Fotolife Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

0 Ürün Sepeti Gör

Sepetinize ekli ürün bulunmamaktadır.

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu

Ekibinizle Kaynaşın, Fotoğrafla Anlatın!

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık kursumuz, Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir eğitim programıdır ve %100 öğrenme garantilidir.

Daha verimli ve keyifli bir şirket ortamı yaratmak, ekibine takım çalışmasının önemini fark ettirmek, firmaya bağlılıklarını arttırmak ve ekip arkadaşlarıyla olan iletişimlerini kuvvetlendirmek isteyen kurumlara için hazırladığımız Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursumuz 3 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme dersini içinde bulunduran 7 haftalık bir fotoğraf eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve öğrendiklerinizi pekiştireceğiniz, eksik kalan yanlarınızı tamamlayacağınız 1 telafi dersiyle birlikte toplamda 7 haftada 10 dersten oluşmaktadır. 7.haftanın sonunda isteyen öğrencilerimiz öğrendikleri bilgileri pratiğe aktaracakları, tekniklerini ve yaratıcılıklarını geliştirecekleri, bilgi ve becerilerini sınayacakları Mezuniyet Projesi ile eğitimlerini tamamlayabilirler.

Çalışanlarınızın gelişimine katkıda bulunmak, yeteneklerini keşfetmek, mesleki açıdan ilerlemelerine yardımcı olmak, şirket içi iletişimi artırmak istiyorsanız ihtiyacınız olan tek şey fotoğrafçılık kursu!

Sirketlere Ozel Fotografcilik Kursu 1

Tüm Videolarımızı YouTube kanalımızdan Fotoğraflarımızı Instagram hesabımızdan görebilirsiniz.

Ekibinizin Motivasyonu ve Enerjisini Arttırmak İster Misiniz?

Sirketlere Ozel Fotografcilik Kursu 2

1.Hafta Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Hep iş, hep iş nereye kadar! Fotoğraf sanatının keyifli dünyasında iş stresinden kurtulacak, çalışma arkadaşlarınızı yakından tanıyacak ve çok eğleneceksiniz!

1.hafta şirketlere özel fotoğrafçılık kursu programında; fotoğraf nedir, fotoğraf sanatı ve kültürü ile ilk çekilen fotoğraftan günümüze uzanan fotoğraf yolculuğu hakkında kısa bir kültür bilgilendirmesi yapıldıktan sonra fotoğraf makinelerinin çalışma prensibi, çeşitleri ve özellikleri neler? Satın alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? Fotoğraf türleri ve çeşitleri neler? Çekeceğiniz fotoğraf çeşidine göre hangi marka ve modelleri tercih etmelisiniz? En çok tercih edilen fotoğraf makinesi markaları hangileri? Full frame ve croplu fotoğraf makinesi arasındaki farklar neler? DSLR mi aynasız mı almalısınız? Keskin ve net fotoğraflarda objektifin etkisi nedir? Hangi açılı lens hangi çekim türünde kullanılır? Objektif çeşitleri neler? Marka ve modele göre lens çeşitleri ve en çok tercih edilen lens markaları neler? Hafıza kartı alırken nelere dikkat edilir? Kaç GB hafıza kartı almalısınız? Tripod ve monopod hangi çekimlerde nasıl kullanılır? UV, ND, Polarize filtreler hangi çekimlerde kullanılır ve fotoğrafa nasıl etki eder? İhtiyaç duyacağınız fotoğraf makinesi yardımcı ekipmanları neler? Reflektör ve difüzör nedir, nasıl kullanılır? konularını işleyerek eğitime başlıyoruz.

1. haftanın sonunda ekibinizle keyifli bir eğitime başlamış olacak, kendiniz için en doğru fotoğraf makinesi ve lensleri belirleyebilecek ve yardımcı ekipmanların fotoğrafa olan etkisini öğreneceksiniz. Samimi ve eğlenceli bir ortamda iş arkadaşlarınızla birlikte size özel bir fotoğrafçılık eğitimi alacaksınız.

Uygulamalı Fotoğrafçılık Eğitimi

2.Hafta Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Fotoğraf makinemizi tanıyor, temel ayarlarını ve özelliklerini öğrenerek ilk fotoğraflarımızı çekmeye başlıyoruz! Ekip arkadaşlarınızla kaynaşacağınız bir eğitim olacak!

