Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi

Akıcı Bir Konuşma ve Etkili Beden Diliyle Müşterileriniz Size Hayran Kalacak!

Başarılı bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız kendinizi her anlamda geliştirin! Doğru konuşun, iyi iletişim kurun ve işinize hakim olun…

Anlaşılır konuşmanın kurallarını öğrenerek müşterilerini etkilemek, beden dilinin şifrelerini çözerek satış stratejilerinde kullanmak isteyen fotoğrafçılara özel hazırladığımız Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 6 hafta 30 saattir ve sektörün başarılı uzmanları tarafından verilmektedir. Diksiyon ve Beden Dili Kursu, amatör ya da profesyonel fotoğrafçılık yapan ve markasını geniş kitlelere duyurmak isteyen fotoğrafçıların katılabileceği, ses ve nefes kontrolünden doğru telaffuza, İstanbul Türkçesinden vurgu ve tonlama kurallarına, beden dilinin verdiği mesajlardan jest ve mimikleri anlamaya kadar diksiyon ve beden dilinin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Sanatınızdan daha çok para kazanmanızı sağlayacak, kişisel iletişim becerilerinizi arttıracak bu eğitimi kaçırmayın!

Diksiyon Ve Beden Dili Egitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Diksiyon Ve Beden Dili Kursu

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 1. Hafta

İlk olarak diksiyon eğitimimize başlıyor, doğru konuşmak için sesimizi ve nefesimizi eğitiyoruz!

Diksiyon ve Beden Dili eğitimi programında öncelikle; Diksiyon nedir? Fotoğrafçılıkta diksiyonun önemi nedir? Fotoğrafçının diksiyonu neden düzgün olmalıdır? Dilimizin ses özellikleri nelerdir? Ses nasıl tanınır? Sesi etkin kullanmak nedir? Ses eğitilir mi? Sesin özellikleri nelerdir? Diksiyon ve fonetik kuralları nedir? Doğru sesletim nedir? Ünlü ve ünsüzlerin sesletimi nasıl olmalıdır? Ünlüler ve ünsüzlerin doğru çıkarılışı nasıldır? Doğru konuşma temposu nasıl olmalıdır? Konuşma hızı nasıl ayarlanır? Etkili bir konuşma için nefes nasıl kullanılır? Doğru nefes almak için nelere dikkat etmeliyiz? Müşterileriniz karşısında soluğunuzu nasıl denetlersiniz? Diyafram kasını geliştirecek egzersizler nelerdir? Dilinize nasıl esneklik kazandırırsınız? Göğüs nefesi nasıl alınır? Denetimli ve kaçamak nefes nasıl alınır? konularını işleyerek sesinizi ve nefesinizi doğru kullanmanızı öğretiyoruz.

1.haftanın sonunda sektörde kendinize yer edinmek için doğru konuşma ve etkili bir beden dilinin ne kadar önemli olduğunun farkına varacak, sesinizi şekillendirmeyi öğreneceksiniz.

Alanında Uzman Eğitmenler

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 2.Hafta

Akıcı konuşmak için vurgu ve tonlama standartlarını öğreniyor, konuşma kusurlarımızı ortadan kaldırıyoruz!

Diksiyon ve Beden Dili Kursu 2. haftasında; Fotoğrafçılar için anlaşılır konuşmak neden önemlidir? Telaffuz kusurları nelerdir? Kelimelerin doğru telaffuzu nasıl olmalı? Türkçede yanlış kullanılan kelimeler neler? Sözcük ve deyim yanlışları neler? Fotoğrafçılık terimleri nasıl telaffuz edilir? Yabancı kavramlar nasıl Türkçeleştirilir? Türkçenin konuşma kuralları nelerdir? Kelime ve söyleyiş kusurları nasıl düzeltilir? Artikülasyon kusurları nelerdir? Vurgu – tonlama nasıl yapılır? Vurgu çeşitleri nelerdir? Doğru tonlama nasıl yapılır? Müşteri görüşmelerinde önemli yerlerin altını vurgu ve tonlamayla nasıl çizersiniz? İyi bir diksiyon için süre, tonlama, ezgi, vurgu, ulama, kavşak ve durak kavramları neden öğrenilmelidir? Boğumlanma nedir? Boğumlanma kusurları nelerdir? Konuşmada tutukluk hangi sorunlara neden olur? Müşterileriniz karşısında tutulmadan ve heyecanlanmadan nasıl konuşursunuz? sorularına yanıt vererek telaffuz alıştırmaları yapıyor, fotoğrafçılık terimlerini kullanarak sektörünüze özgü konuşmalar yapıyoruz.

