Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Kişisel Gelişim Kursları – İş Hayatında Başarının Anahtarı!

Kişisel Gelişim Eğitimleri ile Kendinizi Keşfetme Yolculuğu

Hayat, sürekli bir öğrenme ve büyüme yolculuğudur. Kişisel gelişim kursları da bu yolculukta bireylere rehberlik eder, potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olur ve en iyi versiyonlarına ulaşmalarını sağlar. Kişisel gelişim kursu programları, bireylerin kendi yeteneklerini, tutkularını ve değerlerini keşfetmelerine olanak tanır. Bu kurslar genellikle iletişim becerileri, zaman yönetimi, stresle başa çıkma, liderlik, özgüven geliştirme ve hedef belirleme gibi alanlarda eğitim verir. Bunlar, bireylerin hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında daha etkili olmalarını sağlar.

Sahip olduğu potansiyeli geliştirmesi, yaşam kalitesini arttırması, tatmin olacağı mutluluk ve refah düzeyine ulaşmasıdır. Kurumsal hayatın olmazsa olmazı haline gelen kişisel gelişim eğitimleri, işe alımdan kariyer basamaklarını tırmanmaya kadar kişinin hayatını etkileyen büyük bir unsurdur. Bu nedenle çalışma hayatında kendini geliştirmek, ilerlemek ve değişmek gerekmektedir.

Siz de olduğunuz yerde saymak istemiyor, kariyer fırsatlarını hızlı adımlarla çıkmayı hedefliyorsanız kişisel gelişim kursları ile kendinizi değiştirmeye hemen başlayın. İlk iş olarak da kişisel gelişim eğitimleri nelerdir, hangi kişisel gelişim kursları ücretsiz, yakından bakalım…

[widget-57]

Kişisel Gelişim Kursu Nedir?

Kişisel gelişim kursları MEB dediğimizde aklımıza ilk olarak bireylerin kendini tanıması ve geliştirmesi adına katıldıkları eğitim programlarıdır denebilir. Kişisel gelişim eğitimleri, sınıf ortamında, uzman kişiler tarafından verilen, kişiye farkındalık oluşturacak ve eksikliğini gördüğü alanda gelişmesini sağlayacak kurslardır.

Kişisel gelişim kursları insanın kendini keşfedebileceği, iletişim becerilerini geliştirebileceği, görgü kurallarını edineceği, kendini daha rahat anlatabileceği, imajını güçlendireceği eğitimleri kapsamaktadır. Kişisel gelişim eğitimlerinde genel amaç kişisel ve kurumsal gelişmeye fayda sağlamaktır.

Kişisel gelişim kursu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, farklı kişisel gelişim branşlarında eğitimlerin verildiği, sertifikalı kurslardır.

Kişisel Gelişim İçin Hangi Kurslara Gitmeli?

Kişisel gelişimin tanımı herkes için farklıdır. Kimi kendini ifade etmekte zorlanır, kimi elini ayağını nereye koyacağını bilemez; kimi zamanını doğru yönetemez, kimi etkili sunum yapamaz. Dolayısıyla kişisel gelişim için hangi kurslara gidilmeli sorunuzun cevabını kendiniz vermelisiniz.

Kişisel gelişim eğitimleri nelerdir dediğimizde karşılaşacağımız zaman yönetimi, toplantı yönetimi, stres yönetimi, etkili iletişim, sunum becerileri, kurumsallaşma ve kurum kültürü, zor durumlarla başa çıkabilme, kişisel imaj yönetimi, kurumsal yazışma teknikleri, takım çalışması ve motivasyon konularında eğitim veren kursları tercih edebilirsiniz.

Kişisel gelişim kursu seçerken; kursun MEB’e bağlı ruhsatlı bir eğitim kurumu olmasına, eğitmenlerin alanında deneyimli isimler olmasına, kursun sektörde uzun süredir eğitim veriyor olmasına, ders programlarının yeterli olmasına, sınıfların konforuna, sertifika vermesine, eğitim sonrası desteğine dikkat etmelisiniz.

Kişisel Gelişim Eğitimleri Nelerdir?

Kişisel gelişim eğitimleri nelerdir sorunuza gelirsek genel olarak bu eğitimlerin kurumsal hayatta başarı hedefiyle alınan eğitimler olduğu yönünde bir düşünce vardır. Ancak kişisel gelişim eğitimleri hem sosyal hem de mesleki hayatta işe yarayan eğitimlerdir ve herkes bu eğitimleri alabilir.