2.haftada; Fotoğraf çekimi için gerekli olan temel fotoğrafçılık kavramlarından diyafram, enstantane, ISO ne işe yarar, fotoğrafa olan etkisi nedir? Konuya göre diyafram, enstantane, ISO ayarları neye göre yapılır ve nasıl olmalı? Ölçüm modları nasıl kullanılır ve fotoğrafa olan etkisi nedir? Histogram kullanılarak ölçüm nasıl yapılır? Beyaz ayarı nasıl yapılmalı? İnce beyaz ayarı hangi çekimlerde kullanılır? RGB - sRGB renk uzaylarından hangisi kullanılmalı ve neden? Fotoğraf stilleri nelerdir, daha keskin ve doygun fotoğraflar için sahneye göre hangisi tercih edilmeli? HDR modu nedir ve hangi tip çekimlerde kullanılır? Görüntü kalitesi RAW mı Jpeg mi olmalı? Dual Pixel Raw nedir? Doğru pozlama nedir, + ve - pozlamanın fotoğrafa olan etkisi nasıldır? Görünüm oranları 16:9, 3:2, 4:3 ve 1:1 nedir ve fotoğraf çekiminde hangisi kullanılmalı? AF işletimi AF-S, AF-C, AF-A, One Shot - Al Servo ve Al Focus nedir? Çekilecek sahnenin türüne göre hangisi kullanılır? AF yönetimi nedir? Hangi AF yönetimi kullanılır, sahneye göre nasıl belirlenir? Çekim modlarından manuel, diyafram, enstantane öncelikli mod nedir? Ne işe yarar? Çekilecek konuya göre hangi modların kullanıldığı ve nasıl ayarlanması gerektiği öğretilip pan, zoom in – zoom out teknikleri anlatılmaktadır.

2.hafta fotoğrafçılık eğitimi sonunda fotoğraf çekmenin temel tekniklerini öğrenmiş olacak, sahada deneyim kazanmaya hazır hale geleceksiniz.

Uluslararası Eğitim Standardı
Sirketlere Ozel Fotografcilik Kurslari
Sirketlere Ozel Fotografcilik Egitimleri

3.Hafta Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Uygulama haftamızda şirketçe sahadayız! Öğrendiğiniz temel ayarları ve özellikleri kullanarak fotoğraf çekecek, ekibinizle keyifli bir ortamda vakit geçireceksiniz!

Şirketlere özel fotoğrafçılık kursu programımızda 3. hafta; ilk 2 haftada teorik olarak görülen derslerin uygulama haftasıdır. Sultanahmet’te 3 saat uygulamalı çekim gezisi yapıyoruz. 3.haftamızda; farklı sahne türlerinde manuel, diyafram ve enstantane öncelikli modlarda çekim yaparak bu modların fotoğrafa etkisini deneyimliyoruz. Beyaz ayarını ortamdaki ışığın rengine ayarlıyor ve farklı kelvin değerlerinde çekim yaparak beyaz ayarının fotoğraftaki gücünü gözlemliyoruz. Sahneye göre çekim stilimizi belirleyerek keskinlik ve doygunluk yaratmada stilin önemini kavrıyoruz. Konuya uygun ölçüm modlarından hangisini kullanacağımıza karar verip merkez ağırlıklı, değerlendirmeli, kısmi ve nokta ölçüm modlarıyla ışığın nasıl kontrol edildiğini ve zor ışık şartlarında daha iyi sonuçlara ulaşmak için neler yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Net fotoğraf için hangi kısık ayarı, arka planı flu fotoğraflar için neden açık diyafram kullanacağımızı, net alan derinliğini nasıl oluşturacağınızı öğrenerek enstantane ayarıyla görüntüyü dondurup bulanıklaştırmanın fotoğrafta yarattığı etkiyi ölçüyoruz. Daha etkili fotoğraflar için ISO hassasiyetinin önemini fark ediyoruz.

3.haftanın sonunda fotoğrafın en önemli değişkenleri olan diyafram, enstantane ve ISO ayarı yaparak fotoğraf çekme deneyimi kazanacak, alan derinliği olan, etkileyici ve yaratıcı fotoğraflara imza atacaksınız.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Türkiye’nin En Kapsamlı Fotoğraf ve Sanat Akademisi – Eğitimin Tek Adresi!

Son teknoloji ile donatılmış sınıflarda görsel materyal ağırlıklı ders anlatımları, eğitim sırasında uygulamalı fotoğraf çekimleri, tekniğinizi geliştirecek ve öğrendiklerinizi pekiştirecek ödevler ve uzman eğitmenlerden fotoğraflarınıza yorumlar, kaçırdığınız derslerin telafisi, günübirlik ya da konaklamalı yurt içi ve yurt dışı keyifli geziler, eğitim sonrası kariyer danışmanlığı ve iş imkanları ile her zaman yanınızdayız! Söylediklerimizle değil yaptıklarımızla göz önündeyiz! Adından söz ettiren bir fotoğrafçı olmak istiyorsan zaman kaybetme!

Uluslararası Eğitim Standardı

15 yıllık deneyimle geliştirdiğimiz Türkiye’nin ilk ve tek bireysel farklılıkları esas alarak hazırlanan eğitim sistemimiz Avrupa standartlarında olup uygulama ağırlıklı bir programdır.

Alanında Ünlü Fotoğrafçılar

Her biri alanında ünlü, fotoğrafçılık sanatına kendini adamış ve Türkiye’nin önde gelen fotoğraf sanatçıları arasında yer alan isimlerden eğitim alma fırsatı sunuyoruz.

%100 Öğrenme Garantisi

Kursun sonunda fotoğrafçılık eğitimini tekrar almak isteyen öğrencilerimize, herhangi bir sebep aranmaksızın ücretsiz kurs tekrarı hakkı veriyoruz.

Kurumsal Fotografcilik Kursu

MEB Onaylı Sertifika

İş başvurularında ya da kariyer fırsatlarında referansınız olacak, yaptığınız işin eğitimini aldığınızı belgeleyen Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veriyoruz.