2.haftanın sonunda kişisel imajınızı güçlendirecek bir diksiyona sahip olacak, telaffuz ve konuşma yanlışlarınızı gidereceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Diksiyon Ve Beden Dili Kurslari
Diksiyon Ve Beden Dili Kurs Fiyatlari 1

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Diksiyon Ve Beden Dili Egitimleri

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 3. Hafta

Müşteri sunumlarında kendinizi daha rahat ifade edebilmeniz için topluluk önünde nasıl konuşmanız gerektiğini öğrenmeniz şart!

Fotoğrafçılar İçin Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi programımızda; Topluluk önünde konuşurken heyecanınızı nasıl kontrol altına alırsınız? Stresinizi nasıl kontrol edersiniz? Heyecan ve stres azaltacak teknikler neler? Yazı dili ve konuşma dili arasındaki farklar neler? İstanbul Ağzı kuralları neler? Akıcı ve anlaşılır konuşmak için ne yapılır? Dil yalın ve anlaşılır şekilde nasıl kullanılır? Hazırlıklı ve hazırlıksız konuşma nedir? Müşterilerinizle hazırlıksız konuşurken nelere dikkat etmelisiniz? İş sunumlarınızı nasıl yapacaksınız? En iyi çalışmalarınızdan nasıl bahsedeceksiniz? Sabit bir konuşma metniniz olmalı mı? Etkileyici bir konuşma nasıl olur? İfade gücü nasıl zenginleştirilir? Hitabet nasıl yapılır? Müşteriyi etkileyecek hitabet teknikleri ve sırları neler? Fotoğrafçıdan hitabet ustası nasıl olur? Eğitim veren fotoğrafçılar için hitabet neden önemlidir? sorularına yanıt vererek tekerlemeler, şiir ve edebi metin okuma çalışmalarıyla akıcı bir şekilde konuşmanızı sağlıyoruz.

3.haftanın sonunda; ifade gücü gelişmiş, kendini ve hizmetlerini rahatça anlatabilen, diksiyonu ile dikkat çeken bir fotoğrafçı olacaksınız.

Öğrenme Garantisi

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 4. Hafta

Sıra geldi beden diline… İlk izlenimde müşterilerinizi etkilemeyi, jest ve mimiklerin verdiği mesajları bu eğitimde öğreneceksiniz!

Fotoğrafçılar İçin Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 4.haftamızda; İletişim ve empati nedir, nasıl geliştirilir? Dinletme ve kabul görme nedir? Beden dili nasıl kullanılır? Beden dilinizle müşterilerinizi nasıl etkilersiniz? Beden dilinizle öğrencilerinizi nasıl etkilersiniz? Beden dilinizle ekibinizi ve modelinizi nasıl etkilersiniz? Temiz, bakımlı ve güler yüzlü olmanın etkileri nelerdir? Beden dilinin unsurları neler? Postür ve optimal beden duruşu nasıl olmalı? Duruşunuzla nasıl mesajlar verirsiniz? Konuşurken mesafeyi nasıl ayarlarsınız? Tokalaşmanın önemi ve şekilleri neler? Fotoğrafçı nasıl tokalaşmalıdır? Stüdyonuza gelen müşterileri nasıl karşılamalısınız? Baskın el ve itaatkar el nedir? Pozitif davranış stilleri neler? İlk izlenim nasıl oluşturulur? Stüdyonuz, ekipmanlarınız, giyim tarzınız ve ilk cümlelerinizle iyi bir izlenim nasıl oluşturursunuz? konularını işleyerek beden dilinin sırlarını öğreniyoruz.