Beden dilini doğru kullanmak, diksiyonunu düzeltmek, etkileyici bir imaj sahibi olmak isteyen herkes için kişisel gelişim kursları vardır. Öğrenciler, emekliler, ev hanımları, çalışanlar hatta çocuklar dahi kişisel gelişim kursu sayesinde beğenilen ve ilgi toplayan bireyler olabilirler.

Kişisel gelişim kursları nelerdir sorumuzun yanıtı olarak belli başlı kişisel gelişim eğitimleri listeleyecek olursak;  

 • Diksiyon ve Beden Dili
 • Etkili İletişim ve İmaj
 • Algı ve İkna Teknikleri
 • Stres Yönetimi
 • Zaman Yönetimi Eğitimi
 • Zor İnsanlarla Başa Çıkma
 • Motivasyon
 • Liderlik
 • Çatışma Yönetimi Eğitimi
 • Halkla İlişkiler Eğitimi
 • Telefonda İletişim Teknikleri
 • Ekip Çalışması Eğitimi
 • Kurumsallaşma ve Kurum Kültürü
 • Nefes Atölyesi
 • Farkındalık Atölyesi
 • Bilişsel Beceri Geliştirme Eğitimi
 • Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi
 • İletişim Eğitimi
 • Yazışma ve E-Posta Kullanımı Eğitimi
 • Dokümantasyon Ve Raporlama Eğitimi
 • Toplantı Yönetimi Eğitimi
 • Problem Çözme ve Sonuç Odaklılık Eğitimi
 • Kurumsal Zarafet
 • Protokol Teknikleri

Kişisel gelişim kursları nelerdir dediğimizde yalnızca bu liste yeterli değil elbette. Kişinin ilgi alanı, yetenekleri, öğrenme düzeyi, algı seviyesi, kaygıları, başarısızlıkları, başarıları, kendine karşı hisleri, hedefleri ve mesleği doğrultusunda özel eğitim koçları aracılığı ile değerlendirme yapılarak eğitim programı belirlenmelidir. Böylece kişisel gelişimin temel amacı olan var olan potansiyeli geliştirilebilir.

[widget-59]

Kişisel Gelişim Kursu Programları

Kişisel gelişim kursu programları, alanında uzman kişisel gelişim eğitmenleri, yaşam koçları, liderler, girişimciler, kurumsal hayatta adını duyurmuş isimler, ünlü markaların yöneticileri ve psikologlar tarafından hazırlanır. Kişisel gelişim eğitimleri, ilgili alana uygun konu başlıklarıyla teorik ve uygulamalı şekilde işlenir. Diksiyon, beden dili, iletişim, protokol kuralları, zarafet gibi eğitimlerin mutlaka pratik olarak hayata yansıtılması gerekir.

Doğru telaffuz ve etkili iletişim tekniklerini, kişisel imaj oluşturmayı, sakin ve sağlıklı düşünmeyi, zor insanlarla başa çıkmayı ve genç nesillere liderlik yapmayı öğreten kişisel gelişim kursu programları, her yaşta ve herkes için gereklidir.

Kişisel Gelişim Kursları Hangi Dersleri Verebilir?

Bahsettiğimiz gibi kişisel gelişim kursları; iletişim ve imaj eğitimleri vermektedir. Diksiyon, beden dili, etkili imaj, sunum teknikleri, zarafet, protokol kuralları, telefonda iletişim, kurumsal yazışma, stres ve zaman yönetimi, algı yönetimi, kurum içi iletişim, zor insanlarla başa çıkma, ikna teknikleri, liderlik ve motivasyon gibi eğitimler verilir. Kişisel gelişim kursları, adayın beklentilerine göre özel koçluk ve danışmanlık yaparak en faydalı eğitim programlarını belirler.

Online Kişisel Gelişim Kursları

Vakitsizlikten ya da iş yoğunluğundan kişisel gelişim kursuna giderek eğitim alamayacak olanlar online kişisel gelişim kursları için kayıt yaptırabilirler. Kursa gitmeye gerek kalmadan, internet bağlantısı olan her yerde alınabilecek online kişisel gelişim eğitimi, özellikle Covid-19 pandemi şartları nedeniyle oldukça yayıldı.