Makine Ekipman Danışmanlığı

Fotoğraf makinesi almamış ya da fotoğraf makinesini değiştirmek isteyen öğrencilerimize danışmanlık yapıyor, makine ve ekipman üreticisi firmalardan uygun fiyatlara tedarik imkanı sunuyoruz.

Ders Telafi İmkanı

Derse gelemeyen öğrencilerimize farklı bir sınıfta/şubemizde kaçırılan haftayı telafi etme imkanına ek olarak isteyen öğrencilerimize 1 yıl süresince eğitim dondurma hakkı tanıyoruz.

Kurumsal Fotografcilik Egitimi

4.Hafta 1.Bölüm Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Sıkıcı ve stresli iş ortamından uzaklaşarak yeni bir hobi kazanırken fotoğrafçılığın derinliklerine iniyor, ışığın fotosanatsal kullanımını, ışığı ve modelimizi konumlandırmayı öğreniyoruz...

4.haftada; doğru bir pozlama için fotoğrafçı ışığı nasıl kontrol eder? Işığın parlaklığı, kontrastı, renk ısısı, süresi ve açısı bize ne ifade eder? Yüksek (High Key) ve Düşük (Low Key) ışık nedir? Işığın miktarı çok fazla ise ne yapılır? Işık az ise nasıl çözüm üretilir? Doğal ve yapay ışık kaynakları nasıl kullanılır? Işığın fotoğrafa olan etkisi nedir ve foto sanatsal kullanımı nasıl olur? Flaş ne zaman ve nasıl kullanılır? Doğal ışığın döngüsü ve temel özellikleri nelerdir? Altın saat nedir ve bu saatlerde nasıl çekim yapılır? Chiaroscuro nedir? Fotoğrafta üç boyutluluk etkisi nasıl yaratılır? Rembrant aydınlatması ile portre çekimi nasıl yapılır? Silüet aydınlatması nasıl yapılır? Çekilecek objenin üzerine düşen ışık nasıl ölçülür? Obje ışığa göre nasıl konumlandırılır? Işığa göre modelin bedeni nasıl konumlandırılır? Modelle doğru ve etkili iletişim yöntemleri nelerdir? Doğru poz nasıl verdirilir ve ışığın poza etkisi nasıldır? Poz vermede baş ve omuz, modelin jest ve mimikleri nasıl yönlendirilir? Modelin beden dilini fotoğrafın mesajına göre nasıl yönlendireceksiniz? Birden fazla modelin fotoğrafını nasıl çekeceksiniz? Modeli daha uzun ve zayıf gösterme teknikleri nelerdir? Modeliniz fotoğraflarda neden kilolu ve kısa boylu çıkar? Temel duruş şekilleri nelerdir? başlıklı konuları işleyeceğiz.

4.haftayla birlikte ışık kullanmayı öğreniyor, modelinizle iletişiminizi kuvvetlendiriyor, sadece bir hobi değil profesyonel fotoğraf bilgi ve becerilerini de kazanıyorsunuz!

Öğrenme Garantisi

4.Hafta 2.Bölüm Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Etkileyici kompozisyonlar yaratmayı öğreneceğiniz, ekibinizde en yaratıcı isimleri fark edeceğiniz keyifli bir eğitimimiz var!

4.hafta şirketlere özel fotoğrafçılık eğitimimizin 2.bölümü ile Fotoğrafta kompozisyon unsurları nelerdir? Teknik, biçim, içerik ve anlatım nasıl olmalıdır? Daha etkili fotoğraflar üretmek için hangi kompozisyon kuralları kullanılmalıdır? 1/3 kuralı ve bu kuralın fotoğraflarda uygulanışı nasıldır? Fotoğrafta denge nasıl sağlanır? Yatay ve dikey kadraj nasıl kullanılır? Fotoğrafta simetri nasıl oluşturulur, çizgiler nasıl kullanılır? Doku, ritim, dinamizm ve uyum gibi fotoğraf öğeleri görüntüye ne katar? Fotoğrafta çerçeve nasıl oluşturulur? Sembol kullanımı nasıl olmalıdır? Görsel öğelerin fotoğrafa yerleştirilmesi nasıl planlanır? Fotografik anlatım nedir ve nasıl yapılır? Kurgu ve kompozisyonun birlikteliği nasıl olmalıdır? Fotoğraflarımız ne kadar etkili? Güçlü bir kompozisyon için renkler nasıl kullanılır? Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi ne? Hangi renk hangi duyguya hitap ediyor? Hüznü, mutluluğu, sevgiyi renklerle nasıl ifade edersiniz? Fotoğrafta kontrast nasıl oluşturulur? başlıklı konuları işleyeceğiz.

4. haftanın sonunda hayattan hikayeleri fotoğrafla anlatmayı öğrenirken iş yaşamının koşturmacasından farkına varmadığınız güzellikleri görme fırsatı yakalayacaksınız…

Makine ve Ekipman Danışmanlığı
Kurumsal Fotografcilik Kursu Fiyatlari
Fotografcilik Kursu

5.Hafta 1.Bölüm Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Şimdi uygulama zamanı! Emirgan’ın en güzel yerinde modelli çekim uygulaması yaparak öğrendiklerinizi pekiştiriyoruz!

