Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Kursu Sertifikasının Avantajları

Neden MEB Onaylı Sertifika Almalısınız?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim ruhsatı verilen özel ya da kamu eğitim kurumları, kurs ya da özel eğitim merkezi adıyla nitelendirilirler. Bu kurumlar öğrencilerine verdikleri eğitimi belgelemekle yükümlüdürler. Milli Eğitim Müdürlüklerinin tayin ettiği gözetmenlerin katıldığı sınav sonucunda başarılı olan öğrencilere verilen bu belgeler MEB Onaylı Sertifika olarak adlandırılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim merkezlerindeki kurslarda MEB onaylı sertifika dışında katılım sertifikasının verildiği eğitimler de bulunmaktadır. Bu sertifikaların geçerlilik ve kullanım alanı ile ilgili farklar vardır. MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası avantajları ve kapsamı ile ilgili detaylar yazımızda…

[widget-8]

MEB Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

MEB onaylı sertifika, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından lisans verilen özel eğitim kurumlarından alınabilir. MEB onaylı kurs sertifikası almak için MEB onaylı eğitim kurumunda gözetmen kontrolünde sınava girerek başarılı olmanız gerekmektedir.

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası için sınava girmeden önce kurumunuz Milli Eğitim il veya ilçe Müdürlüğüne kurumun öğrencisi olduğunuzu bildirir. Milli Eğitim Müdürlüklerine öğrencinin evrakları iletilir ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin programına göre sınav tarihiniz belirlenir. Belirlenen tarihte MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası almak için sınava girer, ardından puanınıza göre başarılı olduğunuz taktirde sertifikanızı alırsınız.

MEB Onaylı Sertifika Ne İşe Yarar?

MEB onaylı sertifika, bir alandaki bilgi ve beceri yetkinliğinizi kanıtlayan belgedir. Pek çok kamu kurum ve kuruluşlarında iş başvurularında istenen bu belge, alanınızda uzman olduğunuzu resmileştirmektedir. MEB onaylı kurs sertifikası genel olarak;

  • Mesleğinizle ilgili yeterlilik kazanmanızı sağlar.
  • Rakiplerinizin önünde yer almanıza olanak verir.
  • İnsan kaynaklarının görmek isteyeceği donanımlı cv örneği oluşturur.
  • Fotoğrafçı olarak eksiklerinizi tamamlama imkanı sunar.
  • Uzmanlaştığınız alanları artırarak kariyerinizi geliştirmenizi ve yönlendirmenizi sağlar.
  • Özgeçmişinizi zenginleştirir.
  • İş arama sürecinizi kısaltır, tercih edilme olasılığınızı artırır.
  • Fotoğrafçılığı daha etkin, hızlı ve aktif yapmanızı sağlar.
  • Fotoğraf eğitmeni olarak çalışmanızı sağlar.

MEB onaylı sertifika avantajları arasında sadece bunlar yok elbette. MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası ile hayallerinize giden yolda büyük bir adım atabilirsiniz. Hem işinizi hakkıyla yapar hem de yetkinliğinizi hissedersiniz.

MEB Onaylı Sertifikayla İşinizi Dört Dörtlük Yapın!

MEB Onaylı Fotoğrafçılık Eğitimi ile fotoğraf makinesi ekipmanlarından diyafram ayarlarına, dış mekan çekim tekniklerinden photoshop kullanımına, kompozisyon yaratmaktan anı yakalamaya; kısacası fotoğrafçılığın her ayrıntısını içeren bir eğitimdir. Bu eğitim sonunda alacağınız MEB onaylı sertifika mesleki anlamda fotoğrafçılık yaparken avantaj sağlamanın yanında çekim tekniğinizi geliştirmenizi ve kendi stüdyonuzu açabilmenizi de sağlar. Reklam ve tanıtım ajanslarında, dergi ve gazetelerde çalışabilir, fotoğraf eğitmeni olabilirsiniz.

Özellikle kendi fotoğraf markanızı kurmak isterseniz MEB onaylı sertifika çokça işinize yarayacaktır. Dilerseniz Usta Öğretici Belgesi de alarak mesleğinizin her anlamda uzmanı olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Suça Ortak Olmayın! MEB’e Bağlı Kurslardan Eğitim Alın...

MEB onaylı fotoğrafçılık kursu sertifikası almak sadece mesleki anlamda değil etik olarak da gereklidir. Çünkü ruhsatsız ve MEB onayı olmayan kurumlardan alınan hiçbir belgenin geçerliliği yoktur. MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın.

Son zamanlarda oldukça artan ve merdiven altı olarak tabir edilen kurslara, danışmanlık ve özel ders adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin. MEB’in onay vermediği ve MEB Sertifikası vermeyen eğitim merkezlerinin yarattığı sorunlar ileride başınızı ağrıtabilir. Bu nedenle eğitim aldığınız yerin MEB ruhsatlı olup olmadığını sorun.

Fotoğrafçılık eğitimlerinin MEB tarafından onay verilmiş ve standartları karşılayan kurumlar tarafından verilmesi gerektiğini bilin. Hem paranızı hem de zamanınızı boşa harcamamak için MEB’e bağlı olmayan kurslardan eğitim almayın. MEB onaylı sertifika veren kurumlarla kariyerinizi, zamanınızı ve paranızı güvence altına alın…

[widget-7]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30