Online kişisel gelişim kursları sayesinde ister evde, ister ofiste olun; ister yurt içinde ister yurt dışında olun; eğitiminizi alabilirsiniz. Zamandan, yol masraflarından, trafikten ve kalabalık sınıflardan da kurtulmuş olursunuz.

Online kişisel gelişim kursları ile Whatsapp, Facetime, Skype ya da Zoom gibi görüntülü konuşma platformları üzerinden dersinizi işleyebilir, ödevler ve projelerle öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz. Yüz yüze kişisel gelişim kursları elbette daha keyiflidir ancak kursa gidemeyecek durumda iseniz eğitiminizi ertelemek zorunda değilsiniz.

Kişisel Gelişim Kursları MEB Sertifikalı Eğitimler

Kişisel gelişim kursları nedir ve kişisel gelişim kursları nelerdir sorularınıza yanıt verdiğimize göre bir diğer merak edilen konu olan kişisel gelişim kursları MEB programlarına gelelim. MEB’e bağlı özel eğitim kurumları diksiyon, beden dili, zarafet gibi eğitimler için MEB onaylı sertifika veriyorlar. Özellikle iş başvurularında bu sertifika adaylara fayda sağlıyor. Rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen çalışanlar için kişisel gelişim kursları MEB sertifikalı eğitimler almak daha avantajlı.

Kişisel Gelişim Kursları Ücretsiz Olur Mu?

Ücretsiz kişisel gelişim eğitimleri belediyeler ve vakıflar tarafından verilir. Özel eğitim kurumlarında açılan kişisel gelişim eğitimleri ücretlidir. Bakanlıklar, büyük şehir belediyeleri, İSMEK gibi kurumların kişisel gelişim kursları için herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Kişisel gelişim kursları MEB ruhsatlı bir kurum ise diğer kurumlara göre eğitim ücretleri farklılık gösterebilir. Ancak kişisel gelişim eğitimleri pahalı eğitimler değildir ve her bütçeye uygundur.

Kişisel Gelişim Eğitimi Ne İşe Yarar?

Kişisel gelişim eğitimi; eksiklerinizi görerek geliştirmeniz gereken özelliklerinizi tespit etmenizi sağlar. Yaşam standardınızı arttırmanız için gerekli olan unsurları fark etmenize olanak verir. Böylece eksik ve yanlış gördüğünüz özelliklerinizi değiştirir, zamanı doğru planlamayı öğrenir, farkındalık kazanır, iletişim yeteneklerinizden imajınıza kadar size ait olan tüm unsurları değiştirirsiniz.

Kişisel gelişim kursları ile özgüveniniz artar, kendinizi daha iyi ifade edersiniz, stresinizi yönetebilirsiniz, motivasyonunuz artar, işlerinizi daha iyi planlarsınız, etkili sunumlar yapabilirsiniz, zarafetinizle dikkat çekersiniz, daha sakin olmayı öğrenirsiniz, ekibinizi başarılı bir şekilde yönetirsiniz, müşterilerinizi etkilersiniz. Kısacası, kişisel gelişim eğitimleri hedeflediğiniz ne varsa elde etmeniz için destek olur.

Kişisel Gelişim Kursu Programları ile Kendinizi Yenileyin!

Kişisel gelişim kursları, yaşamınızda dönüşüm yaratmanın ve potansiyelinizi maksimum seviyeye çıkartmanın anahtarlarından biridir. Bu kurslar, sadece beceri kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda içsel gücünüzü ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. Kendinizi daha iyi anlamak, hedeflerinizi belirlemek ve onlara ulaşmak için rehberlik sağlarlar.

Kişisel gelişim kursu programlarına katılarak, sadece bilgi edinmekle kalmaz, aynı zamanda yaşamınıza yeni bir bakış açısı kazandırarak kendinizi yenileme ve daha tatmin edici bir yaşam sürme şansı elde edersiniz. Kendinizi keşfetmek, gelişmek ve en iyi versiyonunuzla buluşmak için kişisel gelişim kursları size kılavuzluk edebilir.

Kişisel gelişim eğitimleri hakkında bilgi almak akademinin verdiği kişisel gelişim kursları nelerdir ve online kişisel gelişim kursları kayıtları nasıl yapılır öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

[widget-58]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30