5.hafta fotoğrafçılık kursu programında; Dış mekândaki doğal ışık kaynağımızından gelen ışığın yönüne göre modelimizi konumlandırıyor, parlaklığına ve rengine göre makinemizin ayarlarını yapıyoruz. Fotoğrafta vermek istediğimiz mesaj ve oluşturmak istediğimiz duyguya göre ışığın renginin, parlaklığının ve açısının fotoğraftaki etkisini deneyimliyoruz. Yüksek ve düşük ışıkta çekilen fotoğrafları değerlendiriyoruz. Işık ve gölgeyi kullanarak fotoğrafa derinlik kazandırmayı ve 3 boyutlu fotoğraf elde etmeyi öğreniyoruz. Çekim öncesi hazırlık aşamalarını, çekim planı ve ekip iletişimini canlı bir şekilde deneyimliyor, modelimizle doğru bir iletişim kurarak ışığa göre modelimizi konumlandırıyoruz. Farklı açılarda modelin baş, omuz, vücut, jest ve mimiklerini yönlendiriyoruz. Birden fazla modele doğru poz verdirmeyi öğreniyoruz. Modelimizi daha uzun ve zayıf gösterecek çekim tekniklerini deniyoruz.

5.haftada dış mekanda doğal ışığı konunuza uygun kullanmayı öğrenecek, iş hayatındaki iletişim becerilerinizi modelinize poz verdirirken kullanacaksınız!

Ders Telafi İmkanı

Eğitimden Önce, Eğitimden Sonra!

Fotoğraf çekmeye hiç yeteneğim yok, ekip arkadaşlarım katılıyor diye bu eğitimdeyim, fotoğraflarım kesin çok kötü olacak diyen öğrencilerimizin çalışmalarına bakın! Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu ile siz de kurumsal dünyadan bir süre uzaklaşın, fotoğraf sanatıyla yeteneklerinizi keşfedin!

)) Fotografcilik Kursu 48 Fotografcilik Kursu 48 1
Fotografcilik Dersleri 16 Fotografcilik Egitimi 50
Fotografcilik Egitimleri 17 Fotografcilik Kurslari 25
Sirketler Icin Fotografcilik Kursu

5.Hafta 2.Bölüm Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Gece çekimi yapmaya gidiyoruz! Ekipçe Emirgan Sahili’nde İstanbul’un ışıklarına kadrajımızı çeviriyor, ışıkla boyama tekniğini deniyoruz…

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu 5.haftasında eğitimimize devam ederek kursiyerlerimiz ile Emirgan Sahili’nde gece çekimi yapıyoruz. Gece fotoğrafı için makine ayarları ISO, diyafram ve enstantane nasıl yapılır? Düşük ışıkta fotoğraf çekmek zor mu? Işıkla boyama tekniği nedir ve fotoğrafa ne anlam katar? Uzun pozlama nedir ve nasıl yapılır? Pozlama değeri nasıl ayarlanır? Uzun pozlama için hangi ekipmanlar gerekir? Uzun pozlamada hangi çekim modu kullanılır? Titreşim önleyici, lens seçimi, filtre tercihi nasıl olmalı? Altın saatler ve mavi saatler pozlaması nedir? Pozlamada histogram kullanımı nasıl olur? konularını uygulamalı olarak işliyoruz.

Gün boyu fotoğraf çekerek hem keyifli vakit geçirecek hem de fotoğrafçılığın ince detaylarını öğreneceksiniz. Çalışma arkadaşlarınızla kaynaşacak, kim daha yetenekliymiş göreceksiniz!

Fotoğraf Gezileri

6.Hafta Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

İstanbul’un en gözde semtlerinden Balat’ta kompozisyon uygulamamız var! Hayattan hikayeleri fotoğraf karelerimize yansıtıyoruz…

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu 6.haftasında yine sahaya iniyor, öğrencilerimizle birlikte Balat’ta kompozisyon eğitimimizin uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Kadrajımızı sokaklara, tarihi ahşap evlere, insanlara, kutsal mekanlara çevirerek konumuza bakış açısı kazandırıyor, iyi bir kompozisyonun özelliklerini yaşayarak öğreniyor, renk ve ışığı kullanıyor, ritim ve doku yaratarak uyum ve kontrastın bir fotoğrafı nasıl değiştirebileceğini gözlemliyoruz. Fotoğraf kompozisyonuna alternatif yaklaşımlar nelerdir? Kompozisyonda ekipman kullanımı neden önemlidir? Fotoğrafta yaratıcılığı geliştirmek için hangi kompozisyon teknikleri kullanılır? Renklerle duygular nasıl anlatılır? Anlar nasıl yakalanır? başlıklarıyla keyifli bir eğitim geçiriyoruz.

6.haftanın sonunda fotoğraflarınızla yaşanmışlıkları anlatacak, rengarenk Balat sokaklarında yaratıcı kompozisyonlar oluşturacaksınız!

Sosyal Etkinlikler
Sirketlere Ozel Fotograf Kursu
Sirketlere Ozel Fotograf Dersi

7.Hafta Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Programı

Ekibinizin birbirini yakından tanıdığı, eğlenceli ve sürprizlerle dolu bir fotoğrafçılık eğitiminin sonuna geldik!

