Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Sizin İçin En Uygun Makineyi Nasıl Seçebilirsiniz?

Fotoğraf çekmek istiyorsunuz ve fotoğrafçılık kursuna mı kaydoldunuz? Çok güzel! Peki hangi fotoğraf makinesini alacağınızı ve fotoğraf makinesi fiyatlarını biliyor musunuz? 

Eğer gerçekten iyi bir fotoğraf makinesi ile kendinizi geliştirmek ve fotoğraf sanatının tadını tam anlamıyla hissetmek isterseniz karşınıza çıkacak bir zorluk var. Bu zorluk da fotoğraf makinesi fiyatları. Bilhassa söz konusu ülkemiz pazarı olduğunda fotoğraf makinesi fiyat etiketlerinin son derece yüksek olduğunu söylemeye bile gerek yok.

Peki böylesine pahalı seçenekler arasında ucuz fotoğraf makinesi bulmak mümkün değil mi? Ucuz fotoğraf makineleri ile kaliteli çekimler yapamaz mısınız? Fotoğraf tutkunlarının tüm bu sorularının gayet doğal olduğunu anlıyoruz. Bu nedenle yazımızda hem fotoğraf makinesi fiyatları hakkında bilgi verecek hem de bütçe dostu fotoğraf makinesi satın almanız için nelere dikkat etmeniz gerektiğinden bahsedeceğiz...

Hangi Fotoğraf Branşında İlerleyeceksiniz? – Ucuza Fotoğraf Makinesi Almak Sanatınız İçin Doğru Karar Olmayabilir...

Fotoğraf makinesi fiyatları üzerinde en etkileyici faktörlerden biri hiç kuşkusuz ne kadar fazla özelliğe sahip olduklarıdır. Ancak belli bir fotoğrafçılık alanında ilerlemeyi düşünüyorsanız bu özelliklerin önemli bir bölümü aslında işinize yaramayan şeylerden oluşur. Bir manzara fotoğrafçısının yüksek hızlı pozlamalara ve 8K’da 30 FPS videolar çekmeye ihtiyacı yoktur. Dolayısıyla daha uygun fotoğraf makinesi fiyatları için aslında pek de ihtiyaç duymayacağınız ancak kulağa son derece hoş gelen özelliklerden feragat etmelisiniz. Porte fotoğraf çekecekseniz bu alana uygun bir fotoğraf makinesi almalısınız ya da stüdyo fotoğrafçılığı yapacaksanız makine ve ekipmanlarınız bu branşa uygun olmalı. Fotoğraf makinesi fiyatları ilerleyeceğiniz fotoğraf dalına bağlı olarak değişecektir. 

Her Şey Bir Arada Makineler Daha İyi Değil Mi? – Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Çoğu insan yukarıda söylediğimizin aksine her şeyi yapabilen bir fotoğraf makinesi almayı yine de tercih eder. Ancak bu gerçekten gerekli midir? Günümüzde muhtemelen bu tarzda fotoğraf makinelerinin en iyi örneği Sony Alpha A1’dir. Nitekim bu fotoğraf makinesi fiyat etiketi itibariyle ülkemizde 100 bin TL'nin üzerinde bir fiyata satılmaktadır. 

Ancak gerçekten böylesine büyük güçte bir makineye sahip olmanıza gerek var mıdır? Bugün, fotoğrafçıların çoğu A1’in bu muhteşem özelliklerini bilmelerine rağmen makineyi favori makineleri arasına koymayacaktır. Çünkü fotoğraf makinesi fiyatları açısından gerçek bir servet ödemeniz gereken bu makinenin gerçek potansiyelini açığa çıkarabileceğiniz bir çekim muhtemelen hiçbir zaman yapmayacaklarının hepsi farkındadır...

Peki şu an bir fotoğraf makinesi almak isteseniz 2023 fotoğraf makinesi fiyatları nedir biliyor musunuz? Sizlere en çok tercih edilen fotoğraf makinelerinin fiyatlarını verelim;

 • Canon EOS 2000D 18 – 55mm fotoğraf makinesi fiyatı 14.000 -  15.000 TL arasında
 • Sony A7 III Body Aynasız fotoğraf makinesi fiyatı 47.000 – 49.000 TL arasında
 • Nikon CoolPix P1000 Dijital fotoğraf makinesi fiyatı 28.000 – 35.000 TL arasında
 • Sony A7 IV Body Aynasız fotoğraf makinesi fiyatı 72.800 – 73.500 TL arasında
 • Canon EOS M50 Mark II + 15-45mm Lens Kit fotoğraf makinesi fiyatı 21.500 – 23.000 TL arasında
 • Canon EOS R6 Mark II Body Aynasız fotoğraf makinesi fiyatı 69.900 – 71.000 TL arasında
 • Nikon D7500 + 18-140mm Lens Dijital SLR fotoğraf makinesi fiyatı 36.000 – 40.000 TL arasında
 • Canon EOS 6D Mark II Body Dijital SLR fotoğraf makinesi fiyatı 36.750 – 40.000 TL arasında
 • Sony A6400 Body Aynasız fotoğraf makinesi fiyatı 25.350 – 27.000 TL arasında
 • Canon EOS R50 RF S 18-45 IS STM Vlogger Kit Vlog fotoğraf makinesi fiyatı 24.000 – 25.000 TL arasında
 • Sony Alpha A6400 16-50mm Aynasız APS-C fotoğraf makinesi fiyatı 28.000 – 29.000 TL arasında

Fotoğraf makinesi fiyatları arasında en çok satılan listelere göz atarak bu önerileri yapabiliriz. Ancak bu rakamlar ortalama fiyatlar ve hemen hergün yenileniyor. Satın almak istediğiniz fotoğraf makinesi modelini internette aratarak fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

2. Elde Temkinli Davranın! – 2. El Fotoğraf Makinesi Fiyatları

Elbette fotoğraf makinesi fiyatları açısından daha bütçe dostu seçenekler arayanların bir alternatifi de 2. el fotoğraf makineleri olmaktadır. Gerçi ülkemizde 2. el fotoğraf makinesi fiyatları da gerçek bir çözüm pek vadetmemektedir. Ayrıca 2. el alacağınız fotoğraf makinelerinde karşılaşabileceğiniz sorunları da göz ardı etmemelisiniz. Bizim önerimiz, en azından başlangıç olarak 10.000 shutter’ı aşan makinelere pek yaklaşmamanız olacak. Şimdilik bu konuyu kısa geçeceğiz, bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız 2. el fotoğraf makineleri ve fiyatları hakkında bilgi verdiğimiz yazımıza bakmanızı öneririz.

Ekipman Danışmanlığı Almaya Ne Dersiniz? Fotoğraf Makinesi Fiyatları Hakkında Eğitmenlerimizden Destek Alın...

Foto Life Akademi bir eğitim kurumu olmanın dışında geleceğin başarılı fotoğraf sanatçılarının yetiştiği birbirine bağlı, eğlenceli ve aktif bir ailedir. Öğrencilerimizin aldıkları eğitimden maksimum verim almalarının yanında stillerini bulmalarına, fotoğraf makine ve ekipmanlarını seçmelerine, doğru adımları atmalarına yardımcı oluyoruz.

Bu doğrultuda henüz fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fotoğraf makinesi ücretleri ile tedarik imkanı sunuyoruz. Fotoğraf makinesi fiyatları hakkında bilgi almak, ucuz fotoğraf makinesi satışı yapan yerleri öğrenmek için eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz. 

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30