Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Video Kurgu Montaj Eğitimi Sonrası Nerelerde Çalışabilirim?

Video Kurgu Eğitimi Alanlar İçin Çalışma Alanları

Görüntülerin ve seslerin bir hikaye ya da konsept dahilinde art arda sıralanması çalışmalarına kurgu ya da montaj denmektedir. Bu işi tutkuyla yapan kişiler ve eğitimi alanlar video kurgu montaj eğitimi sonrası yapabileceklerini ve yönelebileceği alanları merak etmektedir.  

Video kurgu montaj eğitimi sonrası öncelikle kendinizi hangi videolar çekmekten hoşlandığınız konusunda analiz etmelisiniz. Sonrasında çekeceğiniz ve yöneleceğiniz alan bununla paralel ilerlemelidir. Video kurgu eğitimi alanlar nerelerde çalışır diye soruyorsanız öncelikle video kurgu çalışmalarının televizyonculuk, sinema ve reklamcılık sektörleri için büyük önem taşıyan bir iş olduğunu bilmenizde yarar vardır.

Yazımızın devamında video kurgu iş ilanları arayanlar ve video kurgu montaj eğitimi sonrası neler yapabilirim diye düşünenler için detaylı bilgiler verdik. Eğer siz de video kurgu eğitimi alıyorsanız ya da aldıysanız yazımızın devamını inceleyerek video kurgu eğitimi ve video kurgu eğitimi sonrası yönelebileceğiniz alanlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kurgu Montaj Editörlüğü

Video montaj eğitimi sonrası tv kuruluşlarında, reklam ajanslarında ya da yapım şirketlerinde kurgu montaj editörlüğü yapabilirsiniz. Kurgu montaj editörleri temel düzeyde videoları kesme ve birleştirme işlerini yaratıcılığını katarak yapan kişilerdir. Kurgu montaj editörü olmak istiyorsanız iyi bir gözlemci olmalı ve geniş bir algılama sezisine sahip olmalısınız. Yeni akımları sürekli olarak takip etmeli ve çalıştığınız şirket için yaratıcı fikirler üretmelisiniz.

Videographer

Video montaj eğitimi sonrası kurgu montaj editörleri gibi videographerlar da tv kuruluşlarında, yapım şirketlerinde ya da reklam ajanslarında videographerlık yapabilirler. Videographerlar video içeriği için fikir üretmek, video kaydı almak ve kayıtları düzenlemekle sorumlu tutulurlar.   Bunların yanında videographerlar çekilen videoların sonunda kurgu ve montaj işlemlerinde de bulunarak içeriklerin en iyi şekilde olmasını sağlarlar. 

Sosyal Medya İçerik Üreticisi

Video kurgu montaj eğitimi sonrası sosyal mecralardan; youtube, instagram, tiktok, twitter gibi pek çok platformda içerik üretebilir, kendi videolarınızı editleyerek takipçi kazanabilir ve bunun üzerinden para kazanabilirsiniz. Teknolojinin de gelişmesi ile birlikte pek çok sektörün dijital dünyada var olması dijital içerik üreticilerinin tercih edilebilir bir meslek olmasını sağlamıştır. Bu noktada video kurgu montaj eğitimi sonrası dilediğiniz ve ilgi duyduğunuz alanda video çekip kurgulayabilir ve takipçi kazanabilirsiniz. 

En Kaliteli Video Kurgu Montaj Eğitimleri Foto Life Akademi’den Alınır! 

Profesyonel anlamda video çekmeyi, kurgu ve montaj yapmayı öğrenmek, başarılı reklam ve tanıtım filmlerine imza atmak, kariyerine katkıda bulunmak isteyenlere  özel Video Kurgu ve Montaj Eğitimi hazırladık!

Video Kurgu atölyemiz sektöre yeni giren, müşteri potansiyelini arttırmak, bilgi ve deneyim kazanmak isteyen her seviyeden fotoğrafçının katılabileceği, video çekiminden sahne kurgusuna, yazı ve renk efektlerinden ses eklemeye, montaj tekniklerinden kısa film ve reklam filmi kurgusu yapmaya kadar video kurgu ve montaj ile ilgili her şeyi öğrenebileceğiniz bir atölyedir. Gelin, siz de hayalinizdeki mesleği yapmak ve hobilerinizin peşinden gitmek için bir adım atın!

[widget-36]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30