7.hafta Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursumuzda; ilk haftadan itibaren çektiğiniz fotoğrafları inceleyerek gelişiminizi değerlendiriyor, eksik yanlarınızı tespit ederek giderilmesi için önerilerde bulunuyor, farklı eğitimler almak isteyen öğrencilerimize ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına uygun doğum, düğün, moda, ürün, yemek ve hava fotoğrafçılığı gibi fotoğrafçılık dalları hakkında bilgi vererek istedikleri branşa yönlendirme yapıyor, fotoğraf sanatının ince detaylarını anlatıyoruz. Hobi düzeyinde fotoğraf çekmeye devam etmek isteyen kursiyerlerimize de kendilerini geliştirecekleri bol uygulamalı ve ileri fotoğraf tekniklerinin öğretildiği pro-plus fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf gezilerimiz ve sergi çalışmalarımız hakkında bilgi veriyoruz.

Fotoğraf çekmenin tüm detaylarına hakim olduğunuz, ekibinizle kaynaşmanızı sağlayan, motivasyonunuzu ve birbirinize olan güveninizi perçinleyen fotoğrafçılık kursumuzla hayata bambaşka bir şekilde bakmayı öğrenmiş olacaksınız!

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Fotoğrafçılık Kursu Foto Life Akademi

Şirketlere özel fotoğrafçılık eğitimleriyle stresli iş ortamınızdan uzaklaşarak çalışanlarınıza hobi kazandırmayı, ekibinizin motivasyonunu arttırmayı, performans ve verimlerini yükseltmeyi istiyorsanız fotoğraf çekim tekniklerinden makine ayarlarına, ışık kullanımından kompozisyona kadar Türkiye’nin en güncel temel fotoğrafçılık eğitimleriyle öğrenme hızınıza, bilginize ve ihtiyaçlarınıza göre fark yaratan eğitimler alın!

Fotograf Gezileri

Fotoğraf Gezileri

Amatör olarak gezip çekim yapmak isteyen fotoğraf tutkunu öğrencilerimiz, Günübirlik veya konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı fotoğraf gezilerimize katılabilirler. Her ay İstanbul içi ücretsiz fotoğraf gezilerimiz veya ayda bir yurt içi ve yurt dışı fotoğraf turlarımız var!

Fotoğraf Gezilerine Katıl »
Sosyal Etkinlikler

Sosyal Etkinlikler

Öğrencilerimizin eğitmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla kaynaşacağı bowling, satranç, playstation turnuvaları; rafting gezileri, ustalarla fotoğraf seminerleri, film gösterimleri ve amatörlerle profesyonelleri bir araya getiren network organizasyonları düzenliyoruz.

Etkinliklerimizi Takip Et »
Sergi Ve Sanat Aktiviteleri

Sergi ve Sanat Aktiviteleri

Fotoğrafçılığın duayenleri ile söyleşiler düzenliyor, ünlü fotoğraf sanatçılarının sergilerini ziyaret ediyor, sinema ve resim gibi fotoğrafçılıkla iç içe olan sanat dallarının etkinliklerine katılıyor, yılsonu öğrencilerimizin fotoğraflarından oluşan bir sergi hazırlıyoruz.

Duayenlerden Öğren »

Suça Ortak Olmayın!

Ruhsatsız, özel ders ve danışmanlık adı altında eğitim veren kurumlara dikkat edin! MEB ruhsatı olmayan kurumların eğitim vermelerinin yasal olmadığını unutmayın, ruhsatsız yerlerden eğitim alarak suça ortak olmayın!

Fotograf Egitimi 29

Mezuniyet Projesi

7.haftanın sonunda kurs süresince öğrendiğiniz tüm bilgileri pratiğe aktaracağınız, kendinizi geliştireceğiniz, yaratıcılığınızı ortaya koyacağınız, bilgi ve becerilerinizi sınayacağınız ve kişisel tarzınızı ortaya çıkaracak 1,5 aylık Mezuniyet Projesiyle eğitiminizi tamamlayın!

Şirketlere özel fotoğrafçılık eğitimimize katılan tüm öğrencilerimize katılım sertifikası verirken 8 haftanın sonunda edindiği tüm bilgi ve beceriyi pratiğe aktarmak isteyen öğrencilerimize; Kent Manzaraları, Eski Şehirler, Mimari Yapılar, Galeri ve Müzeler, Cadde ve Sokaklar, Mağaza, Alışveriş Merkezleri, Pazarlar, Meydanlar, Kutsal Alanlar, Gece Yaşamı, Doğa Manzarası, Dağlar ve Dağ Yürüyüşleri, Ormanlar ve Ağaçlar, Sular, Yakın Plan/Makro, Siluet, Kapılar ve Pencereler, Gülümseten Fotoğraflar, 4 Mevsim İstanbul, Göç, Hayatın Enerjisi, Müziğin Rengi, Güneşi Yakala, Keşfet, Şanlı Türk Bayrağı, Zamanın Durduğu An, Çevre Kirliliği, Doğanın Uyanışı, Türkiye’nin Lezzetleri, Fanatizm, Eğitim ve Gelecek, Ters Işık, Alın Teri, Trafik Çilesi, Yansıma, Kurgu, Gece, Sonbahar-Kış-İlkbahar-Yaz, Sokak Satıcıları, Damla, Şehir Heykelleri, Kalabalıklar, Şehir ve Çiçekler, Ramazan, Şehre Tepeden Bakmak, Issız Sokaklar gibi fotoğraf temalarıyla deneyim kazanacakları ve tekniklerini geliştirme imkanı bulacakları mezuniyet projesi veriyoruz.

