vazgeçemiyor! – En Çok Satan Fotoğraf Makineleri

Listeye baktığımızda genellikle Canon ve Sony’nin fotoğraf makinesi satışında üstünlüğünü koruyabildiğini görüyoruz. Ancak bunlarla birlikte Nikon’a da bu listede yer vermek gerekiyor. Gelin, daha fazla ipuçları vermek yerine en çok satan fotoğraf makineleri listemize göz atalım:

Canon EOS 700D Fotoğraf Makinesi – En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

18 megapiksel sensör ve sezgisel çeşitli açıya sahip dokunmatik ekranla mükemmel fotoğraflar ve videolar çekime imkanı sunan Canon EOS 700D en çok satılan fotoğraf makineleri arasında. Nesnelere odaklanma özelliği ve farklı çekim açıları ile size rahatlık sunar. -40 dereceye kadar çekim yapar, otomatik akıllı sahne modu sunar.

Canon EOS 1300D Fotoğraf Makinesi – En Çok Satan Fotoğraf Makineleri

Ülkemizde en çok satan fotoğraf makinesi modelleri arasındaki Canon EOS 1300D fotoğraf makinesi, 18 megapiksel CMOS sensöre sahiptir, 9 AF noktası ile manuel ve otomatik AF noktası seçimi sunar. Wi-Fi ve NFC ile anında paylaşım imkanı verir ve full HD videolar çekebilirsiniz.

Canon EOS 1200D Fotoğraf Makinesi – En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

En çok satan fotoğraf makineleri arasındaki Canon EOS 1200D, 18 megapiksel CMOS Sensörü, 460.000 noktalı 7,5 cm (3.0 inç) ekran, 9 noktalı AF Sistemi, 3 kare/saniyeye kadar sürekli çekim, Full HD Video özelliklerine sahiptir. Işık hassasiyeti ve nesne odaklaması yüksek olan Canon fotoğraf makinesi ile mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Nikon D7200 Fotoğraf Makinesi – En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

En çok satılan fotoğraf makinesi olarak Nikon D7200 de ülkemizde seviliyor. 24 MP etkin piksel özelliği, 23,5 mm sensör boyutu, değişken odaklı zoom ve 18 mm odak mesafesi kullanıcılarına farklı açılar sunuyor. Yeni başlayanlardan profesyonellere kadar Nikon D7200’ün alıcısı çok fazla.

Sony Alpha A6000 Fotoğraf Makinesi – En Çok Satan Fotoğraf Makineleri

Sony Alpha A6000 en çok satılan fotoğraf makineleri arasında Sony’nin sevilen modellerinden. 24.3MP çözünürlük, APS-C Exmor APS HD CMOS sensör, BIONZ X görüntü işlemcisi, Tru-Finder OLED EVF Vizör, 7.5cm Xtra Fine Hareketli LCD ekran, Full HD 1080p XAVC S Video Kaydı, 11 fps çekim özelliklerinden sadece birkaçı. Kullanıcılarının çok beğendiği Sony Alpha, fotoğraf deneyiminizi katlayacak.

Canon EOS 5D Mark II – En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

Canon 5D Mark II,  üzerinden yaklaşık 15 yıl geçmiş olmasına rağmen en çok satılan fotoğraf makineleri listemizde 1. sırayı alıyor. Gerek profesyoneller gerekse amatör fotoğraf tutkunları tarafından oldukça sevilen makine çözünürlük bakımından günümüzde biraz geride kalsa da hala Full HD videolar ve 17.6 MP çekim kalitesiyle kullanıcılara belli bir standart sunuyor. Başlangıç için de iyi bir makine olan 5D Mark II; fotoğraf tutkunlarının uzun dönem boyunca vazgeçemeyeceği bir makine olacak gibi gözüküyor.

Canon EOS 5D Mark IV – En Çok Satan Fotoğraf Makineleri

Aynı üreticinin aynı modelinin farklı iki sürümüyle karşılaşmak biraz şaşırtıcı olabilir. Ancak dünyanın en çok satılan fotoğraf makinesi modelleri arasında bu iki model birbirini takip ediyor. 2016 yılında piyasaya sürülen makine hem çözünürlüğünü daha yukarı taşıyor hem de yüksek ISO ayarlarında bile temiz, parazitsiz görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Canon’un Dual Pixel CMOS AF özelliğinin de eklenmesiyle makine canlı görüntü ve video modlarında hızlı otomatik odaklamasıyla da harikalar yaratıyor. Yine de Canon en çok satılan fotoğraf makinesi modelleri arasında kesin bir ikinci olsa da henüz diğer markalarla rekabette Mark II’nin başarısını yakalayamadığını söyleyelim.

Canon EOS R5 – En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

Bilhassa ülkemizde birçoklarının aklına profesyonel makine deyince ilk gelen seçeneklerden biri EOS R5. Canon’un en güçlü makinelerinden biri olan ürün; EOS 5D'nin işlevinin ve EOS-1D X'in profesyonel düzeyde otomatik netlemesinin mükemmel bir sentezi. Fotoğraf ve videografi arasında gidip gelen biriyseniz ve her şeyi yapan bir profesyonel fotoğraf makinesi daha iyisini bulmanız son derece zor. Doğal olarak tüm bu özellikler, profesyonel bir makine arayanların en çok tercih ettiği makinelerin başına R5’i yerleştiriyor...

Sony ZV-E10 – En Çok Satılan Fotoğraf Makinesi Modelleri

Yeni nesil kameraların güçlü yanlarını bir araya getiren ZV-E10; özellikle hem video hem de fotoğrafçılığa ilginiz varsa tercih edebileceğiniz makinelerin başında geliyor. Belki de dünyanın en çok satılan fotoğraf makineleri arasında sayıyor olmamızın bir nedeni de vlogger’ların veya influencerların makineye gösterdiği ilgidir. 4K video ve tam değişken açılı ekran dahil olmak üzere video özellikleriyle ekstra avantajlara sahip olan makineyi kullanıcılar epey sevmiş durumda...

Nikon D3500 – En Çok Satılan Fotoğraf Makineleri

DSLR makineler arasında gerçek bir yıldız olan Nikon D3500; özellikle fotoğrafçılığa yeni başlayanlar arasında en popüler makinelerden biri. Bunun belki de en büyük nedeni arka LCD ekran aracılığıyla fotoğrafçılık ve kamera ayarları için tamamen etkileşimli bir yardımcı görevi gören mükemmel bir "Kılavuz" çekim moduna sahip olması. Ayrıca benzer özelliklere sahip birçok makineden daha bütçe dostu olması da D3500’ü Nikon en çok satan fotoğraf makineleri arasına yazmamızı gerektiriyor.

Bütçenize Uyan Bir Fotoğraf Makinesi ile Fotoğraf Çekmeye Başlayın...

Fotoğraf makinesi almak isteyenler için hazırladığımız en çok satılan fotoğraf makineleri listemizin sonuna geldik. Siz de fotoğraf çekmeyi düşünüyor ve nereden başlayacağınıza karar veremiyorsanız en çok satan fotoğraf makineleri arasından seçim yaparak fotoğraf çekme hayalinizi hayata geçirebilirsiniz. Ancak unutmayın bu fotoğraf makinesi modelleri her sene güncelleniyor, takip etmenizde yarar var. 

Kullanıcıları tarafından çok beğenilen ve ülkemizde en çok satılan bu fotoğraf makineleri tutkunuzu canlandıracaktır. Fotoğrafçılık eğitimi alarak da fotoğraf sanatında profesyonelleşebilirsiniz.

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30