Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Hava Fotoğrafçılığından Para Kazanmak İster Misiniz?

Havadan Çektiğiniz Fotoğraf ve Videolarla Gelirlerinizi Katlayın!

Turizm firmaları, oteller, restoranlar, barlar, belediyeler ve ilçeler hatta holdingler ve uluslararası firmalar son yıllarda havadan tanıtımlar yaptırmaya başladı. Bu durumun iyi bir kazanç kapısı olduğunu gören fotoğrafçılar da hava fotoğrafçılığı çekim tekniklerini öğrenmeye ve firmalara hizmet vermeye başladı.

Siz de hava fotoğrafçılığının gücünün farkındaysanız ve kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız hangi konulara hakim olmanız ve nasıl bir strateji izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Bu işi kimler yapabilir? Nasıl fotoğraflar para kazandırır? Fotoğraflarınızı nerelerde sunacaksınız? Firmalardan nasıl iş alabilirsiniz? Gelin, yakından bakalım…

1.Hava Fotoğrafçılığı Eğitimi Alın.

Hava fotoğrafçılığı yapabilmek için öncelikle drone kullanmayı ve havadan görüntüler almayı öğrenmelisiniz. Bunun için de fotoğrafçılık kurslarının hava fotoğrafçılığı eğitimlerinden yararlanabilirsiniz. Havadan çekim tekniklerini, kullanacağınız ekipmanları, kompozisyon oluşturmayı, fotoğraf ve video çekmeyi, fotoğraf düzenlemeyi böylece öğrenerek kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz. Ne kadar çok bilgi edinirseniz o kadar iyi fotoğraflar çekecek ve böylece rahatlıkla para kazanabileceksiniz. Dolayısıyla hava fotoğrafçılığı eğitimi almaya başlayarak hayalinizdeki meslek için harekete geçebilirsiniz.

2.Sosyal Medya Hesaplarınızı Düzenleyin.

Fotoğraf çekerek para kazanmanın en önemli aşaması başarılı sosyal medya çalışmaları yapmaktır. Doğanın ve şehirlerin en güzel miraslarını çektiğiniz fotoğraflarınızı paylaşacağınız Instagram ve Facebook ya da Pinterest vb. sosyal medya kanallarınızı öncelikle düzenlemeniz gerek. Hizmetlerinizi anlatacağınız bir info ve iletişim bilgileriniz sosyal medya hesaplarınızda mutlaka olmalı. Kapak fotoğraflarınız sosyal medya görsel standartlarına göre düzenlenmeli, profil fotoğrafınız hesabınızdaki içeriklerle uyumlu olmalı ve profiliniz herkese açık olmalı. Böylece çektiğiniz fotoğraflar daha çok kişiye ulaşacak, oteller, restoranlar, kurumsal firmalar, belediyeler sizi bulacaklar.

3.Fotoğraf Editlemeyi Öğrenin.

Havadan fotoğraf çekmek zorlu bir iştir ve ne zaman neyle karşılaşacağınız belli olmaz. Işık yetersiz gelebilir, makineniz sarsılabilir ya da renkler istediğiniz gibi olmayabilir. İyi bir hava fotoğrafçısı fotoğraf düzenleme programlarını kullanabilir olmalıdır. Photoshop öncelikli öğrenmesi gereken editleme programlarındandır. Fotoğrafınızı daha sıcak ve ilgi çekici hale getirecek fotoğraf düzenleme tekniklerini mutlaka bilmelisiniz. Yoksa para kazanma hayaliniz suya düşebilir, tercih edilen bir fotoğrafçı olamazsınız maalesef.

4.Fotoğraflarınızı Doğru İçeriklerle Paylaşın.

Fotoğrafçılıktan para kazanmak için Instagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarında paylaşım yapmanız gerek. Milyonlarca kişinin kullandığı bu sosyal medya mecralarında her gün binlerce görsel içerik paylaşılıyor. Bu içeriklerin arasından sıyrılmak ve hava fotoğrafçılığından para kazanmak için doğru hashtagler, firmalara ulaşacak etiketler ve içerikler hazırlamalısınız. Kendinizi sosyal medyada ne kadar iyi pazarlarsanız fotoğraf dergileri, reklam ajansları, turizm firmaları ve oteller sizinle çalışmak isteyecektir.

5.Fotoğraflarınızı Dergilere Satın.

Hava fotoğrafçılığından para kazanmak istiyorsanız çektiğiniz en iyi fotoğrafları dergilere satabilirsiniz.  Instagram ve Facebook hesabınızda paylaştığınız fotoğrafları seyahat dergilerine de gönderebilir ve işbirliği teklifinde bulunabilirsiniz. Havadan çektiğiniz fotoğraflar ve videolar geniş kitlelere ulaştığında dergiler de sizinle iletişime geçerek hizmet almak isteyeceklerdir. Dergiler sayesinde turizm firmalarına, otellere, holdinglere ulaşabilirsiniz.

6.Stok Fotoğrafçılık Yapın.

Hava fotoğrafçılığından para kazanmak isteyenlere bir diğer önerimiz stok fotoğrafçılığa yönelmeleri olacak. Biliyorsunuz, basın ve medya kuruluşları, yayınevleri, grafik tasarımcılar, internet siteleri ve web ajansları, reklam ajansları, firmalar hatta fotoğrafçılar dahi tanıtımlarına harcadıkları maliyetleri düşürmek için ihtiyaç duydukları fotoğrafları stok sitelerden alırlar. Dolayısıyla telif hakkı sıkıntısı yaşamazlar. Siz de çektiğiniz fotoğrafları stok sitelerine yükleyerek para kazanabilirsiniz. Stok fotoğrafçılıktan para kazanmak ek gelir olarak kullanacağınız bir yöntem olabilir. www.shutterstock.com, www.123rf.com, www.stockphoto.com, www.istockphoto.com, www.dreamstime.com en çok tercih edilen stok fotoğraf siteleri.

7.Tanıtım Filmleri ve Videolar Çekin.

Hava fotoğrafçılığından para kazanmak için gezip gördüğünüz yerlerin videolarını ve tanıtım filmlerini çekmeyi de ihmal etmeyin. Bu videoları güzel bir kurguyla editleyerek Youtube kanalınızda paylaşın. Hatta bu videolar için içerik üretin, seslendirin ya da altyazı şeklinde ekleyin. Tatil merkezleri, oteller, belediyeler sizden tanıtım filminizi satın almak isteyeceklerdir. Ya da kendileri için özel tanıtım filmleri hazırlamanızı talep edeceklerdir. Sadece fotoğraflarınızdan değil videolarınızdan da para kazanmış olursunuz.

Hava fotoğrafçılığından para kazanmak için sosyal medyada, internette, geleneksel tanıtım mecralarında yer almanız gerekiyor. Adınızı duyurana kadar tüm reklam ve pazarlama stratejilerini acele etmeden uygulamalısınız. Başarılı fotoğraflar ve videolar çektiğinizde herkes sizinle çalışmak isteyecektir. Aynı zamanda iletişim yöntemlerinde kendinizi geliştirin, pazarlama yapmayı öğrenin, sunum hazırlama hakkında bilgi sahibi olun, sosyal medyayı etkili kullanın.

[widget-30]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30