Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel)

Başarılı Müşteri Sunumları Yapmak İster Misiniz?

Müşterilerini etkileyerek hizmetlerini daha çok kişiye ulaştırmak, satışlarını arttırmak ve sektörde tercih edilen bir isim olmak isteyen fotoğrafçılar, size özel bir eğitimimiz var!

Dikkat çekici müşteri sunumlarıyla hizmetlerini ve kendini ifade etme amacı olan, iletişim becerilerini geliştirmeyi isteyen, potföyüne daha fazla proje eklemeyi düşünen fotoğrafçılara özel hazırladığımız Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi 4 hafta 20 saattir ve sektörün başarılı uzmanları tarafından işin inceliklerinin anlatıldığı bir eğitimdir. Etkili Sunum Teknikleri Kursu, amatör ya da profesyonel fotoğrafçılık yapan ve markasını geniş kitlelere duyurmak isteyen fotoğrafçıların katılabileceği, bir sunumun hazırlık aşamalarından heyecan kontrolüne, beden dilinden soru cevaplamaya, zor müşterilerle iletişim kurmaktan ikna yöntemlerine kadar başarılı bir sunumun A’dan Z’ye tüm detaylarını içermektedir.

Müşterilerinizi ikna edecek sunumlar hazırlamak istiyorsanız Etkili Sunum Teknikleri Kursu’nu kaçırmayın!

Etkili Sunum Teknikleri Egitimi

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Fotografcilar Icin Etkili Sunum Teknikleri Egitimi

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 1. Hafta

İlk olarak sunumumuzu hazırlamayı öğreniyoruz! Portföyümüzdeki en çarpıcı fotoğraflarla müşterilerimizi etkileyeceğiz…

Etkili Sunum Teknikleri eğitimi programında öncelikle; Etkili sunum ne demektir? Bir fotoğrafçı için sunumun önemi nedir? Müşterilerine neden sunum yapmak zorundadır? Sunum çeşitleri nelerdir? Fotoğrafçılar için amaca yönelik sunum teknikleri nedir? Müşteri sunumları nasıl olmalıdır? Verimli bir sunum oluşturamamanın nedenleri nelerdir? Sunum öncesi hangi aşamalar yer alır? Adım adım etkili bir sunum içeriği oluşturmak için nelere dikkat edilir? Hangi fotoğraflarla sunum yapılmalıdır? Hangi videolar kullanılmalıdır? Kullanılmaması gereken fotoğraf ve videolar neler? Portfolyo sunuma nasıl eklenmelidir? İçerikler nasıl olmalıdır? Sunumda görsel yardımcıların tasarımı nasıl olmalıdır? Sunumda akılda kalıcılığı artırma yöntemleri nelerdir? Powerpoint sunumlarını güçlendirecek püf noktaları neler? Slayt tasarım teknikleri nelerdir? Sunum materyalleri ve ekipmanları nasıl kullanılır? Sunum yaparken fotoğrafçının sorumlulukları nelerdir? Sunum kaç dakika olmalıdır? konularını işleyerek sunum hazırlama tekniklerini öğreniyoruz.

1.haftanın sonunda iyi bir sunumun teknik detaylarımı öğrenmiş, müşterileriniz için en iyi çalışmalarınızı bir araya getirmiş olacaksınız!

Alanında Uzman Eğitmenler

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 2. Hafta

Sıra geldi kendimizi hazırlamaya! Sesimizi yönetmeyi ve heyecanımızı yenmeyi öğreniyoruz!

Fotoğrafçılara Özel Etkili Sunum Teknikleri Kursu 2. haftasında; Sunumda heyecan kontrolü nasıl yapılır? Fotoğrafçı heyecanlı olur mu? Sakinleşmek için yapılacak sunum öncesi egzersizler neler? Topluluk önünde ya da müşterilerle konuşurken soluğunuzu nasıl denetlersiniz? Diyafram kası nasıl geliştirilir? Ses tonu nasıl ayarlanır? Ses yönetimi nasıl sağlanır? Akıcı ve anlaşılır konuşma nasıl sağlanır? Etkileyici konuşmak için yapılacak alıştırmalar neler? Materyale ve konuya nasıl hakim olunur? Sunum ortamı nasıl düzenlenir? Stüdyonuzda mı yoksa müşteride mi sunum yapacaksınız? Stüdyonuzu sunum için nasıl hazırlamalısınız? Müşteri ofisine giderken yanınızda neler olmalı? Çalışmalarınız ve portfolyonuz hangi formatlarda gösterilmeli? konularını işleyerek sunuma hazırlanıyoruz.