Edindiğiniz teorik bilgileri uygulamaya dökeceğiniz, doğru makine ayarlarının, ışığın ve kadrajın fotoğraflarınız üzerindeki etkisini gözlemleyeceğiniz, hayatı kadrajınıza sığdıracağınız bir proje hazırlamaya ne dersiniz?

Öğrencilerimizin Kadrajından

Sergi Çalışması

Şirketlere özel sergi çalışmaları yapıyoruz! Ekibinizin çektiği fotoğraflarla keyifli bir sergi hazırlamak ister misiniz?

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursunu tamamladığınızda; Su ve Yaşam, Gölgeler, Doğa ve İnsan, İzler, Gelenek ve Göreneklerimiz, Şehir Mimarisi, Anadolu Kadını, Dünya Barışı temaları ile Öfke, Sıkıntı, Aşağılama, İğrenme, Nefret, Kızgınlık gibi olumsuz ve güçlü duyguları, Can Sıkıntısı, Umutsuzluk, Hayal Kırıklığı, İncitmek, Üzüntü gibi olumsuz ve edilgen duyguları, Sakin, Memnun, Rahatlamış, Hissetmek, Huzurlu, Sempatik, Şefkatli, Dostça, Sevgi, Tepkili, İlgili, İnce, Şaşkın gibi durgun olumlu duyguları, Kaygı, Sıkıntı, Korku, Çaresizlik, Güçsüzlük, Endişelenmek gibi olumsuz ve kontrol altında olmayan duyguları, Keyif, Sevinç, Heyecan, Mutluluk, Eğlenceli, İstek gibi olumlu ve neşeli duyguları, Şüphe, İmrenme, Hüsran, Suç, Utanç, Endişe, Stres, Şok, Gerginlik gibi olumsuz düşünceleri, Cesaret, Umut, Gurur, Memnuniyet, Güven gibi olumlu düşünce ve duyguları kullanarak ve Çerceveleme, İlgi Merkezi, Altım Kesim, Belirginlik, Yalınlık, Derinlik, Perspektif, Net Alan Derinliği, Boyutlar, Denge/Oranlar, Boşluklar, Form/Biçim, Doku, Ritim, Dinamizm, Uyum, Görsel Bağ, Kritik An, Yaşam Ögesi, Ufuk Çizgisi, Renk, Kontrast, Yansıma, Doğrultu/Yön, Grafik kompozisyon kurallarından yararlanarak tekniğinizi ve özgün stilinizi fotoğraflarınıza yansıtacak bir mezuniyet projesi istiyoruz.

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursunun sonunda çalışanlarınızın çektikleri fotoğrafları bir sergiye dönüştürerek başarılarını ve emeklerini taçlandırıyoruz.

Foto Life Akademi Öncesi & Sonrası
Fotografcilik Dersi 1

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Eğitimini Alan Firmalar Bu Eğitimleri De Aldı!

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu ile birlikte firmalar çalışanları ile keyifli vakit geçirecekleri Işıkla Boyama, Dans ve Silüet, Instagram Fotoğrafçılığı, Macro Fotoğraf Tekniği, Çiçek ve Kuş Çekim Tekniği, Spor ve Konser Çekimi gibi atölyelerimize katılıyorlar. Siz de şimdi sırada hangi eğitim var diyorsanız öğrencilerimizin en çok tercih ettiği fotoğrafçılık kurslarına bir göz atın, ekibinizle eğlenmeye devam edin!

Sirket Egitimi

Samimi ve Verimli İş Ortamı

Sıkıcı ve stresli bir iş ortamı yerine samimi ve sıcak bir atmosfere ne dersiniz? Fotoğrafçılık eğitimlerimiz ofisinize renk katacak, çalışanlarınızın havası değişecek!

Çalışanlarınızı önemseyen bir firmaysanız, onları mutlu etmek ve aranızda bir aile bağı kurmak istiyorsanız fotoğraf sanatının eğlenceli büyüsüne siz de kapılın! Foto Life Akademi ile sıkıcı ve teorik eğitimlerden çok uzakta, sosyalleşebileceğiniz ve eğleneceğiniz etkinliklerle dolu bir ortam sizi bekliyor! İşe kısa bir mola verin, birbirinizi yakından tanıyın!

Cevaplanması gereken mailleri, aranacak müşterileri bir kenara bırakın, Foto Life Akademi dünyasında tanışın, kaynaşın, bol bol eğlenin!

Alanında Ünlü Eğitmenler

Yüksek Performans ve Üretkenlik

Fotoğrafçılık eğitimleriyle saklı yetenekler ortaya çıkıyor, üretken bir çalışma ortamı ve farkındalık yaratacak işlere imza atılıyor!