4.haftayla birlikte stüdyonuza gelen müşterilerinizi nasıl karşılamanız gerektiğini öğrenmiş olacak, tarzınızla dikkat çekecek ve ilk izleniminizi başarılı bir şekilde vereceksiniz.

İş İmkanı
Diksiyon Kursu

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, mesleki gelişim eğitimlerinde uzman, köklü üniversitelerde eğitim veren, Türkiye’nin başarılı profesyonellerinden eğitim alma fırsatı.

%100 Öğrenme Garantisi

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Beden Dili Kursu

Mesleki Gelişim Eğitimleri

Stüdyosunu açmak, başarılı müşteri ilişkileri kurmak, adını ünlü fotoğrafçılar arasına yazdırmak isteyen öğrencilerimiz için mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitimler.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyelerimizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Diksiyon Kurslari

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 5. Hafta

Beden dilimizle hangi mesajları veriyoruz, ellerin, ayakların ve bakışların anlamını nasıl çözeriz, bu hafta işleyeceğimiz konular çok eğlenceli!

Fotoğrafçılar İçin Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi programımızda; İnsanları tanımada beden dilinin önemi nedir? Mesaj gönderme ve almada beden dili nasıl kullanılır? Eller, kollar ve bacaklar hangi mesajları verir? Müşterilerinizin ellerinin kenetlenmesi, kollarının açık olması, size dokunması, elinin yüzünde ya da belinde olması ne demek? Bu gibi durumlarda onlara nasıl yaklaşmalısınız? Siz el ve kollarınızı kullanırken hangi mesajları vereceğinize nasıl dikkat etmelisiniz? Konuşmanızdan sıkılan müşterinizin ayakları ne söyler? İletişimde bacakların kilitli olması ne demek? Bakışlar ve anlamları nelerdir? Müşterilerinizin gözlerine bakarak onları nasıl etkilersiniz? Satış yapamayacağınızı gözlerden ve bakışlardan nasıl anlarsınız? Jest ve mimikler nasıl anlamlandırılır? Oturuş şekilleri ne anlama gelir? Gövdesini kalkan olarak kullanan, yayan, omuz hareketleri yapan müşterileriniz size ne anlatmaya çalışıyor? Müşteriniz oturuşuyla size nasıl meydan okur? Zarif bir oturuşun karşı tarafa etkisi nasıldır? konularını işliyoruz.

5.haftanın sonunda müşterilerinizin beden diliyle verdiği mesajları çözerken onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini de öğrenecek, görüşmelerinizi satışa çevireceksiniz…

Mesleki Gelişim Kursları

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi 6. Hafta

İyi bir imaj her kapıyı açar! Beden dilinin olmazsa olmazlarından kişisel tarz oluşturmaya eğiliyoruz!

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi programımızda; Yalan söylediğiniz nasıl anlaşılır? Yalan söylendiğini nasıl anlarsınız? Giydiğiniz kıyafetler ve renkleri hangi mesajları verir? Kıyafet nasıl taşınır? İmaj nasıl oluşturulur? Fotoğrafçı için imaj her şey midir? Diksiyon ve beden dili birlikteliği nasıl sağlanır? Doğru telaffuz, akıcı anlatım, jest ve mimik kullanımı ile müşterilerinizi nasıl etkilersiniz? Konuşma yaparken beden dilinizin size katacağı artılar neler? Müşteri görüşmelerinizi satışa çevirmek için kullanacağınız beden dili stratejileri neler? Sıkılma, sabırsızlık, yorgunluk, mutluluk, korku, gerilim, şaşırma, iğrenme, üzülme davranışları nelerdir? Bu davranışları gördüğünüzde neler yapmalısınız? konularını işleyerek giyim tarzınızla doğru mesajlar vermeyi, etkileyici bir imajla müşterilerinizde güven duygusu oluşturmayı öğretiyoruz.