2.hafta ile birlikte etkili bir sunum için sesinizi nasıl kullanacağınızı öğrenmiş, heyecanınızı kontrol alabilecek profesyonelliğe ulaşmış olacaksınız.

Uluslararası Eğitim Standardı
Etkili Sunum Teknikleri Egitimleri
Etkili Sunum Teknikleri Kursu

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi

Erken Kayıtta %50 İndirim - Son Kontenjanlar

Hemen Kayıt Ol
Etkili Sunum Teknikleri Dersi

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 3. Hafta

Fotoğrafçının en büyük silahı görüntüdür! Çalışmalarınızı sunarak müşterilerinizi ikna etmeye başlayın…

Fotoğrafçılar İçin Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi 3.haftamızda; İyi bir sunumu yapabilmenin yol haritası nedir? Sunuma nasıl başlanmalıdır? Etkili açılış nasıl yapılır? İyi bir ilk izlenim nasıl oluşturulur? Doğru iletişim nasıl kurulur? Fotoğrafçı olarak iletişim becerilerinizi nasıl geliştireceksiniz? Anlatım şekli ve doğru sözcükler nasıl seçilir? Sunum becerileri nasıl arttırılır? Ses, söz, giyim ve tutumun sunumdaki önemi nedir? Ses tonunuzu ortama göre nasıl belirlersiniz? Sunumda kıyafet seçimi nasıl olmalıdır? Ne giymelisiniz, ne giymemelisiniz? Beden dili nasıl kullanılır? Fotoğrafçı beden diliyle hangi mesajları vermelidir? Sunum sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Kaçınılması gereken davranışlar neler? Sahne ya da ofis kullanımı nasıl olmalı? Kişisel tarz nasıl ortaya konur? Etkin dinleme nasıl sağlanır? konularını işleyerek müşterilerimizi bizi dinlemeye teşvik ediyoruz.

3.haftanın sonunda müşterilerinizi ikna edecek sunumlar yaparak hizmetlerinizi satabilecek, kişisel ve marka imajınızı güçlendirmiş olacaksınız.

İş İmkanı

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 4. Hafta 1.Bölüm

Müşterilerinize ulaşmanın en kritik yollarını ve bir sunumun canlı kalmasının tekniklerini anlatacağız!

Fotoğrafçılara Özel Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi programımızda; Fotoğrafçılıkta sunum metotları nelerdir? Sunumda giriş, gelişme ve sonuç bölümleri nasıl olmalıdır? Girişte ne anlatmalısınız, gelişmede neler konuşmalısınız, sonucu nasıl bağlamalısınız? Konuşmanın akıcılığı nasıl sağlanır? Hizmetler müşterilere nasıl anlatılır? Dikkat ve ilgiyi canlı tutma teknikleri neler? Doğum, düğün, ürün, yemek, moda vb. alanlarda hizmet sunan fotoğrafçılar için müşteriye ulaşma teknikleri nelerdir? Photoshop, video ve kurgu gibi teknik çalışmalarınızı nasıl anlatırsınız? Müşteriye ulaşmak için etkili yöntemler neler? Bir sunumdaki ikna edici kelimeler nelerdir? Müşteriler neden sizden alsın? Satışa nasıl ikna edersiniz? Bir sunumda satış nerede olmalı? Fiyatlardan ne zaman bahsetmelisiniz? konularını işleyerek hizmetlerinizi sattıracak sunumlar hazırlamanızı sağlıyoruz.

4. haftada müşterilerinizle doğru iletişim kurmanın yollarını öğrenecek, sizi tercih etmeleri için kendinizi iyi ifade etmenin önemini fark edeceksiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri
Etkili Sunum Teknikleri Kursu Fiyatlari

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Her yıl mezun verdiğimiz hobi kursu öğrencilerimizin %65’i mesleki eğitim alarak hem mevcut işlerinin yanında ek iş yapıp kazanç sağlıyor hem de yeni bir kariyere sahip olup sevdikleri işi yapmanın hazzını yaşıyorlar.

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi sonunda eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimiz için herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı.

Uygulamali Etkili Sunum Teknikleri Kursu

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Kariyer Fırsatları

Mesleki atölyemizi ve görüntü işleme kurslarımızı bitiren kursiyerlerimize Foto Life bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliğiyle iş imkanı, kendi işini yapması konusunda destek sağlıyoruz.

Online Destek

Telefon ve whatsapp aracılığıyla eğitim koordinatörlerimiz ve eğitmenlerimiz ile öğrencilerimizin sorularını 7/24 cevaplıyor, eğitim sonrası destek sunuyoruz.