Asık suratlar, verimsiz işler, mutsuz müşteriler görmekten bıktınız mı? Foto Life Akademi olarak firmanıza özel hobi eğitimlerimizle çalışanlarınızın yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor, yeni şeyler üretmenin verdiği hazla işlerinde yüksek performans göstermelerinin öncüsü oluyoruz. En gözde çalışanlar hobi eğitimlerimizden çıkıyor!

Hayatın içinden bir sanatla uğraşarak yeni bakış açıları kazanıyor, sanat etkinlikleriyle sıkıcı ve durağan bir iş yaşamından sıyrılıyoruz!

Eğitim Danışmanlığı
Sirketler Icin Egitim
Sirketlere Ozel Egitim

Mutlu Çalışanlar ve Ekip Ruhu

Bir çalışanın firmasından bekleyeceği her şey için Foto Life yanınızda! İşini seven, mutlu çalışanlar görmek istiyorsanız hobi eğitimlerimizi değerlendirin…

İş dünyasına özel eğitimlerimizde çalışanların birbirini yakından tanıyacağı ve keyifli vakit geçirecekleri etkinlikler düzenliyor, fotoğraf gezilerine çıkıyor, resmiyetten uzak, dostça vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Ekip ruhu yaratarak ofiste daha uyumlu ve istekli şekilde çalışmalarına destek oluyoruz.

İş hayatının stresinden uzaklaşarak anları ve mutlulukları ölümsüzleştirmeyi öğreniyor, iş arkadaşlarımızla unutulmaz anlar geçiriyoruz!

Öğrenci Yorumları

15+

Yıllık Deneyim

Fotoğrafçılık eğitimi alanında Türkiye’nin en deneyimli kursu.

6+

Kurs Merkezi

Bakırköy, Taksim, Beylikdüzü, Kadıköy, Maslak ve Beşiktaş eğitim merkezleri.

%98

Öğrenci Memnuniyeti

Öğrencilerimizin değerlendirmesiyle yüksek memnuniyet oranı.

12.800+

Mezun Öğrenci

Profesyonel fotoğrafçılığa adım atmış binlerce mezun öğrenci.

Öğrenci Yorumları

Bir Kahve İçmeye Gelin!

Samimi ve sıcak atmosferiyle öğrencilerimizin gözdesi Sanat Cafe’de eğitim koordinatörlerimizle bir kahve içmeye ne dersiniz?

Size Özel Eğitimler Alın!

Firmanıza uygun ve ihtiyaçlarınıza yönelik fotoğrafçılık eğitimini belirleyelim, kurumsal hayatın sıradan akışına kapılmaktan kurtulun!

Çalışanlarınıza Katkıda Bulunun!

Eğlenceli fotoğraf gezileri, sosyal etkinlikler, sergiler, sanat aktiviteleri ile ekibinizle kaynaşın, motivasyon ve performanslarını arttırın!

Uzman Eğitmenler
Her biri alanında uzmanlaşmış, deneyimli fotoğraf eğitmenleri.
Merkezi Lokasyon
Şehrin merkezinde, kolay ulaşım çözümlerinin kesiştiği fotoğraf kursları.
Kredi Kartıyla Ödeme
Kurs ücretlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit avantajları.
Ders Telafi
Herhangi bir sebep aranmaksızın kaçırılan dersin telafisi.
Online Danışmanlık
Eğitim öncesi ve sonrası danışmanlık, kariyer koçluğu.

Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu Fiyatları

Fotoğrafçılık Eğitimi Ücretleri

Eğitim fiyatları; şirketinizin almak istediği fotoğraf eğitimlerine, eğitimi alacak kişi sayısına, beklentileriniz doğrultusunda ne kadar süreyle hangi eğitimleri almanız gerektiğine göre değişir.

Her yıl fotoğraf eğitimi almaya başlayan öğrencilerin %65’i yanlış kurs tercihleri ve kalitesiz eğitim içerikleri nedeniyle iyi eğitim alamadıkları için kendilerini yetersiz hissederek hayallerinden vazgeçiyor.

Buyrun, kurumumuza gelin, sizi misafir edip bir çay/kahve ikram edelim. Siz nasıl bir kurumdan eğitim alacağınızı görün, dersliklerimizi inceleyin, eğitmenlerimizle tanışın. Biz de sizi daha yakından tanıyıp, beklentilerinizi doğru analiz ederek, ekibinizin fotoğraf çekmeye yatkınlıklarına, yaşlarına, seviyelerine ve ilgi alanlarına göre en uygun kurumsal eğitimleri belirleyip fiyatlandıralım.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın

Sıkça Sorulan Sorular

7 haftalık Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursu sonunda her öğrencimize kurum onaylı Katılım Sertifikası vermekteyiz. Ancak MEB Onaylı Fotoğrafçılık Sertifikası almak isteyen öğrencilerimiz 15 haftalık fotoğrafçılık eğitimini tamamladıklarında ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmaları durumunda MEB Onaylı sertifika alabilirler.

