Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

En İyi 5 Fujifilm Fotoğraf Makinesi

Çarpıcı Karelerin Tartışılmaz Makineleri!

İtiraf edelim ki Fujifilm’in ürün serileri biraz karışık. Bu da en iyi Fujifilm fotoğraf makinesi modelleri gibi bir yazıyı çok daha önemli bir hale getiriyor. Fujifilm'in mevcut ürün serilerini rekabetçi tutmak için tutarlı ürün yazılımı güncellemeleri sağlamaya yönelik sürekli iyileştirme felsefesinin yanı sıra her yıl çok sayıda kamera ve aksesuar piyasaya sürme alışkanlığı da var!

Biz de bu yazıyla deneyimlediğimiz Fujifilm makineler arasından en iyi Fuji fotoğraf makinesi hangisi karar vermeye çalıştık. İster yeni başlamak isterseniz de ekipmanlarınızı çeşitlendirmek istiyor olun; bu liste işinize yarayacak!

Profesyonellerin En Çok Tercih Ettiği Fujifilm Fotoğraf Makinesi Modelleri

Burada Fujifilm fotoğraf makineleri arasından üç kategoride ürün seçmeye çalıştığımızı vurgulayalım. Aynasız X serisi, kompakt Fujifilm fotoğraf makinesi modelleri ve son olarak orta format makineler... İşte Fujifilm’in en çok tercih edilen makineleri:

  • Fujifilm X-S10 – En İyi Fujifilm Fotoğraf Makinesi Yorumlar

Üst düzey X serisi kameraların aksine, Fujifilm X-S10 çok fazla harici pozlama kontrol kadranı içermiyor, ancak hafifliği ve yapı kalitesini göz önünde bulundurduğumuzda bu durum görmezden gelinebilir. Fujifilm X-S10, gövde içi stabilizasyon, tam eklemli ekran ve mükemmel kullanım özelliklerine sahip çok yönlü üst düzey bir cihazdır. Bazı Fujifilm kullanıcıları, deklanşör düğmesinin bir mod kadranı ile değiştirildiğini öğrenince hayal kırıklığına uğrayabilir, ancak bu hayal kırıklığını telafi edecek pek çok ekstra özellik olduğunu söylemek gerekir. Fujifilm X-S10 performans, yapı kalitesi ve fiyat açısından yalnızca en iyi Fujifilm fotoğraf makinesi değil, şu anda piyasadaki en iyi APS-C kamera olabilir, bu yüzden bu aynasız Fuji modelini bir numarada tutuyoruz.

  • Fujifilm X-T4 – En İyi Fujifilm Fotoğraf Makinesi Modelleri

Fujifilm X-T4, hem kameramanların hem de fotoğrafçıların ihtiyaçlarını karşılayan güçlü bir aynasız APS-C sensörlü kameradır. Halihazırda etkileyici Fujifilm X-T3'ü genişleten X-T4'te ayrıca 6,5 duraklı gövde içi stabilizasyon, daha uzun süre dayanan ve daha yüksek seri çekim hızları elde edebilen geliştirilmiş bir deklanşör ve daha uzun süre çekim yapabilmeniz için güncellenmiş bir pil bulunur. 2018'de piyasaya sürülen X-T3 gibi, aynı 26,1 MP X-Trans sensörüne, süper hızlı otomatik odaklamaya ve 4K video çekme kapasitesine sahiptir.

  • Fujifilm X100V - En İyi Fujifilm Fotoğraf Makinesi Yorumlar

Bu defa sırada kompakt bir Fuji fotoğraf makinesi var. Fujifilm'in orijinal X100'ü, insanların Fujifilm'in retro tarzdaki modern kameralarına olan saplantısını ateşleyen kameraydı. Beş model sonra, Fujifilm X100V, lens değiştirme hevesi olmadan birinci sınıf bir fotoğraf makinesi isteyenler için hala çok popüler bir seçimdir. 35 mm'ye eşdeğer sokak dostu sabit lensi ile hem sokak fotoğrafçıları hem de portre fotoğrafçıları için mükemmel bir kameradır. Tüm Fujifilm fotoğraf makinelerinde olduğu gibi aynı olağanüstü yapı kalitesine, onu her zamankinden daha taşınabilir kılan küçük, cepte taşınabilen bir tasarımla sahiptir. X-T4 ile aynı 26,1 MP X-Trans sensörüne ve X-Pro 3'tekiyle aynı hibrit vizör barındıran makine piyasadaki en gelişmiş, APS-C sabit lensli kamera olabilir.

  • Fujifilm GFX 50S II - En İyi Fujifilm Fotoğraf Makinesi Modelleri

Fujifilm, nispeten küçük ve nispeten uygun fiyatlı büyük sensörlü kameralardan oluşan aynasız GFX serisiyle orta format dünyasında devrim yarattı. GFX 50S II, formülün belki de şimdiye kadarki en iyi halidir ve muhteşem 51.4 MP sensörünü taşınabilir bir gövdeye sığdırır. Ancak bu modeldeki yenilik, diğer GFX kameralara göre geliştirilmiş ve kameranın gerçek dünyadaki kullanılabilirliğini daha da genişleten 6.5 duraklı görüntü sabitleme sistemidir. Bu aynı zamanda, devasa 200MP dosyalar oluşturmak için 16 RAW görüntüyü birleştiren bir Piksel Kaydırma Çoklu Çekim modunun dahil edilmesini sağlar.

  • Fujifilm GFX 50R - En İyi Fujifilm Fotoğraf Makinesi Yorumlar

GFX 50R, yeni GFX 50S II'nin duyurulmasının ardından yakında üretimden kaldırılacak olsa da hala listede olmayı hak eden bir makinedir. GFX 50R, telemetre tarzı bir kamerada modellenmiştir ve pozlama kontrol kadranlarına ve özelleştirilebilir düğmelere sahiptir. Geniş, orta format sensör, ilk kullandıktan sonra bile etkilemeye devam eden olağanüstü görüntü kalitesi sunar. Ayrıca piyasadaki en ucuz orta format kameralardan biri olduğunu unutmamak gerekir, öyle ki fiyatı GFX 50S'nin fiyatının dörtte üçüdür.

Makinenizin Gerçek Potansiyelini Fotoğraflarınız Belirleyecek!

Elbette anı en iyi şekilde yakalayabilmeniz için makinenizin gücü son derece önemlidir. Ancak bu gücü yönetecek becerilere sahip olmadığınız sürece en iyi Fujifilm fotoğraf makinesi ile çektiğiniz kareler bile pek istediğiniz gibi olmayacaktır. Bu nedenle makinenizin kaliteli olmasına önem verdiğiniz kadar makinenizi tanımaya da vakit ayırmalısınız.

Foto Life Akademi’de uygulamalı eğitimlerle başta fotoğraf makinemiz olmak üzere tüm fotoğrafçılık ekipmanlarını yakından tanıma fırsatı buluyor, kendimizi yalnızca teorik bilgilerle geliştirmekle yetinmiyor, dünyaya bir fotoğrafçı olarak bakmayı öğreniyoruz. Eğer hangi makineyi alacağınıza karar verdiyseniz gelin, makinenizin gerçek potansiyelini birlikte açığa çıkaralım!

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30