Etkili Sunum Teknikleri Programi

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi (Fotoğrafçılara Özel) 4. Hafta 2.Bölüm

Sunumu toparlamayı öğreniyor, geribildirimler alarak kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz! Bakalım, müşterimizi bizi tercih etmeye ikna edebildik mi?

Fotoğrafçılara Özel Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi programımızda; Müşteriler hakkında nasıl bilgi edinilir? Kaç tip müşteri vardır? Empati ne kadar önemlidir? Soru sorarak etkileşim nasıl yaratılır? Olası sorular nasıl belirlenir? Prova nasıl yapılır? Açık uçlu ve kapalı uçlu sorularla müşterinin ne istediği nasıl anlaşılır? Sunumda müşteri taleplerine nasıl cevaplar verilir? Müşteri soruları nasıl cevaplanır? Zor müşterilerle nasıl iletişim kurulur? Eleştiri ve öfkeli tutumları karşılama ve sakinleştirme teknikleri nelerdir? Soru yanıtlama teknikleri nelerdir? Zaman yönetimi nasıl sağlanır? Özetleme yöntemleri nelerdir? Sunumun hedefe yönelik olarak kapatılması nasıl olur? Geri bildirimler nasıl alınır? sorularını cevaplayarak başarılı bir sunumu sonlandırıyoruz.

4.haftanın sonunda etkileyici sunumlar hazırlamanın tekniklerini öğrenmiş, beden dilinizi ve sesinizi kullanmada deneyim kazanmış, müşterilerinin sorularını rahatça karşılayabilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olacaksınız.

Mesleki Gelişim Eğitimleri

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimini Alan Öğrencilerimiz Bu Eğitimleri De Aldı!

Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi alan ve kendini geliştirerek mesleğini daha iyi yapmak isteyen öğrencilerimiz Marka Yaratma ve Yönetimi, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, SEO, Girişimcilik, Sosyal Medya ve Web Tasarımı gibi eğitimlerden de yararlanıyorlar. İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız kendinizi geliştirmeye, öğrenmeye ve bakış açınızı değiştirmeye devam edin!

Etkili Sunum Teknikleri Egitmenleri

Alanında Uzman Eğitmenlerimiz

Etkili Sunum Teknikleri eğitimlerinde uzman, eğitim alanındaki güncel yöntem ve teknikleri takip eden ve uygulayan, Türkiye’nin en iyi mesleki gelişim eğitmenleri tek çatı altında!

Avrupa standartlarında uygulama ağırlıklı Etkili Sunum Teknikleri eğitimimize vakıf, pedagojik eğitim ilkelerini bilen, alanında başarılı çalışmalara imza atmış, Türkiye’nin ünlü eğitmenleri ile profesyonel kariyerinize katkı sağlayacak en iyi mesleki gelişim eğitimlerini sizlerle buluşturuyoruz.

İşine hakim ve her alanda yetkin bir fotoğrafçı olmak istiyorsanız doğru eğitmenlerle doğru adımları atın. Başarılı bir fotoğrafçı olarak adınızdan söz ettirin!

Eğitmenler

500+ Kendi İşini Kuran Öğrenci

Etkili Sunum Teknikleri eğitimimizi alan 500’den fazla öğrencimiz kendi stüdyosunu açarak profesyonel hayata adım attı!

Etkili Sunum Teknikleri eğitimlerimizden mezun olan öğrencilerimiz, edindikleri bilgi ve deneyimle fotoğraf tutkularını hayata geçirerek Foto Life Akademi partnerlerimizin işbirliğinde, sektörün ünlü markalarıyla çalışmaya başladılar ve kendi stüdyolarını açarak başarılı girişimlere imza attılar. Kendini geliştiren ve fotoğrafçılığa gönül veren öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyoruz!

Foto Life Akademi ailesine girdiniz mi bir daha çıkamazsınız! Her zaman ve her koşulda sizleyiz! Başarılı bir fotoğrafçı olmanız için tüm imkanları sağlıyoruz!

Başarı Hikayeleri
Profesyonel Fotografcilar 11
Egitim Sonrasi Destek 12

Eğitim Sonrası Destek

Gelişmeye, değişmeye, öğrenmeye devam et! Fotoğrafçılıkta uzmanlaş, kendi işini kur, daha çok para kazan, işini aşkla yap!

Mesleki branş eğitimlerimizden sonra fotoğrafçılara özel SEO, dijital pazarlama, etkili Sunum Teknikleri eğitimlerimize katılarak iş yeri açma süreçlerinden teklif verme stratejilerine, müşteri bulma çalışmalarından marka imajı ve bilinirlilik artırmaya kadar profesyonel hayatta karşınıza çıkacak tüm sorunların çözümünü öğrenebilir, rakiplerinizin 1 adım önünde olabilirsiniz.

