Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Stres Yönetimi Eğitimi

İş Hayatının Etkilerine Karşı Psikolojinizi Güçlendiriyoruz!

Stüdyonuzu ya da reklam ajansınızı açtığınızda yönetimden finansa kadar sizi birçok stres faktörü bekliyor olacak! Stres anında sakin kalabilmeyi, mantıklı ve sağlıklı düşünmeyi bu eğitimde öğreneceksiniz!

Kurumsal hayatın getirdiği stres unsurlarına karşı psikolojisini güçlendirmek, imajını ve marka itibarını güçlü tutmak, mesleğini daha etkin ve uzman bir şekilde yapmak isteyen fotoğrafçılara özel hazırladığımız Stres Yönetimi Eğitimi 1 gün 6 saattir ve sektörün başarılı uzmanları tarafından verilmektedir. Stres Yönetimi Kursu, amatör ya da profesyonel fotoğrafçılık yapan, markasını kurmak isteyen ya da iş yaşamında stresten arınmayı amaçlayan fotoğrafçıların katılabileceği, stres nedenlerinden fizyolojik ve psikolojik etkilerine, kurumsal stres kavramından zihinsel egzersizlere, nefes çalışmalarından yaratıcı drama uygulamalarına kadar stres yönetiminin A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Stresinizi kontrol altına almak, müşteri ilişkilerinizi geliştirmek ve kendinizi doğru ifade etmek istiyorsanız bu eğitimi kaçırmayın!

Stres Yonetimi Egitimi 2

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Stres Yonetimi Egitim

Stres Yönetimi Eğitimi 1. Bölüm

Öncelikle stres kavramını anlıyor, stresi oluşturan etmenlere yakından bakıyoruz… Hayatımızda stres yaratan unsurları öğrenerek eğitime başlıyoruz!

Stres Yönetimi eğitimi programında öncelikle; Ruh halimiz ve duygularımız nasıl oluşur? Beyin, dil, davranış ilişkisi nasıldır? Algı filtreleri nelerdir? Düşüncelerimiz ve algımız nasıl oluşur? Stres nedir? Nasıl algılanabilir? Stres her zaman için kötü müdür? Stres kaynakları ve strese neden olan olaylar neler? Problem kavramı ve stres ilişkisi nedir? Olumlu ve olumsuz stres ayrımı nasıl yapılır? Kronik –akut stres nedir? Ne kadar stres olmalı? Optimal stres kavramı nedir? Stresin belirtileri nelerdir? Strese bedenimizin verdiği tepkiler nelerdir? Stresin fizyolojik ve psikolojik etkileri nelerdir? Stres karşısında davranış şekilleri neler? İnsanların kişilik özelliklerine göre stresin etkileri ve bağı nedir? Stres kaynaklı psikosomatik sorun ve hastalıklar neler? Fotoğrafçılar için stres yaratan faktörler neler? Fiziksel ve duygusal stres nedir? Streste direnme ve tükenme aşamaları neler? konularını işleyerek herkes için geçerli olan stres nedenlerini ve stresin belirtilerini inceliyoruz.

İş ve sosyal hayatında stresle baş etmekte zorlanan fotoğrafçılarımız için strese dayanıklılıklarını arttıracak, ilgi çekici bir eğitim hazırladık!

Alanında Uzman Eğitmenler

Stres Yönetimi Eğitimi 2. Bölüm

Stres, kızgınlık, gerginlik ve öfke gibi duygularla başa çıkmayı öğreniyoruz! Önce duygularımızı kontrol etmemiz gerek…

Stres Yönetimi Kursu 2. bölümünde; Fotoğrafçıların kişisel stres kaynakları neler? Stresin etkileri ve sonuçları neler? Stresin olumlu ve olumsuz etkisi ne? Stresin olumsuz etkileri ile başa çıkma yöntemleri neler? Sınırlayıcı düşüncelerimizden nasıl kurtulabiliriz? Kendi iç çatışmalarımızı nasıl engelleriz? Ruh halimizi nasıl kontrol ederiz? Kızgınlık ve başa çıkma yolları neler? Hayata olumlu bakmak mümkün mü? Olumsuz musunuz? Olumlu mu? Stres ile baş etmeyi zorlaştıran karakter ve kişilik özellikleri neler? Hangi özellikler hayatınızı zorlaştırır? Stres yaratan inanç ve değerler sistemi neler? Gerilim ve çatışma sinyalleri ne? Optimum stres düzeyi nasıl yakalanır? Kazanma ve kaybetme psikolojisi strese nasıl etki eder? Gerginlik, kaygı, sıkıntı ve öfke nasıl önlenir? Özgüven çalışmalarıyla stres nasıl azaltılır? konularını işleyerek stresin etkilerini minimuma indirmeyi öğreniyoruz.