6. haftanın sonunda akıcı ve anlaşılır konuşan, beden diliyle doğru mesajlar veren, müşterilerinin isteklerini daha iyi anlayan ve çözüm üreten bir fotoğrafçı olarak sektörünüzde fark yaratacaksınız!

Dijital Pazarlama Eğitimleri
Beden Dili Kurslari

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi alan, bilgi ve deneyimini arttırarak mesleğini daha iyi yapmak isteyen öğrencilerimiz Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi eğitimlerden de yararlanıyorlar. Fotoğrafçılıkta adından söz ettiren bir isim olmak ve sanatınıza değer katmak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye, öğrenmeye ve üretmeye devam edin!

Diksiyon Kursu Egitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Diksiyon ve Beden Dili eğitimlerinde uzman, eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi kişisel gelişim eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Diksiyon ve Beden Dili eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, alanında başarılı çalışmalara imza atmış, Türkiye’nin ünlü eğitmenleri ile profesyonel kariyerinize katkı sağlayacak en iyi kişisel gelişim eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Fotoğrafçılık, kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Profesyonel Fotografcilar 8
Egitim Sonrasi Destek 21

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra diksiyon ve beden dili, etkili iletişim ve imaj, girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik kişisel gelişim eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğrafçılar İçin Diksiyon ve Beden Dili Eğitimi sertifikalı bir programdır. Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon, Liderlik ve diğer eğitimlerimiz sonunda katılımcılarımıza eğitim aldıklarını belgeleyen kurum onaylı katılım sertifikası verilmektedir.

Diksiyon ve Beden Dili Kursu eğitmen kadromuz, Türkiye’nin köklü üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak görev yapan akademisyenler, kişisel gelişim uzmanları, imaj ve kariyer danışmanları, marka koçları ile diksiyon ve beden dili eğitmenlerinden oluşmaktadır.

Foto Life Akademi eğitim merkezimizin ana binası Bakırköy İncirli’de bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Kadıköy, Taksim, Beylikdüzü, Maslak ve Beşiktaş merkezlerimizde de eğitim alabilirler. Türkiye’nin farklı illerinden ya da yurtdışından eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için grup şirketimiz olan turizm seyahat acentemiz Tatil Home işbirliğiyle uçak ve otobüs bileti, havalimanı/otogar ve gar transferi, otel rezervasyon ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamaktayız. İstanbul’daki kurs merkezimize gelemeyecek olanlar ise online diksiyon ve beden dili kurslarımızdan yararlanarak ev ve iş ortamlarında eğitim alabilirler. WhatsApp, Facetime ya da Skype gibi görüntülü iletişim seçenekleriyle eğitim imkanı sağlamaktayız.

Mesleki eğitim sonrasında uzmanlaştığınız alana göre ileri eğitimler alabilir, Photoshop, Lightroom, Adobe Premiere ve Adobe After Effects programlarını öğrenerek müşterilerinize daha iyi hizmet verebilirsiniz. Stüdyonuzu açmak istiyorsanız Fotoğrafçılara Özel Girişimcilik, Marka Yaratma ve Yönetimi gibi Destekleyici Eğitimler alabilirsiniz. Müşteri bulmak ve satışlarınızı arttırmak için Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Sosyal Medya, Adwords, Wordpress ve Etkili Sunum Teknikleri kurslarından yararlanabilirsiniz. Kendinizi geliştirmek ve kişisel imajınızı güçlendirmek içinse Diksiyon ve Beden Dili, Etkili İletişim ve İmaj, Algı ve İkna Teknikleri, Stres Yönetimi, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi kurslarımıza katılabilirsiniz. Böylece rakiplerinizden sıyrılarak daha iyi işlere imza atar ve adınızı kısa sürede duyurursunuz.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 130
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30