Şirketlere özel fotoğrafçılık eğitiminin ilk 2 haftasında fotoğraf makinesi almanız şart değildir ancak 3. haftada öğrencilerimizle birlikte uygulamalı fotoğraf gezisi yapacağımız için fotoğraf makinesi edinmeniz gerekmektedir. İleri Fotoğrafçılık Kursu, Mesleki Fotoğrafçılık Kursları ve Workshop Atölyelerine katılım için fotoğraf makinesi zorunludur. Fotoğraf makinesi almak isteyen öğrencilerimiz için eğitmenlerimiz makine ve ekipman danışmanlığı yapmaktadır. Eğitmenlerimiz, öğrencilerimizle birlikte fotoğraf makinesi markalarının deneyim merkezlerini ve mağazalarını ziyaret ediyor, kursiyerlerimizin merak ettikleri ve satın almak istedikleri fotoğraf makinesi ve aksesuarları hakkında bilgilendirme yapıyor, çekmek istedikleri fotoğraf stiline uygun makine ve ekipman önerisinde bulunuyorlar. Deneyim merkezi ziyaretlerimizde öğrencilerimiz fotoğraf makinelerini ve objektif, lens, tripod vb. aksesuarları inceleyip kullanabiliyorlar. Fotoğraf makineniz yoksa ya da makinenizi eğitimden sonra almak istiyorsanız kursumuzda bulunan sınırlı sayıdaki fotoğraf makinesi ve ekipmanlardan yararlanabilirsiniz.

7 haftalık Şirketlere Özel Hobi Fotoğrafçılık Kursunu tamamladığınızda temel düzeyde fotoğraf çekmeyi, makinenizin ve ekipmanlarınızın ayarlarını yapmayı, doğal ve yapay ışık kaynaklarını kullanmayı, kompozisyon oluşturmayı ve modelinizle doğru iletişim kurmayı öğrenirsiniz. Ancak amatör düzeyde başarılı fotoğraflar çekmek için temel fotoğrafçılık eğitimi sonrasında Pro-Plus Fotoğrafçılık Kursunu da almanızı öneririz. 7 farklı lokasyonda temel fotoğrafçılık eğitiminde öğrendiğiniz fotoğraf makinesi ayarlarını, ışık bilgisi ve kompozisyon kurallarını, fotoğraf temalarını ve duygularını pratiğe dökeceğiniz, tekniğinizi geliştireceğiniz ve yeteneklerinizi pekiştireceğiniz toplamda 21 saatlik bir eğitim alırsınız. Böylece tekniğinizi ilerletir, farklı fotoğrafçılık branşları hakkında teorik ve pratik bilgi edinerek kendinizi geliştirirsiniz.

7 haftalık Şirketlere özel fotoğrafçılık kursunda 3 teorik, 4 uygulama ve 1 değerlendirme olmak üzere 7 haftalık bir eğitim programına ek olarak 1 ekipman danışmanlığı ve 1 telafi dersi almış olursunuz. Şirketlere özel fotoğrafçılık eğitiminde; fotoğraf kültürü ve fotoğrafçılığın temel kavramları olan ISO, diyafram ve enstantaneyi öğrenir; fotoğraf makinelerinin hangi modda (Manual Diyafram, Enstantane ve Otomatik) çalıştığı ve hangi çekim türlerinin kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olursunuz. Fotoğraf makinesi objektiflerini ve yardımcı ekipmanlarını tanıyarak çekimlerde nasıl kullanıldığını öğrenirsiniz. Bunun yanında yapay ve doğal ışık kaynaklarının kullanımını ve ışığın fotoğraftaki etkisini, fotoğrafta altın oran ve kompozisyon kurallarını öğrenerek “Fotoğraf nasıl oluşturulur?” konusunun mantığını ve felsefesini kavramış olursunuz. Şirketlere özel fotoğrafçılık kursu programı; sizi profesyonel bir fotoğrafçı yapmaz ancak doğru fotoğraf çekmenizi sağlar. Eğitimi tamamlayan fotoğraf tutkunu amatör öğrencilerimiz, kendilerini fotoğraf sanatında daha ileri düzeye taşımak isterlerse Pro-Plus Fotoğrafçılık kursumuza devam edebilirler.

Fotoğrafçılık eğitmenlerimiz; başta kurucumuz Orhan Gürbüz olmak üzere üniversitelerin Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Görsel Sanatlar, Video Kurgu ve Montaj, Radyo Sinema TV bölümlerinden mezun, yüksek lisans yapmış, moda, stüdyo, düğün, doğum, ürün ve hava fotoğrafçılığı gibi farklı fotoğrafçılık branşlarında deneyimli, fotoğraf sanatının gelişmesine kendini adamış Türkiye’nin en iyi fotoğrafçılarından oluşmaktadır. Kadromuzda; üniversitelerde akademisyen olan, fotoğrafçılıkla ilgili kitapları ve makaleleri bulunan, sergi çalışmaları gerçekleştirmiş, TV kanallarında ve dergilerde haber fotoğrafçılığı, savaş fotoğrafçılığı, sokak fotoğrafçılığı, doğa ve seyahat fotoğrafçılığı, belgesel fotoğrafçılığı yapmış profesyonel fotoğrafçılar yer almaktadır.

Testi Çöz, Seviyeni Öğren!

Online Fotografcilik Testi
Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 30 30