Sevdiğiniz ve sevmediğiniz özelliklerinizi belirleyeceğiniz ve değiştirmeye çalışacağınız, özgüveninizi arttırarak gerginliklerinizden kurtulacağınız bir programımız var…

Uluslararası Eğitim Standardı
Stres Yonetimi Kursu
Stres Yonetimi Kurs

Stres Yönetimi Eğitimi 3. Bölüm

Fotoğrafçılık mesleğinin stres kaynaklarına bakacağız şimdi de! İş hayatının yarattığı strese savaş açıyoruz…

Fotoğrafçılar İçin Stres Yönetimi Eğitimi programımızda; İş stresi ve stres kaynakları neler? Stresin bireye ve firmaya olan etkileri ne? Stres ve başarı kavramları arasındaki ilişki ne? Stresli fotoğrafçı neden başarısız olur? İş ortamında stresin yapısı ve belirtileri neler? Çalışma ortamında stresin uyarıcı belirtilerini önceden saptamak mümkün mü? Stresle başa çıkmada etkili yollar (örgütsel – bireysel stratejiler) neler? Stresle başa çıkmada başarısız yollar neler? Çalışma hayatında stresi yenmeyi etkileyen faktörler neler? Koşulların dayattığı gerginlikler neler? Sanal gerginlikler neler? Sosyal medya ne kadar stres yaratır? Müşteri ilişkileri nasıl stres yaratır? Marka sunumlarında stres nasıl kontrol edilir? Çekimlerden önce stresi kontrol altına alma teknikleri neler? Zor modellerle iletişim kurulurken stres nasıl kontrol edilir? Makine-ekipman unuttuğunuzda, arıza durumlarında, modeliniz hastalanınca, çekim iptal olunca, kısıtlı zamanda çekim yaptığınızda nasıl sakin kalırsınız? konularını işleyerek işinizi yaparken karşılaşacağınız stres unsurlarına karşı hazır olmanızı sağlıyoruz.

3.bölümün sonunda; fotoğrafçılık mesleğinde müşteri, ajans, model ve öğrenci ilişkileriniz için stresi nasıl azaltacağınızı öğrenmiş olacaksınız!

Öğrenme Garantisi
Stres Yonetimi Kursu Fiyatlari

Stres Yönetimi Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Stres Yonetimi Dersi

Stres Yönetimi Eğitimi 4. Bölüm

Zamanlama, etkin iletişim ve çatışma yönetimiyle stresimizi en aza indiriyoruz! Hayatınızı düzenlemek size çok iyi gelecek…

Fotoğrafçılar İçin Stres Yönetimi Eğitimi programında; Fotoğrafçı iş dünyasında engellerle nasıl baş eder? Stressiz bir iş hayatı için hedef belirleme ve zaman yönetimi nasıl kullanılır? Zamanı ve ilişkileri düzenlemek stresi nasıl azaltır? Haftalık, aylık, yıllık çalışma planlarının stresi azaltmadaki etkisi nedir? Etkin iletişim – stres korelasyonu nedir? İyi iletişim kurmak stresi nasıl önler? İletişim becerilerinizi nasıl geliştirirsiniz? İnsanları doğru anlamak stresi nasıl azaltır? Korkulan insan tipleriyle nasıl iyi anlaşırsınız? Streste bakış açısı, empati ve paradigma nasıl geliştirilir? Stres önlemek için çatışma yönetimi nasıl yapılır? Stres ve risk yönetimi arasındaki ilişki nedir? Kurumsal dayanışmanın strese olumlu etkisi var mı? Duygusal güç nasıl kazanılır? Öfke kontrolü nasıl sağlanır? Zor durumda beden ve nefes farkındalığı nasıl sağlanır? konularını işleyerek stres azaltıcı etkenlere yakından bakacağız.