Foto Life Akademi olarak sizlere mesleğinizi yaparken destek olmaya devam ediyor, istediğiniz zaman çekim stüdyomuzu ve ekipmanlarımızı uygun fiyatlarla kiralamalarına olanak tanıyor, hocalarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanmalarını sağlıyoruz. Biz, büyük bir aileyiz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Taksim, Bakırköy, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

İlham Al, Harekete Geç!

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Kariyerinizi Planlayalım!

Size uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kariyer planınızı yapalım, hedeflerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Başarılı İşlere İmza Atın!

Kendi fotoğraf stüdyonuzu açarak ya da başarılı firmalarda çalışarak deneyim kazanın, adından söz ettiren bir fotoğraf sanatçısı olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğrafçılar İçin Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi sertifikalı bir programdır. Marka Yaratma ve Yönetme, Satış ve Pazarlama, Dijital Pazarlama, Girişimcilik, Sosyal Medya, Web Tasarımı ve diğer eğitimlerimiz sonunda katılımcılarımıza eğitim aldıklarını belgeleyen kurum onaylı katılım sertifikası verilmektedir.

Verdiğimiz sertifika, bu işin eğitimini aldığınıza dair bir belgedir ve sertifikalarla işyeri açılmaz. Aldığınız sertifika; işinizi yaparken müşterilerinize işin uzmanı olduğunuzu anlatmanız ve rakiplerinizden ayrılmanız açısından avantaj sağlamaktadır. İş yeri açmak isteğiniz alanda ustalık belgesi almanız gerekmektedir.

Temel Fotoğrafçılık Kursu sonrasında Mesleki Kursları ve Görüntü İşleme (Video Kurgu, Photoshop, Lightroom) kurslarımızı alan yetenekli ve başarılı kursiyerlerimize Foto Life Akademi bünyesinde veya partnerlerimiz işbirliği ile iş imkanı sağlamakta veya fotoğraf çekim projeleri yönlendirilerek sektörde iş bulmaları ve kendi işlerini yapmaları konusunda destek olmaktayız. Stüdyosunu açmak isteyen öğrencilerimize marka koçluğu yapıyor, stüdyo açmak için gerekli olan makine ve ekipman temininden dekorasyona, iş planı hazırlamaktan durum analizine, finansal yönetimden işe alma süreçlerine, ekip koordinasyonundan pazarlamaya kadar A’dan Z’ye eğitim ve danışmanlık sunuyoruz. Ayrıca kendi web sitesini yaptırmak isteyen fotoğrafçılar için; Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri markamızla web sitesi tasarımında 2000 TL’ye kadar destek vermekteyiz.

Etkili Sunum Teknikleri Kursu eğitmen kadromuz, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde Mesleki ve Kişisel Gelişim Eğitimleri veren, kitap ve makaleleriyle kişisel gelişim alanında meraklılarına faydalı bilgiler sunan, kariyer günlerinin ve organizasyonların tercih edilen konuşmacıları arasında yer alan, girişimleri ile ülkemize değer katan, sektöründe lider isimlerden oluşmaktadır.

Foto Life Akademi olarak en büyük hassasiyetimiz; kurumumuzdan eğitim alan öğrencilerimizin ailemizin bir parçası olmaları ve eğitimden sonra sormak istedikleri her soruda veya içinden çıkamadıkları her işte yanlarında olmaktır. Türkiye’nin en büyük fotoğraf ailesi olarak eğitim sonrasında da öğrencilerimizin her zaman yanında oluyor, kariyerlerine katkı sağlayacak her türlü desteği sunuyoruz. Stüdyo ve ekipman kiralama, kariyer danışmanlığı hizmetleri veriyor, kişisel ve mesleki gelişim eğitimleriyle sektörde fark edilen ve tercih edilen bir fotoğrafçı olmalarını sağlıyoruz.

Evet. Yurt içi ya da İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya gibi güzel sanatlarda ilk akla gelen ülkelerde eğitim almak isteyen veya tamamen profesyonel kariyerine katkı sağlayarak müşteri portföyünü arttırma amacı olan öğrencilerimize özel olarak Portfolyo Hazırlık danışmanlığı yapıyoruz. Firma ve müşteri sunumlarında kullanmanız, kişisel serginizde ziyaretçilerinize ulaştırmanız amacıyla en iyi çalışmalarınızı da bir araya getiriyoruz.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi 8
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30