4.bölümle birlikte planlı ve programlı olmanın, insanlarla doğru iletişim kurmanın stres kontrolünde ne kadar etkili olduğunu öğreneceksiniz…

Kariyer Fırsatları

Stres Yönetimi Eğitimi 5. Bölüm

Bol uygulama yapıyor, öğrendiğimiz stres kontrolü tekniklerini deniyoruz! Zihinsel ve bedensel egzersizlerle stresimizi azaltıyoruz!

Fotoğrafçılar İçin Stres Yönetimi Eğitimi programımızda; Stres önleyici bir yaşam stili nasıl geliştirilir? Stres yönetiminde DKBY (değiştir-kabul et-boşver-yaşam tarzını yönet) modeli nasıl kullanılır? Sosyal hayatta stresle baş edebilme yöntemleri neler? Stresle zihinsel ve bedensel başa çıkma yöntemleri neler? Bedene yönelik olanlar: nefes egzersizleri, gevşeme egzersizleri, zihinde canlandırma tekniği nasıl uygulanır? Zihne yönelik olanlar: çarpıtılmış düşünce biçimini fark edip değiştirebilme, olumlu düşünce kalıpları yerleştirme nasıl yapılır? sorularını cevaplayarak yaratıcı drama egzersizleriyle stres anında düşüncemizi ve duygularımızı kontrol altına almayı, sakin kalabilmeyi, mantıklı düşünebilmeyi öğreniyor; nefes ve zihne yönelik çalışmalarla öğrendiklerimizi pratiğe aktarıyoruz.

Eğitimimizin sonunda müşteri görüşmelerinizde ve işinizi yaparken stresinizi kontrol altına almayı öğrenecek, sakin bir şekilde karşılaşacağınız zorlukların üstesinden geleceksiniz…

Mesleki Gelişim Eğitimleri
Stres Yonetimi

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Profesyonel kariyerinize katkıda bulunmak, iletişim ve satış becerilerinizi geliştirmek, müşteri ilişkilerinde uzmanlaşmak ve kişisel imaj yaratmak için Avrupa standartlarında, uygulama ağırlıklı, bireysel farklılıklar esas alınarak hazırlanmış Türkiye’nin en güncel kişisel gelişim eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Kisisel Gelisim Egitmenleri 2

Alanında Ünlü Eğitmenler

Her biri alanında ünlü, mesleki gelişim eğitimlerinde uzman, üniversitelerde eğitim veren, Türkiye’nin başarılı profesyonellerinden eğitim alma fırsatı.

Eğitmenlerimiz »
Kisisel Gelisim Egitimi 4

%100 Öğrenme Garantisi

Stres Yönetimi Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Ücretsiz Telafi »
Kisisel Gelisim Egitim 4

Avrupa Standardında Eğitim

15 yıllık deneyimle geliştirilen, Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı eğitim sistemi.

Uluslararası Eğitim Standardı »

Kariyer Fırsatlarını Kaçırma!

Mesleki atölyelerimizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz!

Stres Yonetimi Egitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Stres Yönetimi eğitimlerinde uzman, eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi kişisel gelişim eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Stres Yönetimi eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, alanında başarılı çalışmalara imza atmış, Türkiye’nin ünlü eğitmenleri ile profesyonel kariyerinize katkı sağlayacak en iyi kişisel gelişim eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Fotoğrafçılık, kişisel ve mesleki gelişim eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Profesyonel Fotografcilar 11
Egitim Sonrasi Destek 24

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra diksiyon ve beden dili, etkili iletişim ve imaj, girişimcilik, dijital pazarlama, sosyal medya eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

Stres Yönetimi Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Stres Yönetimi Eğitimi alan, bilgi ve deneyimini arttırarak mesleğini daha iyi yapmak isteyen öğrencilerimiz Etkili İletişim ve İmaj, Diksiyon ve Beden Dili, Algı ve İkna Teknikleri, Zor İnsanlarla Başa Çıkma, Motivasyon ve Liderlik gibi eğitimlerden de yararlanıyorlar. Fotoğrafçılıkta adından söz ettiren bir isim olmak ve sanatınıza değer katmak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye, öğrenmeye ve üretmeye devam edin!

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30